Před nedělním závěrečným dějstvím to znamená, že není jasno ani o jedné ze čtvrtfinálových dvojic. Variant, více nebo méně reálných, je celá řada, ale teprve v neděli po sedmé hodině bude po dohrání všech šesti zápasů posledního kola rozhodnuto o složení prvního kola play off.

HC Spartak Polička – HC Skuteč 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Fakta: Branky: 9. Vítek, 16. L. Hejtmánek (Szilva, Musil), 27. Szilva (Škarýd) – 49. Hladík (Pešek). Rozhodčí: Kukeně – Veverka, Nedvěd. Vyloučení: 6:8, navíc Nevole (Skuteč) 10 min. OT. Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 305.

Polička: Opršal – Musil, Vítek, L. Hejtmánek, J. Hejtmánek, Štěrba – L. Boháček, J. Boháček, Krajíček, Szilva, Zobač, Škarýd, Jindra, J. Tobiáš, Havlíček.

Výkon Spartaku jde většinou proti slabším soupeřům rapidně dolů a tento zápas to jenom potvrdil. Jediné, s čím vládla spokojenost, byl výsledek a zisk tří bodů, ovšem že by poličští hokejisté potěšili příznivce také předvedenou hrou, o tom nemohlo být ani řeči. Snad pouze úvodní třetina snesla v podání domácích částečně měřítko.

Skóre zápasu se pohnulo očekávaným směrem v 9. minutě, kdy se prosadil Vítek. I u trefy na 2:0 byl obránce, konkrétně L. Hejtmánek, který využil přesilovou hru. Ještě zkraje prostřední části byla aktivita na hokejkách domácích a další početní výhoda přinesla ve 27. minutě zásluhou Szilvy třetí gól. Leč to bylo od Poličky všechno.

Hosté se dočkali korekce ve 49. minutě, kdy potrestali laxnost soupeře a při vlastním oslabení snížil Hladík. A kdyby proměnili některou z dalších slibných možností, mohlo se klidně ještě v závěru narodit drama.

„Nabádali jsme hráče, aby soupeře nepodcenili, ale asi se nám to nepovedlo. První třetina byla jakž takž, od druhé byl náš výkon špatný," zhodnotil vystoupení svých svěřenců trenér Spartaku Dušan Vápeník.

Závodní hokejová Pardubice – HC Slovan Moravská Třebová 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)

Fakta: Branky: 7. Martinec (Musil), 39. Verner, 44. Sodomka (Palaščák) – 8. Pokorný (Řehulka), 16. Kutmon (Čikl), 30. Prokop (Maška), 37. Schejbal, 51. Řehulka (TS). Rozhodčí: Sedlák – Motálek, Vašátko. Vyloučení: 8:5, navíc Kvapil (Moravská Třebová) 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 76.

Moravská Třebová: Přikryl – Kutmon, Rosendorf, Schneider, Kvapil, Vondra, Pokorný – Muselík, Čikl, Řehulka, Faltus, Kučera, Schejbal, Prokop, Koranda, Maška.

Slovan sice přestřílel svého soupeře drtivě 57:17, ale přesto se jeho vítězství nerodilo snadno. Do pardubické svatyně se totiž postavil Čaladi a ten likvidoval jednu gólovku hostů za druhou. Závodce naopak stačilo málo, aby se střelecky prosazovala a trápila tím favorita.

Poprvé se tak stalo v 7. minutě po Martincově zakončení do odkryté branky. O rychle vyrovnání se postaral Pokorný a ještě v první třetině hosté skóre obrátili zásluhou Kutmona.

Rovněž ve druhé třetině pokračovali Slovanisté v zahazování vyložených šancí, i tak se ale zdálo, že odpor soupeře zlomili. V polovině utkání si zpoza branky vyjel do střelecké pozice Prokop (1:3) a souboj s Čaladim poté ještě vyhrál Schejbal, který dorazil vlastní střelu odraženou od zadního mantinelu. Před druhou přestávkou se připomněli i domácí a v přesilové hře Verner i s pořádnou dávkou štěstí korigoval na 2:4.

V nástupu do třetí části Závodka dokonce vstřelila kontaktní branku Sodomkou, ale na obraz hry to nemělo žádný vliv. Slovan pořád dominoval, potřebný efekt však scházel. V 51. minutě konečně přišel rozhodující moment, když byl v nájezdu faulován Řehulka a nařízené trestné střílení proměnil střelou mezi Čaladiho betony.

„Domácí brankář nás v utkání hodně potrápil a jenom díky němu je výsledek takový, jaký je," řekl trenér Jan Klacl.

Nedělní program

17:00: HC Litomyšl (6. místo, 39 bodů) – HC Spartak Polička (7. místo, 36 bodů). Rozhodčí: Padevět – Schaffer, Zemánek. Pokud Spartak zvítězí za tři body, dostane se před Litomyšl. Domácí se v případě úspěchu mohou posunout na pátou příčku (v závislosti na výsledku Světlá nad Sázavou – Česká Třebová).

17:00: HC Slovan Moravská Třebová (3. místo, 46 bodů) – HC Hlinsko (8. místo, 30 bodů). Rozhodčí: Sedlák – Motálek, Vašátko. Slovan neskončí horší než třetí. Případný posun na vyšší pozice před Světlou nebo Chrudim je spíše jen v rovině teorie.

(rh, dp)