Domácí začali dobře a ujali se vedení, když svůj důraz před brankovištěm prokázal Camara. Další změnu skóre úvodní část nepřinesla, i proto, že bez využití zůstávaly přesilovky. Dynamo si další početní výhodu zahrálo hned zkraje druhé periody a Camara v ní zvyšoval na 2:0. Hosté si ale nenechali soupeře utéci a z přečíslení korigoval Kundrátek. Následně vrátil domácím dvougólový náskok Košťálek, ovšem jeho zásah rozhodčí po trenérské výzvě soupeře neuznali. Regulérní byla až šťastná střela Říčky a Dynamo odskočilo na 3:1. V nástupu do poslední třetiny padlo rychle po gólu na každé straně (během 17 vteřin) a o definitivní zlom se postaral v 50. minutě A. Musil gólem na 5:2. Dva závěrečné góly ještě výsledek kosmeticky upravily a Dynamo slavilo velmi cenný skalp. Na pět pardubických tref nahrával Jan Košťálek!

Hokejisté Vítkovic proti Hradci Králové.
FOTOGALERIE: Druhý bod zařídil Jergl, Mountfield úspěšně otáčel výsledek

„Z naší strany to bylo výborné utkání. Byl tam dobrý pohyb, vyhrávali jsme souboje jeden na jednoho, byli silnější v předbrankovém prostoru. Zlom v utkání byl gól na 4:2, kdy Třinec mohl nějakým způsobem lépe sehrát. Bylo to 3:2 a zápas se lámal. Myslím si ale, že jsme byli celé utkání lepší,“ hodnotil pardubický asistent David Havíř.

V neděli zajíždí Dynamo do Zlína (15:30).

TIPSPORT EXTRALIGA, 29. kolo:

Pardubice – Třinec 6:3

Fakta – branky a nahrávky: 12. Camara (Košťálek, Kousal), 21. Camara (Říčka, Košťálek), 38. Říčka (Košťálek, Cienciala), 41. A. Musil (Košťálek), 50. A. Musil (Košťálek), 59. Cienciala (Hecl) – 41. Růžička (Doudera), 26. Kundrátek (M. Kovařčík), 59. Vrána (Adámek). Rozhodčí: Kika, Šindel – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 1000. Třetiny: 1:0, 2:1, 2:1.

HC Dynamo Pardubice: Frodl – Nakládal, Mikuš, Košťálek, Robertson, Hrádek, Kolář, Zdráhal – Blümel, Poulíček, Paulovič, Camara, A. Musil, Kousal, Hecl, Cienciala, Říčka, Rohlík, Anděl, Pochobradský. HC Oceláři Třinec: Mazanec – Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, Zahradníček, Adámek – Daňo, Vrána, Růžička, Nestrašil, Roman, O. Kovařčík, Hrehorčák, Marcinko, Hrňa, Šedivý, M. Kovařčík, Dravecký, Kofroň.