Jednou z prvních vlaštovek je v tomto směru sobotní turnaj o Pohár starostky města Magdaleny Peterkové, který pořádají českotřebovští Kohouti.

Startovat budou čtyř celky, dva z Pardubického a dva z Královéhradeckého kraje.

Což bude zajímavé zápolení už z toho důvodu, že, jak známo, krajská hokejová liga v nadcházejícím ročníku spojí dva kraje, nadstavbová část a play off se budou hrát v rámci celých východních Čech.

Pardubicko budou reprezentovat domácí Kohouti, které vede trenér Martin Šejba, a tým HC Litomyšl s koučem Jakubem Bažantem. Z Hradecka přijedou tamní přední celky Spartak Nové Město nad Metují a HC Náchod.

Nejprve se odehrají semifinálová utkání na 3 x 15 minut, a to od 10 hodin mezi Českou Třebovou a Novým Městem a od 12 hodin mezi Litomyšlí a Náchodem..

Utkání o umístění následují od 15.30 (o 3. místo) a 18 hodin (finále), tato dvě měření sil se odehrají na 3 x 20 minut.

„Čekají nás první dva přípravné zápasy, na které se všichni těšíme. Bude to zajímavá prověrka a konfrontace sil, mimo jiné proto, že letos dochází k propojení obou soutěží v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Věřím, že na českotřebovský zimní stadion přijde co nejvíc fanoušků,“ pozval na klubovém webu diváky hladové po hokeji po dlouhém výpadku manažer Kohoutů Vladimír Vaněk.