První novoroční kolo krajské ligy hokejistů se netýkalo hráčů Litomyšle, kteří měli volný los. Šlágr se hrál v moravskotřebovské Rehau aréně, kde se domácí Slovan marně pokoušel přerušit sérii porážek s rivalem z Chocně. Několikrát v průběhu střetnutí se přiblížil na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat nedokázal a v samotném závěru hosté výsledek zvýraznili. Polička se vydala na dlouhou cestu do Ledče nad Sázavou a nebyl to zbytečný výlet, protože zisk tří bodů ji udržel ve hře o osmičku.

HC Slovan Moravská Třebová – HC Spartak Choceň 6:9 (1:3, 3:3, 2:3)

Branky: 6. Zeman (Berčák), 24. Rak (Doseděl), 34. Rak (Rajnoha), 37. Doseděl (Berčák, Kučera), 49. Zeman (Kovařík), 55. Zeman – 11. Fikejz, 13. T. Prachař (P. Prachař), 20. Král (T. Prachař, P. Prachař), 21. P. Prachař (T. Prachař, Florián), 32. P. Prachař, 38. Král (Florián), 54. Šeda (L. Pilař), 58. P. Prachař (Stříteský), 60. T. Prachař (P. Prachař). Rozhodčí: Čížek – Holeček, Louda. Vyloučení: 11:11. Využití: 0:2. Diváci: 445.

Moravská Třebová: Vydržel (21. Přikryl) – Kutmon, Rajnoha, Doseděl, Kovařík, Parolek – Faltus, Koláček, Řehulka, Muselík, Rak, Berčák, Tregler, Kučera, Zeman, Stráněl.

Duel začal pro domácí slibně. Do tempa jim pomohla brzká přesilovka, kterou sice nevyužili, ale po jejím skončení se v zakončení zblízka prosadil Zeman – 1:0. Chocenská odpověď však byla pádná. V 11. minutě se do střelecké pozice dostal Fikejz a propálil Vydržela, aby se o obrat skóre postaral po rychlém výpadu T. Prachař – 1:2. A devět vteřin před koncem první části bylo se Slovanem ještě hůře, když po tlaku v útočném pásmu skóroval volný Král.

Druhá třetina začala pro domácí rovněž špatně, jelikož po chvilce se před Vydržela protáhl P. Prachař a přidal čtvrtý zásah Chocně. Gólman se navíc při zákroku zranil a mezi tyče šel Přikryl, který si hned připsal několik těžkých zákroků. Na opačné straně se z nájezdu trefil Rak (2:4), v přesilovce navýšil náskok hostů P. Prachař (2:5), aby opět Rak pěknou ránou nad Sajdlovu lapačku pozvedl náladu mezi třebovskými fanoušky – 3:5. Ve 37. minutě Doseděl těsně po uplynutí přesilové hry vsítil dokonce kontaktní branku, ovšem ještě do druhé přestávky zchladil elán na holích domácích Král – 4:6.

Třetí třetina přinesla zpočátku nápor Slovanu, jenž nedokázal využít další početní výhodu, ale sotva potrestaný hráč skočil na led, trefil se po akci Kovaříka podruhé v zápase Zeman – 5:6. Vzápětí hráli hosté v šesti, ale v oslabení se ubránili a potom udeřili po brejku, na jehož konci byl Šeda – 5:7.

Ještě jednou se domácí dostali na dostřel poté, co hattrick při signalizovaném trestu završil Zeman, ale jejich naděje stejně splaskla. Místo závěrečného tlaku šli totiž čtyři minuty před koncem do oslabení, v němž inkasovali z dorážky od P. Prachaře a tím bylo rozhodnuto. Vítězství Chocně ještě kosmeticky vylepšil T. Prachař – 6:9. Slovan nesehrál s favoritem špatné utkání, ale černou sérii neúspěchů ve vzájemných měřeních sil nedokázal protrhnout. Devět obdržených branek, to je zkrátka moc.

„Je smůla dát doma šest gólů a nebodovat, ale s tak kvalitním soupeřem, jako je Choceň, nemůžeme hrát tak často v oslabení. Tato nedisciplinovanost nás stála spoustu sil, z toho pak pramenily chyby, které hosté dokázali trestat. Konečný výsledek je pro nás možná krutý, nicméně takový už hokej umí být," vyjádřil se k zápasu kormidelník HC Slovan Jan Klacl.

