Ve třetím kole krajské ligy mužů v ledním hokeji nedošlo z pohledu našeho regionu k překvapení. Favorité zvítězili, byť třebovský Slovan měl se Závodní hokejovou překvapivě značné problémy.

HC Litomyšl – HC Spartak Polička 10:5 (7:1, 3:2, 0:2)

Branky: Hudousek 3, Fikejz 2, D. Šedivý, M. Šedivý, Lustyk, Šafář, Šeda – Kubát 2, Drahoš, Nykl, V. Vápeník. Rozhodčí: Veselý – Brokeš, Motýl. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 350. Litomyšl: Horáček (Štěrba) – Ač, Kosejk, Fajfr, Škorpil, Velehradský, Skalník – Matys, Hudousek, Šeda, D. Šedivý, M. Šedivý, Fikejz, Lustyk, Peška, Dvořák, Šafář. Polička: Šauer (Dinga) – Kubát, Hejtmánek, Veselý, Češka, Fric – Nykl, D. Vápeník, Boháček, Švejda, Mahel, V. Vápeník, Jindra, Drahoš, Soukal, Grubhoffer, Vacek.

Na hokej v této sezoně musí chodit diváci včas, pokud chtějí vidět góly. V Litomyšli padl první již ve dvanácté vteřině a postarali se o něj překvapivě hráči Spartaku. To však byl v podání hostů úspěch na dlouhou dobu poslední. Během první části vstřelili domácí sedm branek a tím rozhodli o osudu utkání. Druhá třetina přinesla dalších pět gólů a fanoušci Jiskry se dočkali „desítky“, na níž se ukazatel po čtyřiceti minutách zastavil. Poslední část hry pak přinesla dílčí vítězství Spartaku, který ji vyhrál 2:0.

„Bylo to povinné vítězství, po první třetině nebylo co řešit. Nechali jsme alespoň zahrát všechny hráče a prostřídali i gólmany. Jinak není moc co hodnotit. Myslím, že takový hokej těžko někoho přiláká na stadiony,“ vyjádřil se domácí trenér Jan Svatoš.

„Po rychlé vedoucí brance si asi kluci mysleli, že půjde hrát hokej, ale soupeř je z toho rychle vyvedl a projížděl naší obranou jako máslem. První třetina byla žalostná, od druhé jsme se ale přece jenom zlepšili a třetí, kdy jsme stáhli hru na dvě lajny, byla zčásti srovnatelná. Musíme si začít plnit taktické pokyny,“ řekl trenér Poličky Miloš Grubhoffer.

HC Slovan Moravská Třebová – Závodní hokejová Pardubice 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky: Volčko 2, Kobza – Ludvík, Kubelka. Rozhodčí: Rulíček – Huryta, Buček. Vyloučení: 3:6, navíc Palaščák (PCE) 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 650. Moravská Třebová: Bureš – Rybníkář, Parolek, Kutmon, Petrů, Fekiač, Faltus – Kobza, Koláček, Husárek, Muselík, Malý, Skácel, Volčko, Urbášek, Zeman.

Hosté se v Rehau aréně prezentovali urputným výkonem a sahali po bodech. V přesilovce se Kubelkou ujali vedení a Slovan stačil v první třetině pouze vyrovnat po střele Kobzy zblízka. V prostřední části domácí dobývali svatyni výborného gólmana Čaladiho a podařilo se to bekhendem zády k brance Volčkovi. Stejný hráč pojistil těsné vedení v 54. minutě v početní převaze, ale hostům se ještě podařilo snížit Ludvíkem. V závěru sáhli i k power play, Slovan však nečekané drama nakonec ustál.

„Z naší strany bylo utkání zbytečně nervózní, ale je důležité, že jsme ho zvládli a připsali si vítězství. Gólman soupeře podal vynikající výkon,“ uvedl trenér Jan Klacl.

Zbývající výsledky krajské ligy

HC Chrudim – HC Světlá nad Sázavou 4:1 (1:0, 2:1, 1:0). Branky: Polák 2, Plch, Dvořák – Křišťan. Rozhodčí: Padevět – Zemánek, Mrázek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 200.

HC Choceň – HC Lokomotiva Česká Třebová 18:1 (5:0, 7:1, 6:0). Branky: Beránek 5, Dobrý 4, Prachař 3, Pilař, Krejza, L. Vích, Pochobradský, Jurák, A. Vích – Pavlák. Rozhodčí: Kejř. Vyloučení: 6:7. Využití: 4:0. Oslabení: 2:0. Diváci: 420.

Orli Lanškroun – HC Skuteč 15:5 (4:2, 6:1, 5:2). Branky: Pilavka 4, Fischer 3, Šula 3, Doleček 2, Janků, Poles, Kocián – Hladík 2, Ligr, Nevole, Opletal. Rozhodčí: Parýzek – Brýdl, Kolář. Vyloučení 6:4. Využití 2:1. Oslabení 2:0. Diváci: 290.

Pořadí: 1. Chrudim (9 bodů), 2. Choceň (7), 3. Lanškroun (7), 4. Moravská Třebová (6), 5. Litomyšl (6), 6. Světlá nad Sázavou (5), 7. Hlinsko (3), 8. Pardubice (2), 9. Česká Třebová (0), 10. Polička (0), 11. Skuteč (0).