Svitavy – Polička 2:7


Od začátku se hrálo za stálé převahy hostů, kteří vedli po dvou minutách 1:0 a další zásah přidali ve vlastním oslabení. Ve druhé třetině zvýšili až na čtyřgólový rozdíl, pak však výrazně polevili a domácí to využili ke snížení na 2:4.

Jakékoli pochybnosti o výsledku ale utnul hned po nástupu do poslední části muž zápasu Kubát využitým sólovým nájezdem. Stejný hráč se ve 44. minutě trefil zblízka popáté a posledním, kdo se zapsal do střelecké listiny, byl tvrdou ránou Drobný. Zvýšená bojovnost Svitav ve druhé a třetí třetině nemohla stačit na větší hokejovou sílu Poličky, která po zásluze vyhrála.

„Během hry se výkon mužstva zlepšoval. Kdyby nám neutekla první třetina, mohl být vývoj jiný. Neříkám, že bychom vyhráli, ale mohlo to být zajímavější. Druhá část se nám povedla, vidím tam zlepšení,“ řekl Robin Šauer, který věří, že už zítra se jeho tým dočká vítězství. Ke svému výkonu dodal:

„Nebylo to optimální, dvě tři branky si sám připisuji na vrub, svými výjezdy jsem to klukům trochu zkomplikoval. Koleno ale vydrželo, i když se nemůžu pořádně zvednout z rozkleků.“ Kouč Spartaku Miloš Grubhoffer bral hlavně tři body. „Herně to od nás bylo spíše trápení, po druhé třetině jsem musel lehce zvýšit hlas. Průběh jsme ale kontrolovali.“

Fakta – branky: 31. Mašláň, 39. Musil – 3., 20., 28., 41. a 44. M. Kubát, 6. Švejda, 50. Drobný. Rozhodčí: Rulíček – Teplý, Budinský. Vyloučení: 8:9, navíc: Tesař 10 minut OT – Češka 5 minut + OK. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 120. Třetiny: 0:3, 2:1, 0:3. TJ Svitavy: R. Šauer – Aldorf, Mifek, Křupka, Crha, Musil, Peškar, Pytlík, Radimecký, Souček, Šudoma, Tesař, Zukal, Koníček, Mašláň. Spartak Polička: V. Mach – Drobný, Husák, Češka, M. Mach, Veselý, Pospíšil – D. Vápeník, V. Vápeník, Boháč, Krajíček, Grubhoffer, Boháček, Havlíček, Kubát, Švejda, Valenta, Dvořák.


Zítřejší hokejový pořad:

V krajské lize hostí Moravská Třebová doma Hlinsko, Litomyšl má volno. V přeboru se ve Svitavách představí Čestice a Polička míří na led béčka Chocně (vše od 17.00). (rh, mo)