Choceň – Mor. Třebová 4:7

Opatrný začátek se nekonal, od začátku se hrálo nadoraz. V 5. minutě si vybral slabší moment Bureš, objetím branky jej v přesilovce zaskočil Krejza – 1:0. Slovanisté ale neklesli na mysli a brzy srovnali, když si Lakomý položil gólmana. Poté domácí několikrát faulovali a dostali se pod tlak, který korunoval střelou téměř z nulového úhlu Moravec – 1:2.

Nemuselo zůstat jen u tohoto vedení, na přelomu třetiny hrála Třebová proti třem a už v úvodu druhé části propadla Dundáčkovi Husárkova rána přes lapačku a zazvonila o tyčku. Následovala série vyloučení na straně Slovanu a další obrat. Dvojnásobnou početní výhodu zužitkoval lehkou tečí Pokorného střely Frnka (2:2). Pak sice na trestnou usedl Fikejz, ale hned, co skočil zpátky na led, najel si do útočného pásma a pálil „do vinglu“ – 3:2!

Ve 34. minutě zachytil puk na modré Lakomý, jeho pokus o blafák skončil na tyči, ale Řehulka reagoval bystře a dorazil puk do prázdné brány – 3:3. Na řadě byla Choceň, za Bureše protlačil kotouč Hudousek, jenže netrvalo dlouho a znovu bylo srovnáno – na Hanákovu nabídku si před Dundáčkem počíhal pohotový Řehulka. V poslední třetině výborný hokej gradoval.

Uhodit mohlo před oběma brankami, šancí bylo hodně a z nich se ujala ta, kterou König připravil pro nepokrytého Konopčíka – 4:5. Domácí vrhli všechno do útoku, leč přibrzdily je vlastní fauly. Až v 57. minutě šli sami do přesilovky, kterou vylepšili odvoláním Dundáčka. Nebylo jim to nic platné, puku se chopil Fischer a přes celé hřiště se trefil – 4:6.

Totéž se opakovalo ještě jednou, zoufalou choceňskou snahu definitivně utnul Husárek a rozpoutal tím orgie nadšení ve třebovském kotli. Za zmínku stojí i vynikající atmosféra, jež zápas provázela (1200 diváků!). Fanoušci neúnavně povzbuzovali až do poslední sekundy, byť po jejím uplynutí zbyla na jedné straně euforie, na druhé rozčarování. Jinak to ovšem nemohlo být.

Hrálo se tvrdě, ale v mezích férovosti, dvacet vyloučených na tak vypjatý boj určitě není nic hrozného, navíc většina z potrestaných faulů vyplynula ze hry. Zkrátka to byl hokej, na který se vyplatilo zajít.

Branky: 5. Krejza, 25. Frnka, 27. Fikejz, 36. Hudousek – 9. Lakomý, 14. Moravec, 34. a 38. Řehulka, 49. D. Konopčík, 58. Fischer, 60. Husárek. Slovan Moravská Třebová: Bureš – Hanák, Havlíček, Kutmon, Parolek, Syrůček, Novotný – Husárek, Moravec, König, Konopčík, Kobza, Péč, Koláček, Lakomý, Řehulka, Fischer.

Miroslav Venkrbec, trenér: Byl to hektický zápas, kterému nic nechybělo. Navíc byl vyšperkovaný tím, že šlo v přímém boji o postup do play off. Naše vítězství je zasloužené, o ten jeden gól jsme byli určitě lepší. To, že soupeř dvakrát inkasoval do prázdné branky, už se nedá počítat.

(dp, rh)