Otázkou totiž od pondělí je, jak se jednotlivé kluby vyrovnají s aktuálním opatřením z dílny ministerstva zdravotnictví, podle něhož mohou od nynějška do utkání nastoupit jenom očkovaní hokejisté, případně ti, kteří nemoc covid-19 prodělali v posledních 180 dnech.

Což ostatně neplatí pouze pro hokej, ale i další sporty. A pochopitelně nejen pro sportovce, ale i pro rozhodčí, členy realizačních týmů a diváky.

Z důvodu nedostatečného počtu hráčů splňujících dané podmínky „odpískali“ derby v Moravské Třebové hokejisté HC Litomyšl.

A hrát se nebude ani v Hlinsku, kde se měla představit Chrudim, domácí tam ovšem měli problémy už v minulém týdnu, kdy nejeli do Chocně.

Takže se (snad) odehraje pouze střetnutí mezi Poličkou a českotřebovskými Kohouty.

Protože základní část musí být dohrána do neděle, je možné, čí spíše pravděpodobné, že ne všechny naplánované duely budou řádně odehrané. Pro tento případ rozhodl krajský výkonný výbor o tom, že v případě nestejného počtu odehraných duelů bude pořadí družstev určeno koeficientem (počet zápasů/počet získaných bodů).

Zbývající program KL Pardubicka – středa – 19:00: Polička – Česká Třebová.
Pátek – 18:00: Lanškroun – Polička. 19:00: Choceň – Hlinsko. 19.15: Česká Třebová – Moravská Třebová.
Neděle – 17:00: Litomyšl – Hlinsko, Choceň – Polička, Lanškroun – Česká Třebová.
Odložená utkání: Moravská Třebová – Litomyšl, Hlinsko – Chrudim.

Výňatek z aktuálního nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR (k 22. 11.) týkajícího se mimo jiné amatérského hokeje:

– osobám starším 18 let je účast na trénincích a utkáních a vstup na sportoviště umožněn pouze pokud se jedná o osoby, které prodělaly onemocnění v posledních 180 dnech, nebo osoby očkované (a tuto skutečnost mohou pořadateli akce prokázat příslušným certifikátem), nebo pokud se jedná o osoby ve fázi zahájeného očkování (viz bod I odst. 17. Opatření) a prokáží se v tom případě negativním výsledkem PCR testu, který může být prováděn v intervalu 1 x týdně.