Litomyšl neměla ve značně nekompletním složení na ledě Světlé pražádnou naději a Polička doplatila proti Chocni na špatnou prostřední třetinu.

HC Hlinsko – HC Slovan Moravská Třebová 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)

Branky: 38. Havel (Chvojka, Koželuh), 38. Dítě (Hron), 49. Chvojka (Havel) – 1. Černý, 3. Černý (Schneider, Čikl), 29. Aulehla (Muselík), 41. Řehulka (Cik), 52. Schneider (Aulehla). Rozhodčí: Veselý – Gregor, Škorpil. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:2. Diváci: 128.

Moravská Třebová: Turek – Pokorný, Cik, Kutmon, Rosendorf, Schneider – Kobza, Maška, Faltus, Černý, Řehulka, Muselík, Čikl, Duba, Aulehla.

Ráz utkání udal samotný úvod, v němž domácí gólman, aniž by si kloudně sáhl na puk, lovil ho dvakrát ze své sítě po střelách Černého. Od té chvíle domácí dělali vše možné i nemožné, aby ztrátu dotáhli, ale když už se jim povedlo vstřelit kontaktní gól (2:3, 3:4), tak jim Slovanisté vždy zase utekli. Naposledy v 52. minutě zásluhou Schneidera a ve zbytku hrací doby si dění na ledě bezpečně kontrolovali.

HC Spartak Polička – HC Spartak Choceň 2:5 (2:2, 0:3, 0:0)

Branky: 6. Krajíček (Peňáz, Pazourek), 19. V. Vápeník – 15. Kučera (Novák, Lichtag), 17. Král (T. Prachař, Zavřel), 27. Jehlička (Šejba, Pochobradský), 31. Křečan (Šejba, Tölg), 34. L. Pilař (Pochobradský, Šejba). Rozhodčí: Kukeně – Málek, Souček. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 340.

Polička: Vašátko – Vyskočil, Štěrba, Klíma, Hron, Máša, Dvořák, Hejtmánek – Šedý, Zobač, Švejda, Peňáz, L. Boháček, Pazourek, Krajíček, J. Boháček, V. Vápeník.

Po vyrovnané a z pohledu Poličky solidně odehrané první třetině ztratili domácí naději na příznivější výsledek proti Chocni, která nepřijela v nejsilnější sestavě, v prostřední části. „Chleba se lámal, když jsme dostali laciný gól na 2:3. Soupeř nám potom utekl až na rozdíl tří branek a zbytek utkání si pohlídal. Rozdíl byl v tom, že hosté svoje šance uměli využít, zatímco my nikoli. Mimo první třetiny to nebylo ono, navíc se nám opět zranili někteří hráči," řekl trenér Bohumil Prachař.

HC Světlá nad Sázavou – HC Litomyšl 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)

Branky: 2. P. Včela (Žák, R. Křišťan), 13. Kořínek (Jak. Doležal, Žák), 23. R. Křišťan (Žák), 32. Blažek (Dolinský), 51. P. Včela (R. Křišťan, Žák), 54. Dolinský (Blažek), 56. P. Včela (Žák) – 35. Pilavka (Dvořák, Š. Švec). Rozhodčí: Kareš – Schaffer, Plch. Vyloučení: 5:5, navíc P. Včela a O. Včela (SV) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 200.

Litomyšl: Kalousek (Klička) – Š. Švec, Kovář, Pachl, Voříšek – Pilavka, Skoumal, Budina, Dvořák, Drobný, Skoumal, Bláha.

Se dvěma pětkami proti světelské mašině? Ne, to byl pro hosty neřešitelný rébus. Domácí otevřeli skóre po necelých dvou minutách a postupně si budovali náskok, který byl po polovině utkání už čtyřgólový. Pak se sice Pilavkovi povedlo využitou přesilovkou snížit, ale to bylo z litomyšlské strany vše. Ke konci vinou ubývajících sil hosté inkasovali ještě tři další branky.

Chotěboř – Česká Třebová 1:3 (1:2, 0:0, 0:1). Branky: Kopecký – Pejcha, Jindřich, Schejbal. Rozhodčí: Rulíček – Kalus, Motýl. Vyloučení: 5:4, navíc Pešek (CH) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 250.

Havlíčkův Brod B – Chrudim 4:3 (0:0, 2:1, 2:2). Branky: Szilva 2, Křížek, Suchý – J. Polák, O. Polák, Vágner. Rozhodčí: Kolář – Říha, Urubčík. Vyloučení: 11:8. Využití: 2:2. Diváci: 94.

1. Česká Třebová (17), 2. Světlá nad Sázavou (15), 3. Choceň (15), 4. Moravská Třebová (14), 5. Havlíčkův Brod B (10), 6. Chrudim (10), 7. Hlinsko (6), 8. Chotěboř (6), 9. Litomyšl (6), 10. Polička (3), 11. Ledeč nad Sázavou (3).

Příští program:

8. kolo, středa 26. října, 18.00: Havlíčkův Brod B – Světlá nad Sázavou. 18.30: Choceň – Ledeč nad Sázavou, Chotěboř – Polička, Česká Třebová – Moravská Třebová, Hlinsko – Litomyšl.

Obhájce začal sezonu nejtěsnějším vítězstvímNový ročník oblastní hokejové ligy má za sebou úvodní dvě kola, ve kterých se dvěma reprezentantům svitavského regionu dařilo a sbírali jenom výhry. Obhájci oblastního titulu, hráči HC Litomyšl B, měli v úvodním dějství volno a do soutěže vstoupili reprízou finále proti HC Voděrady. A bylo to velice zajímavé měření sil, v němž domácí po parádní druhé třetině (5:1) otočili do té doby nepříznivě se vyvíjející duel a vedli 6:3. Leč v závěrečné části se dostali do potíží, vinou častých zbytečných vyloučení hráli po většinu času v oslabení, soupeř začal manko stahovat a nakonec tak byli Litomyšlští rádi za udržení výsledku 6:5 (branky: Voříšek 2, Šeda 2, Moták, Mikulecký). Stoprocentní je doposud rezerva Slovanu Moravská Třebová, které oba svoje rivaly přehrála rozdílem třídy. S IHC Česká Třebová si doma poradila dokonce s čistým kontem 5:0 (Novák 2, Novotný, Fikr, Šmeral) a také Žamberk zdolala bez problémů 6:1 (Novotný 2, Parolek, Novák, Grolich, Šmeral).