Po debaklu v Chocni si zlepšili náladu v Semechnici, ale do Lanškrouna si v neděli 6. prosince dojeli pro další vysokou porážku.

Lanškroun – Polička 8:4

Vstup do zápasu se hostům povedl a ve 3. minutě je Husák poslal do vedení. „Úvodní část hry byla z naší strany dobrá. S kvalitním soupeřem jsme stačili bruslit a drželi vyrovnanou partii,“ pronesl poličský trenér Miloš Grubhoffer. Jenže jeho svěřenci nadějný stav neudrželi a během jediné minuty dvakrát inkasovali.

Klíčem pro výsledek utkání byla prostřední dvacetiminutovka. „Chtěli jsme pokračovat ve výkonu z první třetiny, ale to se nám nepodařilo. Domácí nás totiž přebruslovali, my se začali dopouštět školáckých chyb a po nich dostávali branky. Některé z nich sice byly hodně šťastné, to však k hokeji patří,“ litoval poličský trenér. Na čtyři trefy soupeře odpověděl v těchto fázích jen Boháč a čtyřgólová ztráta nevěštila vůbec nic dobrého.

V poslední části šel výkon hostů znovu nahoru, želbohu však již bylo pozdě na to, aby bylo možné s výsledkem něco zásadního udělat. Alespoň se však Havlíčkovi a posléze Boháčkovi podařilo ujet v oslabení a stav kosmeticky upravit. Poslední slovo však měl v 59. minutě domácí Kocián.

„Myslím si, že výše porážky je pro nás krutá, protože zase tak špatně jsme nehráli. Musím však uznat, že Lanškroun si výhru určitě zasloužil. Velice dobře bruslil a zejména ve druhé třetině nás přehrával. My z této porážky neděláme žádnou tragédii, myslíme na další těžký zápas v České Třebové. Musíme zapracovat na naší defenzivní činnosti. Není možné, abychom proti silnému soupeři obdrželi tolik laciných branek, jako se nám to stalo nyní v Lanškrouně,“ dodal trenér Miloš Grubhofer.

Fakta – branky: 21., 29. a 31. Šula, 13. Kotoulek, 14. Pilavka, 27. Obst, 47. Langr, 59. Kocián – 3. Husák, 38. Boháč, 45. O. Havlíček, 58. Boháček. Rozhodčí: Najman – Louda, Zemánek. Vyloučení 8:8, navíc Řoutil 10 minut OT – M. Mach 10 minut OT + OK, Vašátko 10 minut OT. Využití: 2:1. Oslabení: 0:2. Diváci: 270. Třetiny: 2:1, 4:1, 2:2.

Polička: Šauer (29. Kvapil) – Drobný, Husák, Veselý, Češka, Mach, Nespěšný – Vápeník, Boháč, Boháček, Radiměřský, Havlíček, Vašátko, Švejda, Šedý, Štefka.