Polička utržila na domácím ledě debakl, Moravská Třebová v tomto termínu nehrála.

KONEČNĚ NÁSTUP

Po delším čase domácím vyšel začátek, po necelých třech minutách otevřel v přesilovce skóre nenápadnou střelou Šklíba. Hrál se vyrovnaný bojovný hokej a také hosté udeřili v početní výhodě Krejzovou zásluhou pět vteřin před sirénou – 1:1.

Prostřední část začala v opatrném duchu, to však platilo jen do chvíle, než se za zády obránců „kde se vzal, tu se vzal“ zjevil L. Pilař a sólový nájezd využil. Domácí zareagovali zvýšenou aktivitou, což přineslo ovoce. Ve 36. minutě připravil Pilavka individuálním průnikem snadnou pozici Barkócimu, o něco později po vyhraném vhazování pálil přesně Dvořák a otočil stav.

Těsný náskok domácí hájili do 51. minuty, kdy při signalizovaném vyloučení mířil mezi Kalouskovy betony Zavřel. Uteklo půl minuty a o potěchu oka divákova se postarali Skoumal se Švecem, přečíslení dva na jednoho vyřešili efektně i efektivně – 3:4. Ani tato trefa ovšem nebyla vítězná, protože Kousalík dělovkou v přesilové hře vyrovnal. Blíže k rozhodnutí byli domácí, to by si však s vlastní přesilovkou museli poradit lépe.

Prodloužení netrvalo ani celou minutu a odehrálo se pouze před Kalouskem. Choceňská trojice mačkala soupeře v jeho pásmu a jinak než vítězným zásahem, konkrétně z hole Zavřela, tento drtivý tlak skončit nemohl.

„Hráči nastoupili s nasazením, které bylo o sto procent vyšší než minule. Každopádně to byl výkon, na který chceme navázat. Bohužel nás trápí střelecká nemohoucnost,“ uvědomoval si litomyšlský trenér Jan Svatoš, že z tohoto klání jeho svěřenci mohli vytěžit i více.

NA JEDNU BRANKU

Utkání Poličky s Chrudimí se stalo bylo jednoznačnou záležitostí hostujících favoritů, kteří dvouciferný příděl „načepovali“ soupeři hned po dvou třetinách. Spartak nedal podruhé v řadě branku a kvalitnímu protivníkovi nedokázal nikterak čelit.

14. kolo:

Litomyšl – Choceň 4:5 PP

Branky: 3. Šklíba (Skoumal), 36. Barkóci (Pilavka), 39. Dvořák (Švec, Skoumal), 51. Švec (Skoumal) – 20. Krejza (L. Pilař), 27. L. Pilař (Solnička), 51. Zavřel, 53. Kousalík (P. Prachař), 61. Zavřel (Král, Kousalík). Rozhodčí: Vepřovský – Přichystal, Veverka. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Diváci: 309. Třetiny: 1:1, 2:1, 1:2 – 0:1.

HC Litomyšl: Kalousek – Mečiar, Šklíba, Jankovský, Kovář, Budina – Švec, Skoumal, Dvořák, Pilavka, Bor, Barkóci, Voříšek, Zahradník, Hynek.

Polička – Chrudim 0:11

Branky: 6. Karásek (Koreček), 12. Koreček (Karásek, Machač), 15. Urban (Kišš), 18. Polák (Urban), 22. Koreček (Pilař, Haltuch), 26. Budínský (Hudec), 28. Karásek (Haltuch), 29. M. Hudec (T. Hudec), 39. Budínský (Seidler), 39. Kišš (Polák), 47. Kišš (TS). Rozhodčí: Škorpil – Kalus, Sokol. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:4. Diváci: 106. Třetiny: 0:4, 0:6, 0:1.

HC Spartak Polička: Vašátko (21. Zelený) – Augustin, Dvořák, Jícha, Kabelka, Nunvář, Štěrba – L. Boháček, Jindra, Krajíček, O. Poul, Šedý, E. Vápeník, Zobač, V. Vápeník.

Ledeč nad Sázavou – Česká Třebová 5:8 (2:2, 2:4, 1:2). Branky: Brýdl 2, Procházka, Vantuch, Štěpán – Křečan 2, Vlček 2, Hemský, Šejba, Jindřich, Jar. Moučka. Rozhodčí: Rulíček – Kolář, Bohuněk. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 92.

Havlíčkův Brod B – Chotěboř 2:6 (0:2, 0:2, 2:2). Branky: Cejpek, Polák – Dvořák 2, Svoboda, Krejčí, Činčila, Křesťan. Rozhodčí: Prchal – Louda, Pošvář. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. Diváci: 112.

Světlá nad Sázavou – Hlinsko nehráno. Utkání bylo odloženo.

1. Chotěboř (35), 2. Chrudim (33), 3. Česká Třebová (28), 4. Hlinsko (24), 5. Moravská Třebová (22), 6. Choceň (20), 7. Světlá nad Sázavou (20), 8. Litomyšl (10), 9. Havlíčkův Brod B (6), 10. Polička (6), 11. Ledeč nad Sázavou (3).

Příští program:

15. kolo, neděle 19. listopadu, 17:00: Litomyšl – Ledeč nad Sázavou, Choceň – Havlíčkův Brod B, Polička – Hlinsko, Moravská Třebová – Česká Třebová. 18:00: Světlá nad Sázavou – Chrudim. (rh, pš)