HC Ledeč nad Sázavou – HC Spartak Polička 1:6 (0:1, 1:4, 0:1)

Branky: 36. Brýdl – 11. Jindra (Havlíček), 21. Szilva (Škarýd), 22. Pospíšil (Havlíček), 24. Boháček (Mahel), 27. Szilva (Škarýd, Hejtmánek), 55. Šimon (Boháček, Mahel). Rozhodčí: Kukeně – Habásko, Parýzek. Vyloučení: 9:9, navíc Beneš 10 min. OT, Didiáš (oba Ledeč) TH. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 85.

Polička: Šauer – Cik, Pospíšil, Máša, Grubhoffer, Hejtmánek, Mahel – Szilva, Fúzik, Škarýd, Boháček, Šimon, Vápeník, Klíma, Šedý, Krajíček, Jindra, Vacek, Havlíček.

Spartak přijel k Sázavě skoro kompletní a většinu utkání odehrál na čtyři útoky. Po vyrovnaném začátku se začal stále více prosazovat, dostával se do šancí, ale s koncovkou byl na štíru a ze svých možností využil jedinou z hokejky Jindry. Ve druhé třetině si ale hosté přestali zahrávat, pořádně zabrali a v rozmezí 21. a 27. minuty čtyřmi zásahy prakticky rozhodli o osudu zápasu. „V těchto fázích jsme hráli velice dobrý hokej, soupeř si s námi nevěděl rady," konstatoval trenér Dušan Vápeník. Přesto se v této části Ledeč dočkala korekce, když při vlastním oslabení potrestal poličskou chybu Brýdl.

V poslední dvacetiminutovce si hosté kontrolovali výsledek a díky Šimonovi jeho podobu ještě upravili, ale jejich hra ztratila na kvalitě. „Byl to nejhorší úsek zápasu s řadou vyloučení, hra byla kostrbatá a rozháraná, nebylo to ono," řekl trenér Vápeník, který hlavně kvituje, že jeho tým se ze stokilometrové cesty vracel se třemi body v kapse a tím pádem živí reálnou šanci na osmičku.

„Jsem rád za vítězství, protože to nebylo tak snadné, jak ukazuje skóre. Nejsme tým, který sází gól za gólem, se zakončením máme pořád problémy. Domácí hrozili především Hadravou, který u nich hraje na střídavý start z Pelhřimova a byl jejich nejlepším hráčem. Ve čtvrtek zkusíme potrápit Moravskou Třebovou a hned v sobotu na nás čeká další důležitý souboj v Pardubicích," poznamenal kouč Dušan Vápeník.

Další výsledky 22. kola:

Česká Třebová – Chrudim 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Branky: Vlček 2, Hemský – Kišš 2, Holub, Dobiáš. Rozhodčí: Veselý – Brokeš, Halbrštát. Vyloučení: 7:11, navíc Vlček, Matys – Holub všichni 10 min. OT. Využití: 2:2. Diváci: 371.

Světlá nad Sázavou – Lanškroun 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky: Žák 2, Kubát 2, Šudoma – Kobza 2. Rozhodčí: Kejř – Souček, Rychlý. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 200.

ZH Pardubice – Chotěboř 3:5 (0:3, 2:2, 1:0)
Branky: L. Procházka, Jindřich, M. Šejba – Dvořák 2, Hospodka, Kadlec, Krejčí. Rozhodčí: Najman – Kobr, Huryta. Vyloučení: 9:12, navíc Kubelka OK, Fousek (oba Pardubice) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 70.

Hlinsko – Skuteč 6:4 (2:1, 1:3, 3:0)
Branky: Tulis 2, Šuvara, Koželuh, Šulc, Spal – Kusý 2, Kunc, Hladík. Rozhodčí: Sedlák – Kalus, Motýl. Vyloučení: 9:7, navíc Šulc (Hlinsko) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 150.

Pořadí: 1. Choceň (20 utkání/54 bodů), 2. Světlá nad Sázavou (20/53), 3. Chrudim (21/46), 4. Chotěboř (19/42), 5. Moravská Třebová (18/40), 6. ZH Pardubice (20/31), 7. Litomyšl (19/28), 8. Polička (20/26), 9. Hlinsko (21/25), 10. Česká Třebová (20/24), 11. Lanškroun (21/10), 12. Skuteč (20/7), 13. Ledeč nad Sázavou (21/4).

Program 23. kola – středa 8. ledna: Skuteč – Ledeč nad Sázavou (18.00), Polička – Moravská Třebová (čtvrtek 9. ledna, 18.30), Choceň – ZH Pardubice (18.30), Chotěboř – Světlá nad Sázavou (19.00), Lanškroun – Česká Třebová (čtvrtek 9. ledna, 19.00), Chrudim – Litomyšl (pondělí 13. ledna, 18.30).