Polička - Kanonýr Martin Kubát skóroval už po čtyřiadvaceti sekundách hry.

14.11.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Polička – Semechnice 4:0

Hokejový krajský přebor dospěl k šestému kolu, který proti hráčům poličského Spartaku postavil druhého „hosta“ z Hradecka.

Domácí na svého soupeře vlétli a po 24 sekundách zvedli poprvé ruce nad hlavu. Po přihrávce D. Vápeníka si svůj první zásah před poličskými diváky vychutnal Martin Kubát. A nezůstalo jenom u jednoho. Hosté si proti náporu Poličky pomáhali fauly a ve dvojnásobné přesilovce předložil Husák ideálně Kubátovi před odkrytou svatyni – 2:0. V 9. minutě se na výlet vydal ve vlastním oslabení Veselý a střelou od modré čáry překvapil gólmana – 3:0. Další zvýšení pak odmítl Kubát, byl faulován ve vyložené šanci, sám se postavil k nařízenému trestnému střílení, ale nedal.

Od druhé třetiny to už nebylo úplně ono, na domácích holích se usadilo částečné sebeuspokojení. Přesto ve 31. minutě zvyšoval Krajíček na 4:0, důrazem za brankou mu připravil jasnou možnost Valenta. Ve třetí třetině se spíše dohrávalo, hosté bojovali, ale spolehlivý Mach jim žádnou gólovou radost nedovolil.

Fakta – branky: 1. a 5. Kubát, 9. Veselý, 31. Krajíček. Rozhodčí: Najman – Buček, Huryta. Vyloučení: 13:9, navíc hosté 1 x 10 OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 320. Třetiny: 3:0, 1:0, 0:0. Spartak Polička: V. Mach – Drobný, Husák, Češka, M. Mach, Veselý, Pospíšil – D. Vápeník, Valenta, Boháč, Krajíček, L. Boháček, Havlíček, Dvořák, Vašátko, Kubát, Grubhoffer.

Miloš Grubhoffer, trenér: Chválím hráče za zodpovědný přístup k utkání. Pozitivní je, že jsme zapracovali na obraně, svědčí o tom druhá nula v řadě, to je výborná vizitka Víti Macha. Co mě stále trápí, je spousta vyloučení. Zase jsme jich měli třináct, některá zcela zbytečná, toho se musíme v České Třebové vyvarovat.

14.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

NELA ČERNÁ. Narodila se 8. prosince Pavlíně Vajrauchové a Jaroslavu Černému z Opatova. Měřila 50 centimetrů a vážila 3,4 kilogramu. Má sourozence Matyáška a Járu.
12

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

14

V Čechách hrozí tvorba náledí a zmrazků

Vaše přání může zaznít v chrámu ve Vídni

Ve vídeňské katedrále svatého Štěpána, jejíž kořeny sahají až do 12. století, je umístěna dřevěná schránka, do níž příchozí mohou vhodit své napsané přání či prosbu, a to v jakémkoliv světovém jazyce.

Společné zpívání v Březové završil křest knihy

Březová nad Svitavou – Na Moravském náměstí při včerejším zpívání s Deníkem vládla sváteční atmosféra. Do tradiční celostátní akce Česko zpívá koledy se zapojila téměř stovka obyvatel.

Nymburku podlehli, ale vzdorovali mu odvážně

Svitavy /KOOPERATIVA NBL/ – Třinácté dějství nejvyšší soutěže zavedlo svitavské basketbalisty na palubovku tuzemského suveréna, který přes jejich veškerou snahu znovu potvrdil vysoké kvality.