Bude jím tradiční a vždycky prestižní derby mezi Litomyšlí a Moravskou Třebovou, které se v řádném říjnovém termínu neodehrálo kvůli zdravotním potížím, které tehdy postihly hráče HC Slovan.

Nyní už jsou v pořádku a do středečního utkání na litomyšlském ledě půjdou v pozici favoritů. K tomuto tvrzení opravňuje jednak pohled do tabulky, jednak ohlédnutí se za posledními výkony obou soupeřů. Staré omšelé heslo však současně hlásí, že derby favorita nemá a nebývá v něm nouze o překvapení, k čemu se upírají naděje domácích fanoušků. Ty jsou navíc podpořené sympatickým výkonem, jaký celek Litomyšle předvedl v neděli v Chocni, byť tam nakonec zůstal bez bodu. Otázkou ovšem je, jestli podobný výkon a zejména přístup k utkání dokáže po třech dnech zopakovat. A jestli ano, zda vydrží se silami, protože zatímco Slovanisty unavila spíše dlouhá cesta do Ledče nad Sázavou a zpět než samotné utkání, tak hokejisté ze Smetanova města ze sebe vydali hodně energie a jejich opory navíc skoro neslezly z ledu. V každém případě se v podvečer rozhodně vyplatí na litomyšlský zimák přijít. Zápas může přinést mnoho zajímavého dění.

Krajská liga mužů – středa 18:30: HC Litomyšl (7. místo, 18 bodů) – HC Slovan Moravská Třebová (3. místo, 26 bodů). Rozhodčí: Doležal – Souček, Urubčík.