Dle nových nařízení se hrálo poprvé s limitem 1000 diváků na utkání. V Pardubicích se na hokej dostali jen fanoušci s permanentkami do sektoru na stání, držitelé VIP karet a obchodní partneři.

Pardubičtí hokejisté sice vyslali na brankáře Kašíka 36 střel, ale z gólu se neradovali ani jednou. V první třetině mohli skórovat Tybor či Pochobradský, ale ani v dalších fázích zápasu nebyly šance Dynama využity.

"Po vyrovnané první části jsme si vytvořili tlak, soupeře jsme přestříleli a měli tam čtyři nebo pět gólových příležitostí. Bohužel, když nedáte gól, tak nemůžete chtít vyhrát," uvedl pardubický trenér Milan Razým.

Hosté rozhodli v posledním dějství. Ve 47. minutě nejprve Bedřich Köhler tečoval nahození od modré čáry, za dalších pět minut pak před Kantorem dorážel volný Jakub Herman.

"Ve třetí třetině jsme dostali výhodu přesilovky, s tou jsme naložili stejně jako v minulých zápasech. Nefunguje nám to, budeme muset tvrdě zakleknout. Soupeř rozhodl o svém vítězství poctivou prací, dvě nevýrazné střely obránců a teč, potom dorážka," dodal Razým.

Ani při závěrečné hře bez brankáře se domácí neprosadili. Po čtyřech zápasech nové sezony mají Pardubičtí na kontě pouze dva body. V úterý na svém ledě Dynamo přivítá pražskou Spartu.

Pardubice - Zlín 0:2

Fakta - branky a nahrávky: 47. Köhler (Řezníček, Fořt), 52. Herman (Suhrada, J. Ondráček). Rozhodčí: Hradil, Veselý – Rampir, Špringl. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 1000. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:2.
HC Dynamo Pardubice: Kantor – Nakládal, Vála, Bučko, Mikuš, Zacharčuk, Kolář, Oliva – Tybor, Kousal, M. Kaut - Svačina, Poulíček, Mandát – Zeman, Claireaux, Blümel – Pochobradský, Anděl, Kratochvil.
PSG Berani Zlín: Kašík – Řezníček, Gazda, Suhrada, Nosek, M. Novotný, Ferenc, Hamrlík – Herman, Fořt, J. Ondráček – Okál, Honejsek, Šlahař – Köhler, Fryšara, Karafiát – Kubiš, P. Sedláček, Sebera.