Předchozí
1 z 5
Další

HC Slovan Moravská Třebová vs. HC Chrudim.HC Slovan Moravská Třebová vs. HC Chrudim.Zdroj: Jiří Kavan

Kolo před koncem je rozhodnuto o složení jediné ze čtyř dvojic do úvodního vyřazovacího kola. Což svědčí o vyrovnanosti soutěže, v níž jsou snad s výjimkou suverénních Kohoutů rozdíly mezi top osmičkou minimální. Od neděle víme, že Chrudim se o semifinále utká s Novou Pakou. Zbývá ovšem odpovědět na otázku, kdo z nich bude mít výhodu domácího ledu v prvním a případném třetím zápase. Není třeba nosit dříví do hokejového lesa zdůrazňováním faktu, jak zásadní roli může v kvapíkovém semifinále hraném na dvě výhry (neděle – středa – pátek) domácí prostředí hrát. Klíčový čtvrtý flek nyní drží Chrudim, má ovšem dohráno, Nová Paka ji přeskočí, pokud v závěrečném kole porazí v základním hracím čase Trutnov.

HC Kohouti Česká Třebová vs. SK Třebechovice pod Orebem.HC Kohouti Česká Třebová vs. SK Třebechovice pod Orebem.Zdroj: HC Kohouti/Radek Hůlka

Zajímavý příběh se může ve středečním večeru psát na novobydžovském zimním stadionu. Domácí Stadion přivítá Českou Třebovou a není vůbec vyloučeno, že to bude „generálka“ na čtvrtfinále. Kohouti totiž půjdou do play off bez diskuse z prvního fleku a coby největší favorit na celkový triumf. A pokud se jim bude chtít Nový Bydžov ve čtvrtfinále vyhnout (a kdo by nechtěl, měření sil se soupeřem, který vyhrál čtrnáctkrát v řadě, si každý rád odpustí…), potřebuje je jednak porazit a za druhé doufat, že aktuálně sedmá Litomyšl zaváhá na ledě Třebechovic pod Orebem. Splnění obou těchto podmínek současně se nejeví na první pohled úplně reálně, nicméně jedná se o závěrečné kolo základní části, může se klidně stát, že některé celky budou šetřit opory vzhledem k tomu, že pauza před play off je minimální, takže nic nelze dopředu vyloučit.

HC Litomyšl vs. HC Hlinsko.HC Litomyšl vs. HC Hlinsko.Zdroj: Petr Šilar

Hlinečtí Horses mohou v koutku duše ještě pošilhávat po druhém místě, i v jejich případě se však musí splnit dva předpoklady. Sami musí zvítězit za tři body na ledě lanškrounských Orlů a současně nyní druhé Nové Město nesmí získat ani bod v Chocni (při bodové rovnosti by na tom Hlinsko bylo lépe při porovnání vzájemné bilance této sezony). Zejména druhá podmínka stojí hodně „na vodě“, je však pravdou, že od choceňských hokejistů v tomto ročníku dopředu nikdo neví, co čekat. V každém případě druhý tým konečné tabulky narazí na sedmého, což bude pravděpodobně Litomyšl a méně pravděpodobně Nový Bydžov. Třetí potom vyrukuje nejspíše na šestou Moravskou Třebovou, což při ofenzivních kvalitách Slovanu rozhodně vysněný soupeř nebude. Jaký ovšem na druhou stranu bude, že… Všechno by tedy ještě mohla zamotat případná porážka Moravské Třebové v Poličce při současné výhře Litomyšle, to už však je varianta z říše hokejového sci-fi.

Stadion Nový Bydžov vs. HC Litomyšl.Stadion Nový Bydžov vs. HC Litomyšl.Zdroj: Jaromír Ptáček

Suma sumárum, sečteno a podtrženo.Před posledními šesti duely základní části se nejreálněji jeví následující dvojice pro čtvrtfinále:

Česká Třebová – Nový Bydžov
Nové Město nad Metují – Litomyšl
Hlinsko – Moravská Třebová
Nová Paka – Chrudim

Na jejich potvrzení, či vyvrácení, vyčkejme do středečního večera.

HC Jaroměř vs. HC Slovan Moravská Třebová.HC Jaroměř vs. HC Slovan Moravská Třebová.Zdroj: Jiří Kavan

Nelze samozřejmě zapomenout na skutečnost, že ani pro mančafty mezi devátým a šestnáctým místem sezona nekončí. Na ty čekají série o konečné umístění (9.– 10., 11. – 12., 13. – 14., 15. – 16.). Zde je jasno o dvou dvojicích. V duelu o konečné 15. místo se střetnou Polička s Dvorem Králové nad Labem, zápolení o 13. pozici čeká na Třebechovice pod Orebem a Choceň. Zbylé dvě dvojičky a rozdělení Trutnova, Jaroměře, Náchoda a Lanškrouna určí teprve závěrečné dějství.