Devět kol má nyní za sebou krajská liga hokejistů a lze konstatovat, že oběma týmům ze Svitavska vyšel začátek naprosto podle představ.

A možná, že ještě lépe, než si samy naplánovaly.

Samozřejmě, že skutečný chléb se bude lámat teprve v únoru a březnu v play off, nicméně hokejisté z Moravské Třebové a Litomyšle naplnili svými dosavadními výkony svoje příznivce velkými nadějemi. Jejich výkonnost zatím vypadá nadmíru slibně.

Moravskotřebovští obhájci krajského titulu dávají všem od začátku sezony jasně na vědomí, že jejich ambice budou i v tomto ročníku vysoké. Sedmkrát vyhráli za tři body, ztratili pouze v Chrudimi po vyrovnaném zápolení v nájezdové loterii a v derby proti Litomyšli v napínavé přestřelce poznamenané extrémním počtem vyloučení.

Jinak si zatím počínají velice sebevědomě, těží z vyrovnaného kádru, kdy každá jejich formace je pro soupeře nebezpečná a ti jejich tlaku dříve nebo později podléhají. Není žádný důvod předpokládat, že by Slovanisté měli polevovat v nastoleném tempu, mimo jiné proto, že jsou nejlépe střílejícím celkem krajské ligy s průměrem přes sedm branek na utkání.

Moravskou Třebovou následuje Litomyšl, a to nejen v tabulce se ztrátou dvou bodů, ale také, což se počtu nastřílených gólů týká. A to je, přiznejme si, do jisté míry překvapení.

Samozřejmě nebylo pochyb o tom, že posílený kolektiv bude chtít hrát na předních pozicích, byly tu však také vzpomínky na dlouhodobou část v minulých sezonách, kdy Litomyšlští klopýtali a dvakrát se nakonec propadli do slabší nadstavbové skupiny. To by se tentokrát v žádném případě nemělo opakovat, neboť tamní tým se doposud prezentuje velice dobrým hokejem. Bez bodu zůstal dvakrát (ve Světlé nad Sázavou a doma proti České Třebové), ani v jednom případě však nebyl herně horší.

Lze tedy říci, že hokejovým příznivcům zatím „prší“ samé pozitivní zprávy. Lze jen doufat, že tomu tak bude i nadále.

Výsledky HC Slovan:

Skuteč 11:3
Česká Třebová 6:2
Hlinsko 5:2
Litomyšl 5:6
Chrudim 5:6 (SN)
Chotěboř 6:1
Choceň 5:2
Světlá nad Sázavou 6:2
Lanškroun 18:3

Výsledky HC Litomyšl:

Choceň 4:2
Světlá nad Sázavou 2:3
Lanškroun 20:1
Moravská Třebová 6:5
Česká Třebová 4:6
Hlinsko 5:4 (PP)
Skuteč 12:1
Chrudim 3:1
Chotěboř 5:4

Světlá zvládla dohrávané utkání


Dohrávka u řeky Sázavy zkompletovala polovinu základní části krajské ligy hokejistů. Domácí hráči Světlé si podle očekávání poradili s posledním Lanškrounem a upevnili si svoji pozici v elitní šestce.

Světlá nad Sázavou – Lanškroun 5:0 (2:0, 1:0, 2:0). Branky: Kopecký 3, Blažek, Kubát. Rozhodčí: Hájek – Plch, Holeček. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 193.

Pořadí po 9. kole:

1. Moravská Třebová (22), 2. Litomyšl (20), 3. Česká Třebová (19), 4. Hlinsko (18), 5. Chrudim (17), 6. Světlá nad Sázavou (16), 7. Chotěboř (13), 8. Choceň (7), 9. Skuteč (3), 10. Lanškroun (0).

Další program:

Neděle 4. listopadu, 17.00: Skuteč – Moravská Třebová, Lanškroun – Česká Třebová, Choceň – Litomyšl, Světlá nad Sázavou – Hlinsko, Chotěboř – Chrudim.