Dnes večer první utkání čtvrtfinálových sérií:

Slovan Moravská Třebová – HC Spartak Choceň (19.00), HC Hlinsko – HC Litomyšl (18.30)

Bodové zisky a umístění totiž rozhodly „jen“ o nasazení pro čtvrtfinále a právě v něm se celky rozdělí na úspěšné a na ty, jež nebudou sezonu hodnotit pozitivně. Postup mezi čtyři nejlepší, to je cíl i pro družstva z našeho regionu, cesta k němu bude ovšem komplikovaná.

Na ledě i v hledišti

Podívejme se nejprve na ty dvojice, které mají zřejmé favority. Vítězové základní části z Chrudimi nepochybně ve dvou zápasech vyřídí Skuteč a kromě hladkého postupu si pošetří dost sil. Ne, že bychom chtěli nováčka podceňovat či odepisovat, i zázraky se někdy ve sportu dějí, ale prognóza je tady naprosto jednoznačná.

Vyrovnanější by mohlo být derby Vysočiny, ale i tady se dá očekávat postup zkušeného a hokejově vyspělého celku ze Světlé. Její soupeř z Chotěboře sice v závěru základní části posílil svůj kádr o juniory z Havlíčkova Brodu a pokusí se favorita potrápit, případným úspěchem by ale překvapil.

A jsme u sérií, které budou zajímat hokejovou veřejnost v našem okrese. Po základní části třetí Moravská Třebová vyzve šestou Choceň a to bude šlágr čtvrtfinále, protože mimo svých nesporných hokejových kvalit disponují kluby i početnými tábory hlučných fanoušků. Jestli by se někde mělo hrát na plný počet tří utkání, tak právě tady. Síla je na obou stranách především v ofenzivě, takže klíčem pro postup bude, který z týmů sestaví pevnější defenzivní šiky, o výkonech gólmanů nemluvě.

Jak hráli v sezoně M. Třebová vs. Choceň

Choceň – HC Slovan 2:3 (18. října). Branky. A. Vích, Drbal – Klíč, Štěpánek, Řehulka.
HC Slovan – Choceň 2:3 PP (15. listopadu). Branky: Koláček, Řehulka – Procházka, Krejza, L. Vích.
Choceň – HC Slovan 4:5 (13. prosince). Branky: Stříteský 2, Jurák, Schejbal – Koláček 2, Syrůček, Konopčík, Husárek.
HC Slovan – Choceň 3:2 (17. ledna). Branky: Husárek 2, Muselík – Stříteský 2.

Střelci Mor. Třebové v základní části (131 branek): 26 – Řehulka, 21 – Koláček, 16 – Konopčík, 15 – Syrůček, 8 – Cik, 7 – Husárek, 6 – Kašpar, 5 – Kobza, Muselík, Klíč, 4 – Kutmon, Faltus, 3 – Berka, 1 – Ustrnul, Malina, Parolek, Štěpánek, Frömel, Havlíček.

Střet Hlinska s Litomyšlí by měl být, soudě podle postavení v tabulce (čtvrtý s pátým) rovněž velice vyrovnaný. Domácí šli během sezony výkonnostně nahoru a po letech si troufají na výraznější výsledek, v čemž jim dost nahrává špatná forma Litomyšlských ve čtvrté čtvrtině soutěže. Při zodpovědném přístupu je ale postup nepochybně v možnostech svěřenců Petra Pešiny.

Jak hráli v sezoně Hlinsko vs. Litomyšl

Litomyšl – Hlinsko 5:1 (25. října). Branky: Hudousek, Horák, Matys, Dospěl, Fikejz – Dvořák.
Hlinsko – Litomyšl 4:3 (22. listopadu). Branky: Dvořák, Sláma, Wasserbauer, Štěpánek – Šeda, Hudousek, Dospěl.
Litomyšl – Hlinsko 5:6 (20. prosince). Branky: Šedivý 2, Šauer, Ač, Fikejz – Šulc 2, Mlateček, Šuvara, Lukáč, Ptáček.
Hlinsko – Litomyšl 6:2 (24. ledna). Branky: Šulc 2, Sláma, Lukáč, Kavalír, Šuvara – Dospěl, Andrejs.

Střelci Litomyšle v základní části (126 branek):
24 – Dospěl, 20 – Fikejz, 19 – Hudousek, 13 – Šedivý, 12 – Šeda, 9 – Matys, 6 – Kubelka, Horák, 3 – Ač, Andrejs, Lustyk, 2 – Šauer, Mimra, 1 – Rejda, Čejka, Kučera, Pilný.

Není čas na chyby

Protože se série hrají jenom na dva vítězné zápasy, není tu prostor pro jakékoli zaváhání. Během týdne se dá vlastně ztratit celá sezona a to si pochopitelně nikdo nepřeje. I ta často vzývaná výhoda domácího prostředí v prvním a případném třetím utkání se nakonec může obrátit proti danému týmu, protože čas napravit chyby tu zkrátka není a i psychický tlak hraje roli.

První zápasy sérií jsou na pořadu dnes večer (jen Chrudim B se Skutčí hraje až zítra). Odvety mají svůj termín určen na neděli 14. února od 17 hodin. Tam, kde nebude ani po dvou utkáních jasno, se soupeři setkají potřetí ve středu 17. února, a to na ledě lépe umístěného týmu po základní části.

Dle zpráv z obou táborů by se ani v Litomyšli, ani v Moravské Třebové neměli potýkat s výraznějšími absencemi. Litomyšl bude postrádat Andrejse, jenž se v duelu se Skutčí zranil. Jinak už je jeviště pro velká dramata připraveno.