Před rokem o záchranu do posledního kola, nyní o co nejlepší formu pro vyřazovací boje. Nedá se říct, že by projev na ledě s koncem základní části gradoval, odráží se to i na výsledcích. V tomto ročníku Dynamo nabídlo příznivcům u televizních či internetových přenosů řadu pozitivních momentů. Teď ovšem z posledních šesti zápasů Pardubice vyhrály jen jednou.

Spokojený rozhodně nemohl být trenér Richard Král ani po posledním utkání na ledě Vítkovic (3:5). „Podali jsme bezkrevný, nedisciplinovaný výkon, až na pár jedinců to bylo bez nasazení a vůle udělat něco pro tým. Zaslouženě jsme prohráli,“ prohlásil pardubický kouč.

Pardubičtí vedli, ale pak inkasovali dva góly v rychlém sledu, podobně pak i ve druhé třetině. „S tímto výkonem nemůžeme v play off uspět. Nedokážu si to vysvětlit, nemáme se na co šetřit, vždyť hrajeme o co nejlepší postavení pro předkolo,“ doplnil trenér Král.

Utkání 50. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice, 2. března 2021 v Ostravě. (zleva) Jan Hruška z Vítkovic a brankář Pardubic Milan Klouček.
Na ledě Vítkovic bez bodů, čtvrtou výhru hráči Dynama nepřidali

Dobrý pocit nemohl mít z návratu do známého prostředí ani útočník Ondřej Roman. V české extralize dříve nastupoval právě pouze za Vítkovice. „Bylo pro mě zvláštní, hrát tady poprvé v jiném než vítkovickém dresu. Chtěl jsem vyhrát, ale bohužel jsme nepředvedli výkon, na který máme,“ uvedl dvaatřicetiletý forvard.

Domácí tým si pomohl i v přesilovkách, dvě z pěti dokázal využít. „Vítkovice sice měly hodně přesilovek, ale spíše bych viděl problém v tom, že my jsme si nebyli schopni vypracovat více než jednu početní převahu,“ poznamenal Roman.

Dynamu stále chyběl elitní centr Tomáš Zohorna, ani nikdo z dalších hráčů na marodce se zatím do hry nevrátil. Trenéři naopak po dlouhé době využili Matouše Kratochvila z partnerského Vrchlabí.

O sedmé místo

Pardubice stále drží sedmou pozici. Výše už se posunout nemohou, ale dotírat na Dynamo mohou celky pod Východočechy. Brno, Karlovy Vary či Vítkovice. Sedmé i osmé místo po základní části znamená výhodu domácího prostředí pro úvodní zápasy předkola.

Vizualizace fotbalového stadionu od společnosti Porr.
Dnes ještě ne. O Letním stadionu až za týden

A Pardubice ve zbývajících zápasech základní části narazí ještě na dva blízké soupeře. V pátek doma nastoupí proti Karlovým Varům, na konci týdne Dynamo hraje na ledě brněnské Komety.