Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Hlinsko trápí okresní celky, odnesl to i Slovan

M. Třebová – Poslední střetnutí ve třetí čtvrtině základní části krajské ligy hokejistů sehrál Slovan proti soupeři, který stále více překvapuje kvalitními výkony.

12.1.2010

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

Prokázal to i na třebovském stadionu, na němž začala dlouho očekávaná rekonstrukce.

Moravská Třebová – Hlinsko 4:5

Počáteční oťukávání ukončil Sláma střelou do Burešovy tyče, ale pak se do tlaku dostali domácí a ve 4. minutě se z ostrého úhlu trefil Husárek – 1:0. Hosté ovšem brzy odpověděli po rychlém úniku dvojice Jilemnický – Šulc a byl to znovu Šulc, který dorážkou otočil vývoj na 1:2. Tento stav platil přes několik velkých možností Slovanu i po první třetině.

Prostřední část otevřel bleskový zásah z hole Ptáčka. Ke snížení domácím nepomohla přesilovka pět na tři, až po jejím skončení dával Cik zblízka na 2:3. Ve 28. minutě se Slovanu konečně povedla přesilovka a Cik vyrovnal. Z pokračujícího náporu pak vytěžil Řehulka dokonce vedení – 4:3. Jenže hlinecká reakce byla okamžitá. Dvojitou početní výhodu zužitkoval Jilemnický a půl minuty před sirénou obrátil Ptáček ze sóla na 4:5.

Třetí třetina nabídla trvalý tlak domácích, ale ani hra proti třem a další slibné příležitosti kýžený efekt nepřinesly. Čas jim plynul velice rychle a obětavě hrající hosté udrželi překvapivé skóre až do konce.

Fakta – branky a asistence: 4. Husárek (Kašpar), 26. Cik (Hanák, Kobza), 28. Cik (Kobza, Parolek), 30. Řehulka (Koláček, Konopčík) – 8. Šulc (Jilemnický), 11. Šulc (Jilemnický, Štěpánek), 21. Ptáček (Dvořák), 32. Jilemnický (Štěpánek), 40. Ptáček. Rozhodčí: Najman – Buček, Kobr, Vyloučení: 6:13. Využití: 1:1. Diváci: 400. Třetiny: 1:2, 3:3, 0:0. HC Slovan Moravská Třebová: Bureš – Kutmon, Havlíček, Parolek, Rybníkář, Hanák, Malina – Řehulka, Koláček, Konopčík, Kašpar, Husárek, Syrůček, R. Muselík, Kobza, Cik, Berka.

Jan Klacl, trenér: Projevil se tréninkový výpadek způsobený sněžením, kdy jsme se nedokázali na soupeře připravit. To však neomlouvá chyby některých hráčů v utkání, které nás stály body. Máme nyní týden volna, abychom se dali dohromady, zvládli poslední čtvrtinu soutěže a do play off pak šli z co nejlepší pozice.

Skuteč – Litomyšl 2:9

Zdejší hokejisté zakončili třetí čtvrtku soutěže na kluzišti beznadějně posledního nováčka krajské ligy. Cokoli jiného než prodloužení vítězné série by se rovnalo veliké senzaci a tu litomyšlští hráči samozřejmě nedovolili.

Jedenapadesát vteřin to trvalo, než se poprvé změnilo skóre a Matys zahájil své galapředstavení na skoro prázdném skutečském stadionu. Ve 3. minutě přihrál litomyšlský kapitán Horákovi na druhý zásah a bylo jasné, jak se bude utkání vyvíjet. Holomek, který dostal příležitost mezi tyčemi, se nudil, zatímco hosté si v útočném pásmu dělali, co chtěli. U všeho byl Matys, jenž nejprve asistoval Dospělovi a Rejdovi, aby dal pátý gól sám.

Ve druhé třetině se na další trefu čekalo 24 sekund a zařídil ji Dospěl. Když ve 25. minutě skóroval také Hudousek, vypadalo to na pořádný příděl. Hosté pak ovšem trochu polevili a během půl minuty umožnili soupeři, aby dvěma brankami zkorigoval na 2:7.

Zápas se dohrával z povinnosti a řešila se jenom otázka, jestli Litomyšl nastřílí dvouciferný počet gólů. Ze své stálé převahy vytěžila ještě dva góly Dospěla a Fikejze. „Desítku“ měl na hokejce Dospěl, jenomže svůj samostatný únik nezakončil přesně. I tak bylo vítězství Litomyšle pohodlné, domácí se prakticky nezmohli na odpor a pro čtvrtfinále zůstávají vysněným soupeřem.

Fakta – branky a asistence: 26. Ptáčník (Musil), 27. Kuřík (Hladík) – 1. Matys, 3. Horák (Matys), 17. Dospěl (Matys), 19. Rejda (Horák, Matys), 20. Matys (Dospěl), 21. Dospěl (Novotný), 25. Hudousek (Matys), 50. Dospěl (Andrejs, Novotný), 55. Fikejz (Šeda, Hudousek). Rozhodčí: Parýzek – Hájek, Teplý. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Třetiny: 0:5, 2:2, 0:2.

HC Litomyšl: Holomek – Pilný, Matys, Mimra, Ač, Rejda, Čejka – Dospěl, Andrejs, Novotný, Fikejz, Hudousek, Šeda, Horák, Lustyk.

Jiří Mlejnek, vedoucí družstva: Před hrstkou diváků šli naši hráči od začátku za svým cílem a po první třetině bylo vymalováno. Hvězdou zápasu byl určitě nestárnoucí Lukáš Matys, jenž hrál ve dvou pětkách a ke dvěma gólům přidal ještě čtyři další asistence.

(dp,rh)

12.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Srážka kamionů mezi obcemi Studená Loučka a Moravská Třebová.
5

V mlze se střetla dvě nákladní auta

Volby 2017 v Litomyšli.

Kde všude se volí? Na úřadech, ve školách i hospodách

Volby v Litomyšli? Vše pod pečlivou kontrolou

Litomyšlsko – Přípravy na volby se konají několik hodin před otevřením volebních místností. V Litomyšli se na obhlídku vydali starosta i tajemník úřadu.

Policejní lovci lebek měli před volbami žně

Pardubický kraj - Za jedenáct dní policisté pořádně doplnili stavy věznic o šest hledaných.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

Pardubice - Místopředseda volební komise v Pardubicích vítal voliče v tričku s přeškrtnutou mešitou.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.