Místní hokejisté dohrávají sezonu krajské ligy v sérii o konečné třetí umístění proti soupeři ze Světlé nad Sázavou. A velkou reklamu si v nedělním prvním utkání na vlastním kluzišti určitě neudělali. Nic platné jim nebylo, že po slušně odehrané úvodní třetině vedli o čtyři góly, protože co předvedli ve druhé a ve třetí části, to se ani nedá slovy vypovědět. Odveta se hraje příští neděli na Vysočině.

O 3. místo, 1. utkání

Litomyšl – Světlá nad Sázavou 5:8

Od utkání zklamaných semifinalistů se samozřejmě nedala čekat žádná strhující podívaná. A vskutku, hosté pojali první třetinu jako veřejné bruslení a domácí se poměrně jednoduše prosazovali před jejich brankou.

Výsledkem byla řada šancí, čtyři vstřelené góly a vypadalo to, že si hokejisté udělají s nejvěrnějšími diváky docela příjemný podvečer. Nejhezčí souhru převedli domácí v přesilové hře, kdy rozebrali obranu a Čapek zakončil lehce do odkryté svatyně.

Ještě tři minuty ve druhé třetině domácí pokračovali v aktivitě a klidně mohli vedení zvýšit. Poté si ovšem zřejmě řekli, že toho na utkání o třetí místo předvedli už dost, jinak si těžko vysvětlit další dění.

V průběhu tří minut a 47 sekund hosté srovnali na 4:4! A všechny jejich trefy měly společného jmenovatele v nedůsledné, lépe řečeno prakticky žádné obranné činnosti Litomyšle. A toho dovedli matadoři P. Včela, Žák či Krajíček využít. Kučera sice ve 32. minutě tvrdou ránou vrátil domácím vedení, ale další dva zásahy Světlé přinesly konečný obrat – 5:6.

Hosté si vítězství pojistili ve 48. minutě při vlastním oslabení, když se do sólového nájezdu dostal rychlý Doležal a blafákem překonal Portlíka, který v brankovišti nahradil v poslední třetině Truhláře.

Po dalším zásahu z hokejky znovu špatně pokrytého Žáka začali diváci raději opouštět stadion a ti, kteří zůstali, přetrpěli nepovedenou derniéru až do trpkého konce. Světlá je ke třetí příčce daleko blíže.

Fakta – branky a asistence: 4. Šeda (Hudousek), 8. M. Šedivý (Uhlíř, D. Šedivý), 14. Čapek (Fajfr), 17. Dospěl (Šeda, Ač), 32. Kučera (Čapek) – 24. P. Včela (Krajíček, Žák), 26. Šudoma, 27. Doležal (Kopecký), 28. Žák (Krajíček), 33. Krajíček (P. Včela), 39. Beránek (Žák, Krajíček), 48. Doležal, 51. Žák (Krajíček). Rozhodčí: Najman – Buček, Huryta. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 250. Třetiny: 4:0, 1:6, 0:2. Stav série: 0:1.

HC Litomyšl: Truhlář (Portlík) – Ač, Kosejk, Kučera, Fajfr, Fikejz, Lustyk – Dospěl, Hudousek, Šeda, Uhlíř, Jankovský, Čapek, D. Šedivý, M. Šedivý, Dvořák.