Žďár nad Sázavou - Moravská Třebová 6:4

Úvodnímu tlaku Žďáru Slovan odolal a sám skóroval z první šance, Péč si vyjel před branku a trefil se mezi betony – 0:1. V rychlém sledu se pak rodily šance na obou stranách, ujala se ta z 18. minuty, Kautovu ránu tečoval R. Sobotka. A nedosti na tom, vzápětí rozvlnil síť za Burešem i Plachý a Žďár vedl – 2:1. Srovnání vytěžili hosté z aktivity ve druhé části, po úniku Zahrady propálil Parolek vše, co mu stálo v cestě. Domácím vrátil vedení po individuální akci Doležal.

Nástup do poslední třetiny Třebové vyšel. Po vyhraném bully Lakomého si vychutnal gólmana Husárek (3:3) a když se s pomocí tyčky trefil König, začal se úspěch hostů rýsovat. Domácí však po time–outu sevřeli soupeře, Bureš se v brance překonával, až mu dal gól Ptáček, když předtím holí fauloval Kutmona – 4:4. Rozhodčí úřadoval dál, v 58. minutě tři domácí hráči v brankovišti dotlačili puk i s Burešem za čáru a jako autor gólu byl označen Vránek – 5:4! Za protesty padly „desítky“ a při zoufalé power play zpečetil skóre Koželuh.

Branky: 18. Sobotka, 19. Plachý, 36. Doležal, 56. Ptáček, 58. Vránek, 60. Koželuh – 4. Péč, 23. Parolek, 44. Husárek, 53. König. HC Slovan M. Třebová: Bureš – Kutmon, Havlíček, Parolek, Zahrada, Klíč, Hanák – Řehulka, Péč, Lakomý, Moravec, Konopčík, König, Husárek, Kobza, Faltus, Kučera.

Miroslav Venkrbec, trenér: S výkonem svého týmu jsem velmi spokojen. V utkání jsme měli dosáhnout aspoň na bod. Závěr ale jednoznačně ovlivnil hlavní rozhodčí a zápas proto dopadl tak, jak dopadl.

Chrudim B - Litomyšl 3:5

Hokejisté Litomyšle budou hrát semifinále KL, to je v tuto chvíli jisté!! Bodově sice nemají dostatečný náskok, ale protože pronásledovatelé z M. Třebové a Chocně se střetnou ve vzájemném souboji, nemohou je oba současně přeskočit.

Než si ale mohli oddechnout po splnění cíle, podstoupili dvě utrápené třetiny. Po třech přežitých oslabeních sice Dospěl v 10. minutě otevřel skóre, jenže vzápětí Pikhart srovnal a druhá část se Litomyšli nepovedla ani trochu. Nejprve lacino inkasovala z Fouskovy hole, sama se prosadit nedokázala a ve 36. minutě jí v přesilovce zasadil další ránu Čapek – 3:1.

Za tohoto stavu si hosté uvědomili vážnost situace, vlétli na Chrudim a duel obrátili. K útoku zavelel Pešina, nejprve v brejku předložil Čechovi a ve 49. minutě sám proměnil sólo – 3:3. Domácí postupně uvadali, naopak Litomyšl dále stupňovala tlak a ten přinesl ovoce díky Šedivého ráně mezi betony a pojistce Pilného. V závěru hosté ubránili i oslabení tří proti šesti a mohli se radovat.

Branky: 11. Pikhart, 24. Fousek, 37. Čapek – 10. Dospěl, 46. Čech, 49. Pešina, 54. Šedivý, 58. Pilný. HC Litomyšl: Pavlíček – Kosejk, Pilný, Matalík, Matys, Čejka, Mimra – Pavlák, Šedivý, Dospěl, Z. Joudal, Pešina, Čech, Musil, Novotný, Šauer.

Petr Pešina, trenér: Domácím o nic nešlo, ale do poloviny zápasu hráli uvolněně a velmi dobře, skvěle jim chytal brankář. Musel jsem stáhnout sestavu na dvě pětky, abychom se více dostali do tempa. Soupeř až ve třetí třetině přestal bruslit a nakonec jsme jej zlomili. Je to však pro nás varování do příštích zápasů. Důležité jsou tři body a jistota postupu. Zítra hostíme Choceň a naše motivace je jasná – poprvé v sezoně ji porazit.

(rh, jm, dp)