Hlinsko – Moravská Třebová 6:3

Tři třetiny a každá jiná, tak vypadalo toto utkání. V první se střídaly šance na obou stranách, ale góly dávalo jen Hlinsko. Na zásah Černého navázali v rozmezí dvanácti vteřin Sláma a Ročárek a bylo to 3:0.

Druhá část naopak patřila Slovanu, který vyrovnal. Hned ve 22. minutě doklepl puk do branky v početní převaze Faltus, kontaktní trefu si připsal Peška a opět v přesilovce zařídil dotažení na 3:3 Kobza.

V závěrečné třetině ale vrátil vedení na hlineckou stranu Lukáč a Třebovští už nenašli odpověď. Kutmon trefil z přečíslení tyčku a dva údery soupeře z hokejek Spala a Bureše byly definitivně rozhodující.

Za zmínku ještě stojí i další tristní vystoupení rozhodčího Přichystala, který pokračoval v tom, co předváděl ve středu v Poličce a svými verdikty přiváděl všechny aktéry v úžas.

Fakta – branky a asistence: 3. Černý (Havel, Ročárek), 8. Mar. Sláma (Ptáček), 8. Ročárek (Havel), 44. Lukáč (Kavalír), 54. Spal (Ptáček), 56. Bureš (Kavalír) – 22. Faltus (Koláček), 33. Peška (Kobza), 38. Kobza (Peška). Rozhodčí: Přichystal – Souček, Veverka. Vyloučení: 10:10, navíc Kutmon (MT) OK. Využití: 1:2. Diváci: 120. Třetiny: 3:0, 0:3, 3:0.

HC Slovan Moravská Třebová: Bureš (8. Kulhavý) – Holub, Kutmon, Kršňák, Urbášek, Parolek, Rybníkář – Tregler, Koláček, Zeman, Faltus, Kobza, Petrů, Volčko, Peška.

„Utkání jsme nezvládli psychicky. Dokázali jsme se vrátit do zápasu, ale ve třetí třetině přišel další výpadek a my i vinou spousty vyloučení nedokázali odpovědět. Páté místo se ale doma pokusíme získat,“ řekl trenér Jan Klacl.

(dp, rh)