Oba týmy z okresu dokázaly na domácích stadionech bodovat. Moravská Třebová naplno, když zdolala poslední tým tabulky. Litomyšl dorovnala dvoubrankové manko v souboji s Chrudimí a vyrovnané střetnutí dovedla k nájezdům, v nichž po dvou minulých úspěších tentokrát padla.

Litomyšl – Chrudim B 2:3 SN

V první velké šanci se ocitl ve 3. minutě hostující Dvořák, kterému „namazali“ špatnou rozehrávkou obránci, ale proti sólu se vytáhl Horáček. Pak se hrál dost neurovnaný, málo plynulý hokej, často přerušovaný vylučováním. Ani přesilovky ke změně skóre nevedly. K tomu došlo až ve 20. minutě, když hosté jednoduše přešli do útočného pásma a Kišš prostřelil Horáčka – 0:1.

Zkraje druhé třetiny vyřešil Hudousek akci dva na jednoho střelou do betonů gólmana Amenta. Ve 23. minutě využili hosté přesilovku během pár sekund a Flaška jim po bully zajistil dvougólový náskok.

To však bylo pro domácí pobídkou ke zvýšené aktivitě. Ve 27. minutě vypálil Kosejk, puk se odrazil od tyče do tyče a ven, ale pohotový Dospěl ho doklepl na místo určení – 1:2. A ještě před polovinou zápasu bylo srovnáno, na Kosejkovu dělovku Ament nezareagoval.

V závěru druhé části se domácí bránili, a výborně ubránili, bezmála minutu a půl ve třech. Poslední třetina nabídla úporný hokej, ve kterém se šance rodily těžko. Tu největší měl chrudimský Langr, ve 48. minutě zůstal před Horáčkem zcela sám, ale trefil se jen do brankáře. Oba týmy dostaly v závěru ještě výhodu přesilovky, avšak prodloužení nedokázal nikdo odvrátit.

V nastavené pětiminutovce si soupeři hlavně hlídali defenzivu a z ojedinělých útoků neudeřilo. A tak přišly ke slovu samostatné nájezdy, v případě Litomyšle potřetí v řadě. Předchozí dva rozstřely domácí zvládli, teď je lépe provedla Chrudim. V první sérii se trefili Flaška i Šeda, ve druhé Langr, ale Uhlíř nepřekonal Amenta a Kišš poté rozhodl.

Fakta – branky a asistence: 27. Dospěl (Kosejk, Šeda), 29. Kosejk (Šeda) – 20. Kišš (Bartoníček, Novák), 23. Flaška (Šlemenda), rozhodující nájezd Kišš. Rozhodčí: Sedlák – Kalus, Motýl. Vyloučení: 8:7, navíc Vágner (Chrudim) 10 minut OT. Využití: 1:1. Diváci: 350. Třetiny: 0:1, 2:1, 0:0 – 0:0, 0:1.

HC Litomyšl: M. Horáček – Ač, Kosejk, Čejka, Šauer, Kučera, Pilný – Dospěl, Hudousek, Šeda, Lustyk, Pešina, Matys, Peška, Uhlíř, T. Horáček.

Moravská Třebová – Choceň 4:2

Třebovští vletěli na soupeře jako lavina a od prvního střídání zasypali brankáře Kroužila přívalem ran. Ten dlouho odolával a když už neměl naději zasáhnout, promáchl Peška před odkrytou svatyní letící puk. Trvalý nápor Slovanu přinesl ovoce v 8. minutě, kdy Skácel našel ideálně Syrůčka a ten z první rozvlnil síť – 1:0.

Domácí nepolevili v útočném úsilí a ve 13. minutě při hře čtyři na čtyři se radovali podruhé. Dojíždějící Kobza sebral kotouč za brankou váhajícímu Kroužilovi a zasunul jej do opuštěné branky – 2:0. Až do konce třetiny domácí doráželi na Kroužila a hosté byli rádi, že více neinkasovali.

Tlak Slovanu pokračoval i v dalším průběhu a rodily se velké šance. Ve 32. minutě se v přesilovce od modré čáry trefil Rybníkář a zdálo se, že o výsledku utkání není pochyb. Jenže hosté se nehodlali jen tak lehce vzdát a závěr třetiny patřil jim. Nejprve Ropkovu střelu vyrazil Bureš nad sebe a kotouč zapadl za jeho záda, aby v čase 39:18 vstřelil Vích dokonce kontaktní branku!

Ze třetí třetiny se tudíž stalo nečekané drama. Domácí jej chtěli co nejdříve rozhodnout a tak rozpoutali další útočné manévry, ale Malý před ležícím gólmanem trefil pouze do břevna a pojistka ne a ne přijít. Na hokejce ji měl Syrůček, byl před prázdnou brankou, byť v těžké pozici, ale překonaného Kroužila na poslední chvíli zastoupil Ropek.

Hosté sahali po vyrovnání v přesilovkách, ale obrana v čele s Burešem všechno ustála. Minutu před koncem zavezl puk do útočného pásma Koláček, předložil jej Štěpánkovi a ten bekhendem ukončil definitivně choceňské naděje.

Celý zápas se hrál ve výborné atmosféře a diváci pomohli svým hráčům i v době, kdy se jim nedařilo. „Trápí nás zbytečná vyloučení. Dostala nás dolů, i když jsme do poloviny zápasu byli lepším mužstvem. Zodpovědnou hrou jsme však poslední třetinu zvládli a dotáhli utkání k vítězství,“ oddechl si kouč Slovanu Jan Klacl.

Fakta – branky a asistence: 8. Syrůček (Skácel), 13. Kobza (Syrůček), 32. Rybníkář (Dostál), 59. Štěpánek (Koláček) – 38. Ropek (Pokorný), 40. A. Vích (Pochobradský). Rozhodčí: Čížek – Zemánek, Mrázek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 480. Třetiny: 2:0, 1:2, 1:0.

HC Slovan Moravská Třebová: Bureš – Faltus, Petrů, Rybníkář, Havlíček, Kutmon, Klíč – Syrůček, Koláček, Zeman, R. Muselík, Kobza, Peška, Malý, Štěpánek, Skácel, Dostál.