Vezměme to pěkně po pořádku.

Celý ročník poličští starší žáci odpálili vítězstvími na přípravných turnajích v Chocni a Svtělé nad Sázavou.

V pardubické základní skupině ligy starších žáků odehráli celkem čtrnáct utkání, z nichž třináctkrát vyhráli při brankovém poměru 249:31 (!) a tuto část soutěže tím pádem jednoznačně opanovali.

Hokejisté České Třebové vítězí ve finále Krajské ligy Královéhradeckého a Pardubického kraje. Ve finále přehráli soka z Nového Města nad Metují.
VIDEO: Kohouti, děkujem! Česká Třebová převzala vládu nad krajským hokejem

Následovala nadstavbová část, dalších čtrnáct zápasů, dvanáct výher a jedna remíza a znovu první místo, když daleko za sebou nechali například pardubické Dynamo i hradecký Mountfield. Ostatně skóre 126:35 vypovídá o jejich dominanci dostatečně zřetelně.

Vrcholem sezony pro Spartak je finálová skupina o 1. – 4. místo a její složení je následující: HC Spartak Polička, Mountfield Hradec Králové, HC Dynamo Pardubice, Bílí Tygři Liberec!

A výsledky mladých Spartakovců? Ty tedy berou dech. Ostatně posuďte sami.

Polička – Dynamo Pardubice 6:5
Branky: Charvát 2, Švejda 2, Grubhoffer, Z. Soukal.
Polička – Mountfield HK 9:1
Branky: Švejda 3, Charvát 2, Z. Soukal 2, Zecha, Pešinová.
Polička – Liberec 5:3
Branky: Šebela 2, Pešina, Z. Soukal, Zecha.
Dynamo Pardubice – Polička 2:9
Branky: Šebela 3, Zecha 2, Z. Soukal 2, Charvát, Švejda.
Mountfield HK – Polička 1:4
Branky: Dosoudil, Švejda, Charvát, A. Pavliš.
Liberec – Polička 2:6
Branky: Švejda 3, Šebela 2, Z. Soukal.

Suma sumárum, s plným počtem 18 bodů a brakovým poměrem 39:14 dotáhli svěřenci trenérů Miloše Grubhoffera ml., Martina Macha a Zdeňka Soukala svoji spanilou jízdu podpořenou tvrdou dřinou a láskou k hokeji k zaslouženému celkovému prvenství. A lze jen doufat, že poličskému hokeji budou dělat podobnou radost i v následujících letech.

Netřeba asi ani dodávat, že jak se poličským starším žákům daří týmové, tak neméně vidět jsou i jejich individuální čísla. A platí to zejména o dvojici Filip Švejda – Jakub Šebela, která kralovala statistikám kanadského bodování jak v základní, tak nadstavbové části ligy starších žáků.