Po několika dobrých příležitostech ke skórování se jako první prosadilo béčko, na konci výborně sehrané přesilovky stál Pikhart. Stejnou mincí odpověděli Třebovští, v početní převaze vypálil od modré čáry Kutmon a kotouč proletěl chumlem těl – 1:1. Před sirénou měl ještě dvě velké šance Řehulka, ale střílel slepými.

To však ani náhodou neplatilo o vstupu do druhé třetiny. V další přesilovce si Kobza rutinérsky počkal, až se gólman Hlavinka skácí na led, a zavěsil „pod víko“. Nápor Chrudimi pak odrazil Bureš a reakce Slovanu byla pádná: Řehulka se zbavil tří soupeřů a zblízka skóroval a v polovině zápasu to po akci celého útoku zakončeném Winklerem bylo už 1:4. Domácí vrátil do hry sólem R. mánek, v přesilovce pět na tři se nemýlil Langr. Ve třetí třetině se na led začala vkrádat nervozita, trenér Pavliš však uklidnil svěřence při time outu a ti se tlaku domácích i hře bez brankáře ubránili. „Přes výhru nejsem s výkonem spokojen. Hra postrádala nasazení, málo jsme bruslili a ani ukázněnost nebyla v pořádku. Jsem rád, že i přes tyto nedostatky jsme získali tři body,“ uvedl kouč Bohumil Pavliš.

Fakta – branky: 12. Pikhart, 35. Formánek, 37. Langr – 17. Kutmon, 26. Kobza, 28. Řehulka, 29. Winkler. Rozhodčí: M. Mergl (Litomyšl) – Kolář, Jandík. Vyloučení 5:4, využití 2:2. Diváků: 80. Třetiny: 1:1, 2:3, 0:0. HC Slovan Moravská Třebová: Bureš – Havlíček, Kutmon, Parolek, Novotný, Klíč, Faltus, Kobza, König, Winkler, Řehulka, Syrůček, Zahrada, Koláček, Konopčík, Moravec.