Uprostřed týdne se v krajské hokejové lize tradičně hrálo pouze v rámci jednotlivých krajů. To znamená, že na sebe narazili „staří známí“ soupeři. Na Pardubicku přitom byli fanoušci v hledištích svědky dvou dramatických soubojů vrcholících nájezdovou loterií.

Atraktivní přestřelka na chrudimském ledě mezi domácím výběrem a českotřebovskými Kohouty nabídla dvanáct gólů a partii, ve které ani jeden z rivalů nevedl v průběhu utkání více než o jednu branku a celkem pravidelně se střídali ve vedení. Remízu 6:6 stanovil ve 48. minutě Dobiáš, v prodloužení gól nepadl a stejný hráč zapsal rovněž vítězný nájezd, když střelci Kohoutů nevyužili ani jeden.

Okresní souboj mezi Litomyšlí a Moravskou Třebovou přinesl vyrovnaný a bojovný hokej, ve kterém se ale žádné gólové dostihy nekonaly, což bylo především zásluhou výtečných gólmanů Horáčka a Peksy. Plichta po šedesáti minutách hry byla vcelku spravedlivým vyjádřením poměru sil ne ledě, v prodloužení měl rozhodnutí na holi hostující Skopal, ale neproměnil trestné střílení. Ani v nájezdech nebyl Slovan úspěšný, druhý bod díky A. Půlpánovi zůstal doma. „Když jsme hráli v Moravské, tak na mě protihráči jeli dvě trestná střílení a dali mi z nich dva góly, takže jsem to chtěl odčinit. Když jsem chytil trestné střílení v prodloužení, tak jsem si věřil, že to v nájezdech dotáhneme. Věděl jsem, že máme dobré střelce a kluci nějaký gól dají,“ pochvaloval si litomyšlský gólman Martin Horáček.

Neproměněné trestné střílení v prodloužení:

Zdroj: Radek Halva

Rozhodující samostatný nájezd:

Ve skupině B se prosadily favorizované celky. Hlinečtí Horses nakročili k výhře na ledě lanškorunských Orlů v úvodní dvacetiminutovce, během které si zajistili bezpečný náskok. Očekávání naplnili také choceňští hokejisté, byť ti to měli v bitvě dvou Spartaků v Poličce mnohem složitější a misky vah na jejich stranu překlopil v nečekaně vyrovnaném střetnutí Jan Polák teprve necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou.

SKUPINA A, 4. kolo:

HC Chrudim – HC Kohouti Česká Třebová 7:6 SN (3:2, 2:2, 1:2 – 0:0, 1:0). Branky: 11. Cimburek (Hebek), 16. Plch (Kostka, Novák), 17. Plch (Linhart, Felcman), 29. Cimburek (Pavlík, Hebek), 31. Dobiáš (Plch), 48. Dobiáš (Pavlík), 65. rozhodující nájezd Dobiáš – 8. Fúzik (Ostřanský, Semorád), 15. Augustin (Veverka), 22. Sedlák (Pavlovský, Augustin), 28. Augustin (Sedlák, Semorád), 42. Vaňo (Semorád, Fúzik), 46. Schejbal (Daněk, Semorád). Rozhodčí: Kis – Kalus, Kopecký. Vyloučení: 6:5, navíc Kostka – Ostřanský 5 min. + OK. Využití: 1:3. Diváci: 109.

HC Litomyšl – HC Slovan Moravská Třebová 2:1 SN (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0). Branky: 19. A. Půlpán A. (Bažant), rozhodující nájezd A. Půlpán – 28. Skopal. Rozhodčí: Čížek – Topolský, Pešková. Vyloučení 8:6. Bez využití. Diváci: 256.

