Skupině B krajské hokejové ligy neohroženě vládne poličský Spartak. Zvítězil ve všech čtyřech svých zápasech v první polovině rozpisu a v neděli tak jeho hráči mohou v poklidu odpočívat a sledovat snažení konkurentů, kteří jsou v tabulce daleko zpět. Ve čtvrtek v Lanškrouně to sice na prodloužení úspěšné série dlouho nevypadalo, ale síla poličského týmu se ukázala.

TJ Lanškroun – HC Spartak Polička 4:5 (2:1, 2:2, 0:2). Branky: 9. Fischer (Kocián, Šula), 15. Fischer, 26. Kocián (Šula, Fischer), 29. Kocián (Šula, Novák) – 10. Boháček (Krajíček), 31. Hron, 38. Hron, 43. Jan (Dvořák), 45. Slavík (Hron, Mahel). Rozhodčí: Kobr – Hájek, Teplý. Vyloučení: 10:10, navíc Ondráček – Boháček 5 min. + OK, domácí 3×10 min. OT. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 190.

Polička: Šauer – V. Vápeník, Bělohlávek, Dvořák, Jan, Grubhoffer, Hejtmánek – Krajíček, Šedý, Boháček, Mahel, Slavík, Hron, Havlíček, Šimon, Vacek.

Utkání poznamenala spousta vyloučení a řada ostrých zákroků na obou stranách, takže chvílemi připomínalo bitvu v play off a ne základní část.

Hosté nezačali zápas vůbec dobře. „První polovina se nám nepovedla podle představ, když jsme špatně bruslili, všude byli pozdě a celkově jsme hráli nesoustředěně," poznamenal trenér Dušan Vápeník. Nebylo divu, že Lanškroun ve 29. minutě vedl po brance Kociána 4:1.

Potom však nastal zlom, kdy v oslabení tří proti pěti projel přes celé hřiště Hron a snížil. Vzápětí přidal další trefu, hosty to nakoplo a v poslední třetině dokonali obrat. I k radosti svých příznivců, kteří jim v hale vytvořili domácí prostředí.

„Cením si toho, že kluci zápas za nepříznivého stavu nezabalili a vybojovali čtvrté vítězství za sebou. Naše výsledky budeme chtít potvrdit i v odvetách," doplnil Vápeník.

V neděli na derby

Zatímco Polička má v pátém kole skupiny B volný los, tak v áčku se proti sobě postaví oba okresní rivalové. Hrát se bude v Rehau aréně a lepší forma z posledních kol favorizuje domácí Slovan Moravská Třebová. Hosté z Litomyšle by ale proti silnému soupeři rádi předvedli zlepšený výkon. Začátek je v 17 hodin.