HOKEJ: Veterán Mečiar popravil Litomyšl hattrickem

Moravská Třebová/Litomyšl - Dohrávky krajské ligy: Petr Bureš vychytal pro Moravskou Třebovou první letošní nulu, ve Světlé byl k vidění zápas pouze z povinnosti.

24.11.2008

Ilustrační fotoFoto: Eduard Hromadník

Chrudim B – Moravská Třebová 0:5

Slovan zajel k páteční dohrávce na stadion v Chrudimi do komorní atmosféry před hrstku přihlížejících. Základ ke svému vítězství položil hned v prvních dvaceti minutách střetnutí.

Po opatrném startu přišel úvodní úder z hostujících hokejek v 7. minutě. Doseděl vypálil od modré, s lehkou tečí Konopčíka si Ament ještě poradil, ale proti Kobzově dorážce byl bezmocný – 0:1. Za půl minuty trefil Kutmon tyč a dal signál k dalšímu náporu Slovanu. V 9. minutě převzal Syrůček pas od Kobzy, najel před gólmana, položil si ho a dával „do prázdné“. Po několika dalších šancích následovala paráda Libora Kobzy, zbavil se dvou bránících hráčů a za přihlížení dalších si nabrusil před Amenta, aby jej nadvakrát překonal – 0:3.

Na začátku druhé části hráli domácí 40 sekund proti třem, ale Slovan se ubránil a v dalším průběhu se několikrát zaskvěl Bureš, především proti Doubravskému a Langrovi. Nehrálo se ani minutu ve třetí třetině a bylo to 0:4, přesilovkovou střelu D. Klíče dorazil „pod víko“ Koláček. Z nenápadné akce dal pátou branku Konopčík a hosté dohrávali v poklidu. Bureše nechali často osamoceného proti domácím snažícím se alespoň o čestný zásah. Třebovský brankář se však překonával a první letošní nulu si nenechal sebrat.

„O naší výhře rozhodla první třetina. Vstřelili jsme tři góly a zodpovědným výkonem nepustili domácí do hry. Když jsme na začátku třetí části přidali další dvě branky, bylo rozhodnuto. Musím vyzvednout brankáře Petra Bureše,“ komentoval zápas třebovský kouč Jan Klacl.

Fakta – branky: 7. a 12. Kobza, 9. Syrůček, 41. Husárek, 45. Konopčík. Rozhodčí: Kejř – D. Parýzek, Souček. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 40. Třetiny: 0:3, 0:0, 0:2. HC Slovan Moravská Třebová: Bureš – Kutmon, Doseděl, D. Klíč, P. Muselík – Řehulka, Koláček, J. Klíč, Lakomý, Husárek, R. Muselík, Konopčík, Kobza, Syrůček, Štěpař.

Světlá nad Sázavou – Litomyšl 10:3

Přežít ve zdraví a pokud možno s co nejmenším přídělem. Tak zněly úkoly litomyšlských hokejistů před dohrávkou na ledě největšího favorita soutěže. Splnili pouze první část, debakl si odvezli, ovšem se dvěma pětkami, bez hlavního trenéra a brankářské jedničky to proti nabitému kádru Světlé snad ani nemohlo dopadnout jinak.
Trvalo o něco málo více než minutu a Špatenka vedoucím gólem naznačil, jakým směrem se celé utkání bude vyvíjet. Na kolena srazila hosty série vyloučení, kterou protivník potrestal třemi zásahy během třech minut a do první sirény přidal ještě pátou trefu. Druhá část byla z pohledu Litomyšle herně o poznání vydařenější, želbohu za rozhodnutého stavu a navíc v zakončení se prosadil pouze Pavlák ve 39. minutě, když předtím Holomek musel vylovit ze své sítě další dva kotouče.

V poslední třetině sice nejprve Hospůdka nešťastně ztečoval Mečiarovo nahození za záda svého vlastního gólmana (domácí veterán tím završil hattrick), ale pak se hostům podařilo upravit skóre aspoň do trochu přijatelné podoby, při využití dalších šancí to mohlo být ještě příznivější. V závěru to ovšem s útočením přehnali a diváci se po brejcích domácích hráčů dočkali také vyvolávané „desítky“.

„Utkání pro nás vzhledem k dané sestavě skončilo relativně únosně, kluci pod vedením neúnavného Dospěla bojovali srdnatě. Na straně domácích nelze přehlédnout výkon efektivně hrajícího Mečiara, který rychlost nahradil obrovským přehledem a zkušeností. Tři góly z jeho hole jsou nejlepším vysvědčením,“ uvedl na klubových webových stránkách vedoucí mužstva Jiří Mlejnek.

Fakta – branky: 15., 23. a 44. Mečiar, 2. a 15. Špatenka, 12. Pavliš, 17. Krajíček, 28. Ruml, 56. P. Včela, 58. Bárta – 39. Pavlák, 48. Jakubec, 52. Šauer. Litomyšl: Holomek – Čejka, Jakubec, Hospůdka, Voženílek – Šauer, Dospěl, Pavlák, Ptáčník,Boucník,Kubelka.

24.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

NELA ČERNÁ. Narodila se 8. prosince Pavlíně Vajrauchové a Jaroslavu Černému z Opatova. Měřila 50 centimetrů a vážila 3,4 kilogramu. Má sourozence Matyáška a Járu.
12

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

14

V Čechách hrozí tvorba náledí a zmrazků

Vaše přání může zaznít v chrámu ve Vídni

Ve vídeňské katedrále svatého Štěpána, jejíž kořeny sahají až do 12. století, je umístěna dřevěná schránka, do níž příchozí mohou vhodit své napsané přání či prosbu, a to v jakémkoliv světovém jazyce.

Společné zpívání v Březové završil křest knihy

Březová nad Svitavou – Na Moravském náměstí při včerejším zpívání s Deníkem vládla sváteční atmosféra. Do tradiční celostátní akce Česko zpívá koledy se zapojila téměř stovka obyvatel.

Nymburku podlehli, ale vzdorovali mu odvážně

Svitavy /KOOPERATIVA NBL/ – Třinácté dějství nejvyšší soutěže zavedlo svitavské basketbalisty na palubovku tuzemského suveréna, který přes jejich veškerou snahu znovu potvrdil vysoké kvality.