HC Jaroměř – TJ Spartak Město nad Metují 4:8 (0:3, 2:5, 2:0). Branky: 23. Bujňák (Háze), 38. Rind (Teuber), 42. Teuber, 55. Hájek (Vágner) – 6. Reichmann (Šťastný), 7. Hynek (Černý, Bucek), 20. Reichmann (Šťastný), 22. Hynek (Dostál), 26. Reichmann (Hylena), 27. Hynek (Černý, Bucek), 30. Černý (Zámečník), 34. Bucek (Černý, Hynek). Rozhodčí: Padevět – Boček, Hurei. Vyloučení: 5:3, navíc Souček – Borovec 5. min. + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 128.

Stadion Nový Bydžov – BK Nová Paka 6:4 (2:2, 1:0, 3:2). Branky: 15. Ladman (Černý, Postolka), 17. Matějíček (Petr, Procházka), 25. Procházka (Matějíček, Brotánek), 47. Hlaváček (Procházka, Brotánek), 52. Němec (Postolka, Ladman), 59. Postolka (Ladman, Procházka) – 6. Hric (Leder, Kotyza), 19. Suvorov (Nevyhoštěný), 58. Fišar (Bon, Kindyshev), 60. Trejbal (Kindyshev, Kotyza). Rozhodčí: Pecha – Horák, Vodička. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 130.

1. Nové Město nad Metují (11), 2. Litomyšl (11), 3. Nový Bydžov (8), 4. Nová Paka (5), 5. Moravská Třebová (4), 6. Chrudim (4), 7. Jaroměř (3), 8. Česká Třebová (2).

Další program:

Neděle 4. prosince – 17.00: Litomyšl – Nový Bydžov, Moravská Třebová – Nová Paka, Česká Třebová – Nové Město nad Metují, 18.00: Chrudim – Jaroměř.

SKUPINA B, 4. kolo:

HC Spartak Polička – HC Spartak Choceň 3:4 (2:1, 0:2, 1:1). Branky: 1. Martinů (Nečas, Zobač), 2. Nečas (Pazourek), 53. Nečas (Martinů, Zobač) – 7. Lichtág (Procházka, Pazdera), 24. P. Prachař (Polák, Procházka), 25. Adámek (Lichtág, Novák), 57. Polák (Pazdera, Krejza). Rozhodčí: Veselý – Kalus, Kopecký. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 98.

TJ Orli Lanškroun – HC Hlinsko 1:5 (0:3, 0:1, 1:1). Branky: 52. Pejcha (Markl) – 10. Fink (Štěpánek), 14. Hudec (Kišš, Chvojka), 17. Chvojka (Nepokoj, Machač), 36. Machač (Chvojka, Kišš), 51. Machač (Chvojka, Karásek) Rozhodčí: Vrba – Dalecký, Kolář. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 70.

HC Opočno – SK Třebechovice pod Orebem 2:8 (1:2, 0:3, 1:3). Branky: 1. Janda (Steklík), 59. Dudadík – 16. Netušil (Mlateček), 20. Menyhárt (Netušil, Mlateček), 24. Wolf (Kostka), 25. Menyhárt, 31. T. Drašnar (Wolf, Kostka), 42. Zahradník (Jušta), 52. Wolf (T. Drašnar., Jušta), 56. J. Drašnar (Menyhárt, Netušil). Rozhodčí: Machač – Řezníček, Rezek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 85.

HC Náchod – HC Trutnov 2:4 (0:2, 1:1, 1:1). Branky: 28. Havrda (Matouš), 44. Bořuta (Verevochkin) – 4. Luštinec (Bureš, Chaloupka), 13. Vondráček (Smékal, Junek), 36. Vondráček (Smékal, Šimoníček), 59. Šimoníček (Smékal). Rozhodčí: Petr – Karlík, Roischel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 70.

1. Hlinsko (12), 2. Třebechovice pod Orebem (9), 3. Trutnov (9), 4. Choceň (9), 5. Náchod (3), 6. Lanškroun (3), 7. Polička (0), 8. Opočno (0).

Neděle 4. prosince – 17.00: Třebechovice pod Orebem – Hlinsko, Náchod – Polička, Opočno – Lanškroun, Trutnov – Choceň.