V obou případech je totiž stav na zápasy srovnaný a hrát se tudíž bude minimálně čtyřikrát. Litomyšl neměla v utkání proti Světlé nejmenší šanci a prohrála zcela jednoznačně. Moravská Třebová padla na ledě Chotěboře až v prodloužení.

HC Litomyšl – HC Světlá nad Sázavou 1:7 (0:3, 1:3, 0:1)

Branky: 27. Dospěl – 3. P. Včela (Kubát), 7. Kubát (O. Včela), 14. Kůrka (Kubát), 22. Kubát (M. Blažek), 29. Kůrka (M. Blažek), 29. Žák (O. Včela), 48. Šudoma (P. Blažek, M. Blažek). Rozhodčí: Prchal – Kleprlík, Schaffer. Vyloučení: 6:2, navíc Pavlák (LIT) 5 min. + OK. Využití: 0:3. Oslabení: 1:0. Diváci: 510. Stav série: 1:1.

Litomyšl: Kalousek – Krutina, Fink, Lustyk, Kosejk, Skalník, Velehradský – Dospěl, Pavlák, Uhlíř, Drobný, M. Švec, Jankovský, Fajfr, Vágner, Dvořák, Š. Švec, Hynek.
Světlá nad Sázavou: Zvolánek – O. Včela, Venc, Kůrka, M. Blažek, Šíma – Kubát, Žák, P. Včela, Jelínek, Jar. Doležal, Špatenka, Jak. Doležal, Šudoma, P. Blažek.

Domácí hokejisté nezachytili nástup do zápasu, okamžitě se dostali pod veliký tlak, před Kalouskem bylo neustále husto modrých dresů soupeře a záhy bylo jasné, že tohle nemůže dopadnout dobře. Hned ve 3. minutě P. Včela snadno usměrnil do branky nabídku od Kubáta a sám Kubát o něco později vytěžil ze světelského náporu další zásah – 0:2.

Litomyšlský trenér reagoval time outem, jenže ani ten nepřibrzdil převahu hostů. Ve 14. minutě ostře pálil znovu Kubát, Kalousek puk vyrazil, jenže pomoci od spoluhráčů se nedočkal, neboť ti jenom přihlíželi, jak Kůrka lehce doklepává do „prázdné" – 0:3.

Definitivní poprava jakýchkoli litomyšlských nadějí přišla v úvodu prostřední třetiny. Nejprve využil přesilovku Kubát (0:4). Ještě hůře bylo s domácími vzápětí, jelikož Pavlák inkasoval trest na pět minut a do konce utkání za zásah do hlavy a krku. V oslabení sice Dospěl hezkou dělovkou snížil na 1:4, ale potom se v dlouhé početní výhodě trefili během půlminuty Kůrka se Žákem a tím bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

Do konce ještě chybělo více než třicet minut, ale z této doby toho za zmínku stojí málo. Hosté ještě ve 48. minutě upravili skóre Šudomou na 1:7 a jinak se víceméně dohrávalo.

HC Chotěboř – HC Slovan Moravská Třebová 2:1 PP (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branky: 4. Dvořák (Eis, Pokorný), 62. Kadlec (Dvořák) – 1. Řehulka (Faltus, Rajnoha). Rozhodčí: Kobr – Huryta, Urubčík. Vyloučení: 5:6, navíc Rajnoha (MT) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 550. Stav série: 1:1.

Chotěboř: Pešek – Ludvík, Novotný, Krejčí, Vácha, Heřmanský – Kubát, Žemlička, Pokorný, Dvořák, Hospodka, Eis, Piskač, Činčila, Každan, Hajšman, Kadlec, Mašek.
Moravská Třebová: Kalina – Kutmon, Kovařík, Rajnoha, Doseděl, Arnošt, Štefan – Faltus, Koláček, Řehulka, Berčák, Kryl, Kučera, Zeman, Stráněl, Tregler.

Lepší začátek si Slovan nemohl přát. Faltus našel od mantinelu před brankou Řehulku a gólman Pešek si poprvé sáhl na kotouč, když ho lovil ze sítě – 0:1. Leč odpověď Chotěboře na sebe nenechala čekat, ve 4. minutě měl před Kalinou trestuhodně mnoho času a prostoru Dvořák a dokázal toho využít – 1:1. Hru hostů brzdila řada nepřesností a chyb v obraně, od další inkasované branky je po ráně Hajšmana zachránila tyč.

Ve druhé třetině se na obou stranách narodily některé obří šance, ale ať už to byl domácí Pokorný, nebo na opačné straně Kučera a Řehulka, nic z toho nevedlo ke změně stavu. Nepomohly ani přesilové hry, byť hosté hráli chvíli i ve třech.

Slovan se snažil s blížícím se závěrem stupňovat tempo, ale měl problém, který se jmenoval Pešek. Chotěbořský gólman byl pevný jako skála a když se neujaly ani ojedinělé, ale nebezpečné akce domácích, muselo se pokračovat do prodloužení. To se hrálo minutu a půl, když Kadlec „schoval" nenápadnou střelu za beka, Kalina ji viděl na poslední chvíli, nestačil reagovat a domácí jásali – 2:1!

Nedělní programHC Slovan Moravská Třebová – HC Chotěboř (17.00, rozhodčí: Prchal – Ježek, Potůček).
HC Světlá nad Sázavou – HC Litomyšl (17.00, rozhodčí: Doležal – Habásko, Souček).

(rh, dp)