Útočník Tomáš Zohorna, který po téměř šesti letech opět nastoupil v pardubickém dresu, se postavil na úvodní buly jako centr první formace. Třiatřicetiletý forvard se objevoval na ledě i při oslabení a především v přesilových hrách. V početní výhodě, kdy první útok doplnil Andrej Kosticyn, se Pardubice dvakrát prosadily.

„Faktor Tomáš Zohorna nám opravdu pomohl. Zvedla se celá lajna, hrál skvěle na kotouči. Byla to od něj výborná práce,“ řekl po utkání David Havíř, asistent trenéra Pardubic.

Nejprve ovšem skórovali hosté zásluhou Jana Knotka. Potom právě Zohorna připravil gólovou pozici pro Juraje Mikuše, jenž vyrovnal. Po pardubické souhře v polovině zápasu otočil stav během přesilovky Camara.

Za Olomouc vyrovnal z dorážky Lukáš Nahodil, potom zblízka dotlačil Camara puk za brankáře Lukáše. V 57. minutě zvýšil na 4:2 Matej Paulovič, hosté už neskórovali ani v dlouhé přesilovce po vyloučení Kosticyna. Do prázdné branky se ještě trefil Ondřej Roman.

Doma s přehledem, venku nezdar. Ve středu hurá na Královské Vinohrady

„Předvedli jsme velmi slušný výkon, tahali jsme za delší konec, kluci makali. Odehráli jsme výborně přesilovky a na konci ubránili dlouhé oslabení,“ dodal kouč Havíř.

Hosté na body nedosáhli. „Podali jsme statečný výkon, byli jsme vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme inkasovali dva góly v oslabení, my jsme zase přesilovky nedokázali proměnit. Musím ještě odsoudit zákrok Kosticyna na Rutara. Byl to nečestný a zákeřný zákrok, který se neslučuje s fair play,“ uvedl olomoucký trenér Zdeněk Moták.

Pardubice - Olomouc 5:2

Fakta - branky a nahrávky: 11. Mikuš (Zohorna, Camara), 15. Camara (Kousal, Kosticyn), 30. Camara (Zohorna, Kosticyn), 57. Paulovič (Poulíček, Zdráhal), 60. Roman (Paulovič) – 8. J. Knotek (Valenta), 25. Nahodil (Ondrušek, J. Knotek). Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Brejcha, Šimánek. Vyloučení: 4:3, navíc Kosticyn 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:1. Bez diváků. Třetiny: 2:1, 1:1, 2:0.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Zdráhal, Mikuš, Nakládal, Kolář, Bučko, Ďaloga, Vála – Camara, Zohorna, Kousal – Blümel, Poulíček, Paulovič – Tybor, Roman, Kosticyn – Horký, Rohlík, Kusý.
HC Olomouc: Lukáš – A. Rutar, Ondrušek, Dujsík, Vyrůbalík, Valenta, Švrček – Bambula, J. Knotek, Káňa – Kunc, Nahodil, Klimek – Gřeš, Strapáč, Burian – Handl, Kolouch, Ostřížek.

U míče pardubický Prokop Slanina.
Derby: hradecká zóna a pardubický Dunans

Hokejová extraliga – další výsledky 42. kola: Hradec Králové – Zlín 5:2, Sparta Praha – Karlovy Vary 5:2, Třinec – Vítkovice 7:1, České Budějovice – Brno 2:4, Litvínov – Liberec 1:6, Mladá Boleslav – Plzeň 3:2.