FOTO/VIDEO: Derby rozhodla bomba Kutmona

Litomyšl - Moravskotřebovský Slovan potřetí vyhrál v krajské hokejové lize nad Litomyšlí za dva body.

22.1.2010

Litomyšl podlehla Moravské Třebové v prodloužení.Foto: Petr Šilar

Osm sekund před koncem prodloužení vyhrál v přesilovce čtyři na tři Řehulka vhazování v útočném pásmu, kotouč putoval na modrou čáru ke Kutmonovi a jeho dělovka ukončila další hokejovou bitvu okresních rivalů.

To se psal čas 64:55 a početní hostující fanoušci jásali.

Litomyšl – Moravská Třebová 4:5 (po prodloužení)

Derby začalo zostra, hned ve 4. minutě našel Lustyk pohotovou a nezištnou přihrávkou Andrejse a ten snadno otevřel skóre – 1:0. Příležitost ke zvýšení náskoku dostali domácí v přesilovce, jenomže místo toho spáchali hrubku při rozehrávce, Kobza jim puk sebral, najel si sám před Pavlíčka a prostřelil ho mezi betony. A nemuselo zůstat jenom u toho, avšak dlouhou přesilovku pět na tři Slovan nezužitkoval.

Do prostřední části vstoupili daleko lépe hosté a po minutě vedli, když se v nekoncentrované defenzivě prosadil Husárek. Na vyrovnání se však nečekalo dlouho a ve vlastním oslabení se o ně postaral brejk Dospěla s Hudouskem – 2:2.

Hra pokračovala v dobrém tempu a před polovinou zápasů byl znovu vepředu Slovan, pod zásah na 2:3 se podepsal Husárek. Radost v táboře hostů nevydržela dlouho. Jen do doby, nežli od modré vypálil Kučera, Bureš vyrazil jeho dělovku k Matysovi a ten s pomocí tyče vrátil puk do brány.

Třebovský brankář se však ještě ve druhé části vytáhl, ve 38. minutě totiž předvedl sérii parádních zákroků v rychlém sledu za sebou. Domácí hokejisté jej nebyli schopni překonat z bezprostřední blízkosti.

Třetí dějství bylo bojem o každý metr ledu, několik šancí se zrodilo na obou stranách, ale gólmani byli skutečnými oporami svých týmů. Až v 57. minutě udeřilo. Před Pavlíčkem se objevil nekrytý Berka a přiblížil Třebové vítězství.

Domácí zareagovali zoufalou útočnou snahou. Minutu před koncem odvolali brankáře, v power play při signalizovaném trestu pro hosty se ke kotouči dostal Dospěl a pouhých devatenáct vteřin před sirénou si vynutil prodloužení – 4:4.

V nastavení se nic moc nedělo, vše spělo k nájezové loterii. Minuta chyběla do konce, když rozhodčí signalizoval trest na litomyšlské straně, hra však byla přerušena až v čase 64:52. Domácí hokejista usedl na „trestnou“ a následovala akce popsaná v úvodu.

Slovan vyhrál třetí derby a pokaždé to nebylo po 60 minutách (dvakrát uspěl v prodloužení, jednou na nájezdy). Bilance získaných bodů je vzácně srovnaná (6:6). Jestli se rivalové setkají v play off, má se hokejová veřejnost nač těšit.

Fakta – branky a asistence: 4. Andrejs (Lustyk, Kučera), 23. Hudousek (Dospěl, Ač), 33. Matys (Kučera, Hudousek), 60. Dospěl (Šeda) – 11. Kobza, 22. Husárek (Kašpar), 29. Husárek, 57. Berka (Kobza), 65. Kutmon (Řehulka). Rozhodčí: Veselý – Kobr, Buček. Vyloučení: 8:4, navíc Šauer, Pilný – Kašpar vš. 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 485. Třetiny: 1:1, 2:2, 1:1 – 0:1.

HC Litomyšl: Pavlíček – Ač, Mimra, Pilný, Čejka, Kučera – Dospěl, Andrejs, Lustyk, Matys, Hudousek, O. Šeda, Šauer, Dvořák. HC Slovan Moravská Třebová: Bureš – Kutmon, D. Klíč, Havlíček, Havlík, Rybníkář – Faltus, Koláček, Konopčík, Řehulka, Kašpar, Husárek, Cik, Kobza, Berka.

