Budějovičtí vážili do Pardubic další z mnoha zbytečných cest. Jejich utrpení v ČEZ Areně nekončí. Mountfield na východě Čech v základní hrací době nevyhrál už přes deset let a se třemi body neodjel ani včera.

„Musíme začít zase tvrdě pracovat,“ řekl pardubický trenér Jiří Šejba po prohře v Liberci. Na ledě bylo vidět, že si jeho slova vzali hráči k srdci. Na ledě odvedli poctivou práci, za kterou si body jednoduše zasloužili. Tolik obětavých pádů k ledu proti střelám soupeře pardubická hala v letošní sezoně ještě neviděla. Jen tak mimochodem: po několika zápasech bylo v Pardubicích zase téměř plno. A ti co přišli, jistě netruchlili.

Východočechy nakopla až první přesilová hra a v ní nevyužitá možnost Nakládala. Od té chvíle se rozehrály k výtečné partii, kterou ještě podpořila první minuta prostředního dějství. Sýkora se prohnal do pásma, namířil na Rolinka, jenž poskakující kotouč poslal ho k tyči Turkovy branky. Další blyštivý moment této dvojice přišel těsně po polovině utkání.

V oslabení. Sýkora pláchl podél levého mantinelu a jeho „dělo“ prolétlo Turkovou výstrojí. Budějovice se ještě chytaly naděje, když snížili na 1:2 a 2:3. Pak však zaúřadoval parádní akcí Rolinek a souboj definitivně rozlouskl dorážkou Koukalova sóla Starý.

Třetiny: 0:0, 2:0, 3:2

Muž zápasu: Sýkora Petr

Branky a asistence: 21. Rolinek (Sýkora), 31. Sýkora (Rolinek), 50. Sýkora (Snopek), 52. Rolinek, 57. Starý (Koukal) – 45. Kůrka (Šimánek), 51. Vak (Sailer). Rozhodčí: Mandionni – Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:7 Využití: 1:2 Oslabení: 1:0. Diváků: 9764.

HC Moeller Pardubice: Lašák – Snopek, Šeda, J. Nakládal, Linhart, Posmyk, J. Kolář II, Koma – Sýkora, Rolinek, Tvrdík – Cetkovský, Pucher, Somík – J. Kolář, Starý, Koukal – Ondřej, Zohorna, Klejna.

HC Mountfield České Budějovice: Turek – Vydarený, Bolf, Sičák, Toman, Gřegořek, Frolo, F. Novák, Mucha – Kůrka, Šimánek, Sailer – Kuchejda, Mertl, Brabenec – Květoň, Hubl, Kotrla – Hřebejk, Vak, Veselý.

Hlasy trenérů

Ladislav Lubina (HC Moeller Pardubice): „Začali jsme pod dojmem porážky v Liberci, takže první třetina byla nemastná neslaná. Důležité však bylo, že jsme ji uhráli 0:0, což byl stavební kámen k vítězství. Cením si toho, že jsme zvládli psychicky náročnou třetí třetinu.“

Josef Jandač (HC Mountfield České Budějovice): „Do utkání jsme dobře vstoupili, deset minut jsme hráli slušně, ale to bylo z naší strany všechno. Pak jsme přestali hrát a naše aktivita byla hluchá. Soupeři jsme nabídli šance a ten je proměnil. Bylo znát, že se Pardubicím vrátil Sýkora. Ten nám vždycky dá nějaké góly.“

Moment zápasu: Rolinkova krasojízda. Pardubický reprezentační forvard měl včera svůj den, který vyšperkoval nádhernou sólovou akcí v 52. minutě. Na vlastní modré obral o kotouč dva zmatené budějovické soupeře, nabral rychlost, na druhé modré si udělal kužel z Gřegořka a upaloval k Turkovi. Toho znemožnil oblíbenou fintou při zakončení sólových nájezdů – střelou mezi betony.

Muž Večera: Hráč s číslem 37 – pardubický útočník PETR SÝKORA. Po zranění nohy, které si přivodil pádem ze schodů „v domácích podmínkách“, se ostřelovač vrátil ve velké pohodě. První třetinu se ještě rozkoukával, ale pak začal řádit. Budějovického matadora Turka pokořil dvěma góly. Jak u Sýkory bývá zvykem – dělovou ránou.