Teď už je jasno. Hokejové Dynamo má uzavřený kádr, se kterým bude bojovat o úspěch v tomto extraligovém ročníku. Přestupové okno se zavřelo. Poslední posilou, kterou Dynamo oznámilo, je útočník Tomáš Zohorna.

Hokejista, který nastupoval v Kontinentální hokejové lize za Chabarovsk, se vrací do Pardubic po šesti letech.

„Výsledky v posledních letech byly špatné a neodpovídaly tomu, kde by Pardubice měly hrát. Jsem tu zpět a proto, abych pomohl. To je pro mě nejdůležitější,“ uvedl Zohorna na klubovém webu po prvním tréninku.

O víkendu se třiatřicetiletý útočník vrátil domů a připojil se k týmu. V úterý by mohl zasáhnout do zápasu proti Olomouci (hraje se v 18.00).

Zahraniční posily

Už před Zohornou Pardubice přivedly dva zahraniční hráče, kteří naposledy působili v Kontinentální hokejové lize. Ve zbytku sezony mají týmu pomoci brankář Konstantin Barulin a útočník Andrej Kosticyn.

To jsou hlavní změny, které Dynamo před uzavřením přestupového okna připravilo. S jasným signálem. Klub, který se v posledním kole předchozího ročníku v extralize udržel, je hladový po úspěchu v play off.

Zároveň se ještě hovořilo o možné posile do obrany, mezi vyhlédnutými hráči měl být i Zohornův spoluhráč z Chabarovsku Michal Jordán. Do Pardubic ovšem dorazil Zohorna sám.

Absence a přesuny

Tým je tedy pro zbytek sezony kompletní. Trenéři Richard Král a spol. ovšem několik hráčů stále postrádají. Na marodce je dlouhodobě zkušený útočník Michal Vondrka, v lednu vypadli kvůli zranění Lukáš Anděl a Filip Koffer. Pozastavenou činnost má Jan Mandát. I proto se Dynamo rozhodlo získat hráče ze zahraničí.

V minulém týdnu se po otřesu mozku do sestavy vrátil Radoslav Tybor. „Jsem rád, že hlava drží, na druhou stranu dlouhý výpadek cítím. Byl jsem omezený v tréninku, nemohl se ničemu věnovat. Snad se do toho brzy dostanu,“ řekl Tybor po utkání v Plzni.

Dynamo má dále v záloze i hráče, kteří nastupují k prvoligovým zápasům v partnerském Vrchlabí. „Naši hráči, kteří už se v dresu Vrchlabí objevili, pokračují ve stejném režimu a jsou k dispozici oběma klubům podle aktuálních potřeb,“ řekl sportovní ředitel Pardubic Dušan Salfický.

Nově ještě zamířili dva hokejisté do Kladna. V prvoligovém klubu budou formou střídavých startů působit brankář Vojtěch Nečas a útočník Ondřej Machala.

„Po dohodě s Ondrou a jeho agentem jsme využili zájmu Kladna. Věříme, že jeho herní vytížení bude maximální a pro Ondru to bude impuls do budoucna,“ doplnil Salfický.

Lednové pohyby v kádru Dynama

Příchody: Filip Koffer (útočník, Litoměřice), Luboš Horký (útočník, Kometa Brno), Andrej Kosticyn (útočník, Nižněkamsk), Konstantin Barulin (brankář, Nižněkamsk), Tomáš Zohorna (útočník, Chabarovsk).

Odchody: Vladimír Svačina (útočník, Vítkovice), Rhett Holland (obránce, Kometa Brno).

Odchody - na střídavé starty (Dynamo si hráče může stáhnout zpět): Ondřej Machala (útočník, Kladno), Vojtěch Nečas (brankář, Kladno).