Moravská Třebová – Litomyšl 9:3

Lepší začátek si domácí nemohli přát – čas 0:26, od modré pálí Havlíček a puk končí v horním rohu Holomkovy svatyně – 1:0. Slovan se ihned dal do dalších útočných manévrů ve snaze rychle rozhodnout a v rozmezí 16. a 19. minuty zaplašil pochybnosti. Holomek dlouho srdnatě odolával, než si cestu za jeho záda našel kanonýr Koláček. Toho záhy následoval Faltus, poté propadlo do sítě k údivu všech nahození Husárka a další střelecké číslo si přichystal i Koláček.

Druhou třetinu zahájil Matys jemnou korekcí, neutekla ani celá minuta a Lakomý zaskočil střelou po ledě střídajícího juniora Štěrbu. Do poloviny zápasu se trefil i Řehulka a vypadalo to na pořádný debakl, ale domácí poté zvolnili a dovolili Čejkovi snížit.

Závěr duelu se nesl ve znamení oslav třebovských diváků. Než mohli spustit dlouhou děkovačku, viděli ještě tři trefy, tu poslední v 59. minutě z hokejky D. Klíče. Vyvolávané „desítky“ se už nedočkali, pro hosty byl večer krutý až dost. V celé sérii byla Třebová evidentně lepší a zcela zaslouženě pokračuje dál v play off.

Fakta – branky: 1. Havlíček (Kobza), 16. Koláček (Řehulka), 17. Faltus (Havlíček), 18. Husárek, 19. Koláček (Řehulka), 24. Lakomý (Havlíček), 27. Řehulka (Koláček), 42. Lakomý (Husárek), 59. D. Klíč (R. Muselík) – 24. Matys (Z. Joudal, M. Joudal), 39. Čejka (Z. Joudal), 57. Matys (Boucník). Rozhodčí: Prchal (Bohdaneč) – Ježek, Plch. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 500. Třetiny: 5:0, 2:2, 2:1. Stav série: 3:0, do semifinále postupuje Slovan.

HC Slovan Mor. Třebová: Bureš – Havlíček, Kutmon, Klíč, Frömel, Schneider – Syrůček, Kobza, Faltus, R. Muselík, Husárek, Lakomý, Řehulka, Koláček, Konopčík. HC Litomyšl: Holomek (Štěrba) – Voženílek, Čejka, Fajfr, Kosejk – Z. Joudal, Voleský, M. Joudal, Ptáčník, Pavlák, Matys, Dospěl, Boucník, Šauer.

Semifinále se hraje na dvě vítězná střetnutí, začne příští středu 18. února a Slovan si na soupeře ještě musí počkat. Litomyšl by se měla se sezonou rozloučit dvojzápasem o páté místo, záleží ale na tom, kdo postoupí dál z ostatních sérií.

Klíčové momenty

26. SEKUNDA HRY. První střela z hokejky Petra Havlíčka a první kotouč v síti, to byl symbolický začátek třetího zápasu. I ti nenapravitelní optimisté z litomyšlských řad od té chvíle tušili, že se žádný zázrak konat nebude, další průběh první dvacetiminutovky toto tušení proměnil v jistotu.

TŘEBOVSKÁ VYROVNANOST. Velkou výhodou Slovanu byla v celé sérii rovnocenná síla všech formací. Ať byla na ledě jakákoli, uměla si vytvořit velký tlak. Soustavnému náporu nebyl soupeř schopen čelit, a to zejména v prvním a třetím utkání ve Třebové.

HVĚZDY ZÁPASU: Miroslav Koláček. Muž čtvrtfinále. Ve třetím utkání bilance 2 + 1, celkem dal v této sérii sedm branek!

Libor Kobza. Domácí rutinér si chvílemi dělal s obranou, co ho napadlo.

Lukáš Matys. Pokud někdo z hostů zaslouží absolutorium, tak tento borec. A to za celou sezonu.