Aktivní nástup hostů do zápasu byl sice impozantní, ale soupeři stačila jedna přihrávka za obranu a Kubát překonal Bureše – 1:0. Slovan se znovu vrhl do ofenzivy, kterou narušila dvě oslabení, ale v rozmezí 15. a 16. minuty udeřil. Nejprve úspěšně dorážel Zahradovu ránu Řehulka, nato se parádně trefil Lakomý a za další minutu zapadl do sítě i puk z Hanákovy hole – 1:3. Zkraje druhé části se do několika šancí dostali při hře čtyři na čtyři domácí, ale jakmile se hrálo v pěti, začala dominovat Třebová. Ve 26. minutě vysunul Hanák Řehulku, ten byl sice v nájezdu sražen, ale vleže stačil propasírovat kotouč za záda Saifra. V polovině střetnutí pálil po Kobzově vyhraném vhazování přesně nad gólmanovu lapačku Konopčík a půltucet završil po Řehulkově průniku střelou po ledě Koláček – 1:6. Třetí třetině začala tak, jak ta druhá skončila, do Hanákovy dělovky vložil hůl Husárek. Pak sice třebovští zadáci zapomněli na Vybírala a ten snížil na 2:7, ale poslední slovo dostal Lakomý, když s Hanákem a Řehulkou vyšachovali celou obranu.

Miroslav Venkrbec, trenér: Po třech porážkách v řadě za sebou jsme potřebovali body a ty jsme po kvalitním výkonu také získali. Naši hráči šli od začátku zápasu za vítězstvím a za to jim patří pochvala.

Góly: 3. M. Kubát, 46. Vybíral – 15. a 26. Řehulka, 15. a 49. Lakomý, 16. Hanák, 31. Konopčík, 35. Koláček, 42. Husárek.

Moravská Třebová: Bureš – Havlíček, Kutmon, Hanák, Parolek, Klíč, Zahrada – Husárek, Moravec, Lakomý, Koláček, Péč, Řehulka, Konopčík, Kobza, Smolík, Syrůček.

(dp)