Litomyšl – Světlá nad Sázavou 2:6

Úvod zápasu mnoho zajímavého nenabídl, střelecké pokusy na obou stranách nebyly příliš nebezpečné, změnu skóre dlouho nepřinášely ani přesilové hry. Až v 19. minutě se jedna z nich ujala, Pilného vrátil z trestné lavice Včela. Stejný hráč zvyšoval v úvodu druhé části na 2:0 pro Světlou, a to dokonce v početní výhodě pěti proti třem. Pak přišel čas na první litomyšlský gól v nové sezoně, Matys vymetl horní růžek světelské svatyně a snížil na 1:2. Pak domácí sahali po vyrovnání, ale několik slibných možností nedali a následoval trest. Žákovu individuální akci dotáhl za Pavlíčkova záda Krajíček a když Litomyšl nevyužila ani přesilovku pět na tři, skóroval ránou mezi betony Žák.

Další průběh hry byl hodně neurovnaný s častým vylučováním, hosté už režii z rukou nepustili. Špatenka jim zajistil čtyřgólový náskok, pak se sice podruhé prosadil Matys, když prostřelil chumel hráčů před bránou, ale na víc domácí nestačili, těsně před koncem završil půltucet v jejich síti Ruml. Tečku za zápasem pak napsala další série vyloučení, ta však na výsledek už neměla vlivu. Další informace z dění v klubu najdete na webu www.hclitomysl.cz.

Fakta – branky: Matys 2 – Včela 2, Krajíček, Žák, Ruml, Špatenka. Rozhodčí: Rulíček – Hájek, Budinský. Vyloučení: 10:12, navíc Pilný (Litomyšl) 10 OT. Využití: 0:2. Diváci: 250. Třetiny: 0:1, 1:3, 1:2. HC Litomyšl: Pavlíček – Pilný, Jakubec, Kosejk, Čejka, Fajfr, Hospůdka – Ptáčník, Horák, Matys, Šauer, Pavlák, Dospěl, Boucník, Novotný.

Skuteč – Polička 2:4

První část se nesla ve znamení oťukávání z obou stran. Spartak měl největší šanci poté, co byl v nájezdu faulován Grubhoffer, ovšem Valenta trestné střílení neproměnil. Domácí šli do vedení z ojedinělé akce v přesilovce. Prostřední třetina nabídla živější hru, Poličce se povedl husarský kousek, když po kombinaci Vápeník – Drobný – Boháč vyrovnávala v čase 39:57.

Poslední dvacetiminutovku otevřel vedoucí gól V. Vápeníka. Zlom v zápase přišel po faulu na Valentu, který neudržel nervy, oplácel a utržil trest 5 + OK: „Bylo to dosti přísné rozhodnutí, nám to ale pomohlo, neboť na trestnou lavici usedli i faulující domácí hráči a v přesilovce jsme po přihrávce Husáka na Dušana Vápeníka přidali čtvrtý gól,“ uvedl kouč Miloš Grubhoffer.

Domácí takový vývoj neunesli, závěr odehráli hodně tvrdě až brutálně. „Jsem rád, že jsme dohráli bez zranění a udrželi vysokou disciplínu,“ poznamenal poličský trenér. „Je to pro nás důležitý vítězný start. Tým splnil taktické pokyny, dobře zachytal Mach, vynikli zkušený Dušan Vápeník i junior Češka. Úspěšně se chceme předvést i při domácí premiéře,“ dodal Grubhoffer.

Fakta – branky: Nevečeřal, Veselý – D. Vápeník 2, V. Vápeník, Boháč (asistence: Valenta 2, Boháč, Drobný, Husák, Havlíček). Rozhodčí: Veselý – Kolář, Škeřík. Vyloučení: 10:10, navíc Valenta (P) 5 + OK. Využití: 2:2. Diváci: 100. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:2. HC Spartak Polička: V. Mach – Husák, Drobný, M. Mach, Češka, Veselý – Boháč, Valenta, D. Vápeník, Havlíček, Vr. Vápeník, Grubhoffer, Švejda, Boháček, Dvořák, Vašátko.