Středeční zápas v krajské hokejové lize na litomyšlském stadionu sice nabídl divákům dvanáct branek, i přesto byla o atraktivní podívanou nouze. Místo pohledného hokeje byla totiž k vidění rozháraná, málo plynulá hra s množstvím faulů, vyloučení a diskusí s rozhodčími. Domácí po špatném začátku dokázali s „odřenými ušima“ výsledek otočit a získali další tři body.

HC Litomyšl – Závodní hokejová Pardubice 7:5 (1:3, 3:1, 3:1). Branky: 19. a 60. Fikejz, 40. a 53. Švec, 33. Dospěl, 34. Matys, 49. Hudousek – 12 a 37. Nevečeřal, 2. Kubelka, 3. Verner, 48. Ludvík. Rozhodčí: Přichystal – Brýdl, Vepřovský. Vyloučení: 9:9, navíc Vlasák, Palaščák (oba ZH) 10 min. OT. Využití: 3:1. Oslabení 0:1. Diváci: 300.

Litomyšl: Truhlář (12. Štěrba) – Ač, Kosejk, Fajfr, Šauer, Matys, Čejka, Skalník – Fikejz, Hudousek, Dospěl, Šeda, D. Šedivý, M. Šedivý, Švec, Peška, Šafář, Lustyk, Dvořák.

Domácí začali nesoustředěně, jakoby soupeře nebrali ani moc vážně, a ten je za laxnost jaksepatří vytrestal, když v čase 11:33 zvyšoval svoje snadno získané vedení na 3:0! To mělo za následek změnu v litomyšlské kleci, kam zamířil Štěrba, ale jeho překvapení spoluhráči stačili v první třetině jen korigovat po Fikejzově střele. A to diváky rozhodně nepotěšilo.

Až po polovině utkání Litomyšl dvěma zásahy z hokejek Dospěla a Matyse v přesilových hrách rychle vyrovnala, jenže místo obratu následovala znovu zbytečná chyba a gólová dorážka Nevečeřala – 3:4. Krátce před sirénou dotáhl na 4:4 mladík Švec, jenž se rychle zorientoval v chumlu hráčů v prostoru mezi kruhy.

Trápení domácích tím zdaleka neskončilo, protože ve 48. minutě se přesilové hře trefil hostující Ludvík a Pardubice byly opět o krok napřed. Důležité pak bylo v této fázi bleskové vyrovnání na 5:5, o které se hezkou tečí Matysovy střely od modré postaral Hudousek.

Nakonec se domácím podařilo houževnatý odpor nováčka přece jenom zlomit. V 53. minutě ostře vypálil D. Šedivý, brankář Čaladi puk jenom vyrazil ke Švecovi a ten pohotově vstřelil vítězný gól a korunoval svůj vydařený zápas.

Hosté se však ještě nevzdávali, pokusili se o power play a v ní jeden puk proletěl těsně vedly Štěrbovy tyčky. Poslední slovo si ale vzal Fikejz poté, co odebral kotouč zadákovi soupeře a dovezl jej do opuštěné svatyně. Zpečetil tím výhru, s níž měl litomyšlský celek nečekaně velké potíže.