Petr Pešina, trenér Litomyšle: Znovu jsme ztratili zápas v samotném závěru. Je to naše slabina, nedokážeme hrát až do konce. Už si z toho musíme vzít ponaučení. Jinak si myslím, že šlo o vyrovnaný duel. Měli jsme ho dotáhnout aspoň k nájezdům, s bodem nejsem moc spokojen. Na to poslední bully šel Dospěl, který na ně předtím vůbec nechodil. Nešlo o to ho vyhrát, ale neprohrát, třeba zablokovat soupeři hůl a nedovolit zakončení. Bohužel se to nepodařilo. V tomhle nám asi schází vyzrálost. Takové porážky je určitě škoda.

Jan Klacl, trenér Moravské Třebové: Těžko se vyjadřovat k tomuto utkání. Nevím, kde se to bere, ale tolik hrubých chyb, co jsme vytvořili, jsme snad ještě v žádném zápase nepředvedli. Tým vůbec nehraje to, co si řekneme před utkáním, všichni hrají jenom na sebe. Nicméně jsme vyhráli a abych jenom nekritizoval, tak musím i pochválit výkon našeho brankáře Petra Bureše, jenž zachránil spoustu gólových šancí soupeře.

(rh, dp)

22.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 18 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Řidič - skladník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: znalost stavebního materiálu, řidičský průkaz sk.B, C, oprávnění VZV výhodou, komunikativnost, zodpovědnost, NABÍZÍME: stravenky, KONTAKT: e-mailem. Pracoviště: Stavebniny stupka s. r. o., 569 43 Jevíčko. Informace: Miroslav Stupka, . Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 21 300 Kč Sociální pracovníci v oblasti péče o zdravotně postižené Sociální pracovník. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: práce s mentálně postiženými klienty, POŽADAVKY: odborná způsobilost dle zákona č. 108/2006 § 110, práce na PC, řidičský průkaz sk.B, zdravotní způsobilost, dobré komunikační dovednosti, pozitivní přístup, schopnost pracovat v týmu i samostatně, spolehlivost, trestní bezúhonnost, zodpovědnost, ochotu k průběžnému vzdělávání, flexibilita, kreativita a empatie, praxe v oboru výhodou, NABÍZÍME: PP na dobu určitou, KONTAKT: e-mailem (označit žádost: výběrové řízení). Pracoviště: Domov na rozcestí svitavy, Tkalcovská, č.p. 381, 568 02 Svitavy 2. Informace: Jaroslava Filipová, +420 468 008 104. Řemeslné práce - Řemeslné práce Pokrývač 20 000 Kč Pokrývači Pokrývač. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: střechařské práce, NABÍZÍME: prémie, ubytování, stravování, KONTAKT: telefonicky (Oldřich Báča, tel.: 777 731 211, Drahomíra Báčová, tel.: 777 731 223), e-mailem (baca@baca.cz, d.bacova@baca.cz). Pracoviště: Báča, polička s.r.o., P. Jilemnického, č.p. 567, 572 01 Polička. Informace: Oldřich Báča, +420 461 721 545. Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 10 800 Kč Pracovníci ostrahy, strážní Pracovník ostrahy. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 10800 kč, mzda max. 12600 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: pracovní náplň se odvíjí od požadavku zákazníka, POŽADAVKY: čistý trestní rejstřík, vyhrazeno pro osoby OZP, NABÍZÍME: odměny za spolehlivost, svědomitost a nízkou nemocnost, zajištění osvědčení o získání kvalifikace, vstupní jednorázová odměna ve výši až 5.000 Kč, stravenky, ošatné, Flexi pasy, KONTAKT: telefonicky (8-15h), e-mailem. Pracoviště: Eagle eyes a.s. - moravská třebová, Svitavská, č.p. 1599, 571 01 Moravská Třebová 1. Informace: Renata Chytilová, +420 724 235 476.

Jsi lepší než Ronaldo? Porovnej se s hvězdami.

Jste lepší než Ronaldo? Porovnejte se! Zapojte svůj klub do projektu Deníku

Nymburk vs. Svitavy (85:77).

Škoda. Tenhle Nymburk k poražení byl

Kapitán Karviné Marek Janečka: Baník? Kvalita. Ale na zadek se z něj neposadím

Karviná – Velmi těžká mise čeká dnes od 17 hodin na fotbalisty MFK Karviná, kteří míří do moravskoslezské metropole k regionálnímu derby s Baníkem.

Slovan bral tři body, Litomyšl rozhodla v prodloužení

Pardubický kraj /KRAJSKÝ HOKEJ/ – Středeční program krajské hokejové ligy měl jednoznačný tahák v podobě střetu o průběžné vedení v tabulce. Doposud neporažená Chrudim zavítala na led stále se lepšících českotřebovských Kohoutů.