Utkání Světlá – Moravská Třebová se hrálo ve čtvrtek a blíže se k němu vrátíme zítra.

Hlinsko – Litomyšl 4:5 (SN)

Hosté povzbuzení vysokým vítězstvím v derby s Moravskou Třebovou začali také na Vysočině hodně zostra, ale jejich počáteční nápor postrádal efekt. První gól tak padl do jejich sítě po rychlém brejku Lukáče a zakončení Šuvary – 0:1. Druhá třetina vyšla Litomyšl přímo neskutečně. Hlavní zásluhu na tom měl, kdo jiný, opět kapitán Dospěl. Mezi 23. a 31. minutou nastřílel hattrick, když tvrdě potrestal zaváhání soupeřovy obrany.

Hlinsko však našlo bleskovou odpověď. Ve 33. minutě pálil od modré přesně Tulis a vzápětí zakončil hezkou kombinaci před Horáčkem Sláma – 3:3. Ještě v prostřední části se ovšem prosadil i ujíždějící Hudousek a hosté opět vedli.

V závěrečné třetině se domácí úporně, a dlouho marně, snažili o vyrovnání. Šance na pojištění svého náskoku měli i Litomyšlští, ale vše směřovalo k dramatickému závěru.

V 59. minutě zkusilo Hlinsko poslední zbývající možnost a odvolalo Saifra z branky. Domácí vyhráli v útočném pásmu bully, Spalovu ránu od modré čáry dorazil za Horáčka Štěpánek a poslal utkání do prodloužení. To ale nerozhodlo a v nájezdech skóroval jediný hráč. Ondřej Šeda zajistil druhý bod pro Litomyšl.

„Domácí nepředvedli nic, co bychom neočekávali. Dá se říci, že po celý zápas jsme tahali za delší konec my. Power play vrátila domácím šanci, ale penalty režíroval gólman Horáček, který nepustil ani jednu a Ondra Šeda se obvykle nemýlí,“ uvedl vedoucí Jiří Mlejnek.

Fakta – branky: Šuvara, T. Ptáček, Tulis, Štěpánek – Dospěl 3, Hudousek, rozhodující nájezd Šeda. Rozhodčí: Čížek – Barek, Potůček. Vyloučení: 5:5. Bez využití: Diváci: 300. Třetiny: 1:0, 2:4, 1:0 – 0:0, 0:1. HC Litomyšl: M. Horáček – Matys, Pilný, Čejka, Ač, Fajfr, Kosejk – Dospěl, Šauer, Peška, O. Šeda, R. Hudousek, T. Horáček, Pešina, Lustyk, Uhlíř.