V prvním utkání na ledě soupeře ale byli Poličští velice blízko k úspěchu, nicméně ani slibné vedení jim nestačilo.

HC Spartak Choceň – HC Spartak Polička 7:6 (0:2, 3:2, 4:2)

Branky: 25. P. Prachař (L. Pilař, T. Prachař), 34. Křečan (Šejba), 37. L. Pilař (P. Prachař), 41. T. Prachař (P. Prachař), 41. Šejba (Král), 53. P. Prachař (T. Prachař), 58. P. Prachař (Řezníček) – 2. Peňáz (Bednář), 16. L. Boháček (Zobač, J. Hejtmánek), 27. Cik (Vápeník), 30. Bednář (Pazourek), 47. Švejda (Jindra), 50. Bednář (Pazourek). Rozhodčí: Veselý – Brokeš, Hrabal. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 324. Stav série: 1:0.

Hostů bylo sice jenom dvanáct do pole, ale přesto odvedli po delším čase dobrý výkon. „Kluci si dali říci, hráli zodpovědně, dodržovali určené pokyny, lépe bruslili, častěji stříleli," vypočetl trenér Miloš Grubhoffer, v čem všem se projev týmu oproti dřívějšku vylepšil.

Poličští byli i efektivní a tak ve druhé třetině utekli na 4:1. Domácím pomohla využitá přesilovka pět na tři, stáhli na rozdíl jediného gólu a v nástupu do poslední části dvěma rychlými zásahy otočili stav na 5:4. Ještě, když Polička vedla, však Szilva minul prázdnou branku.

Hosté se ale nevzdali, znovu se zvedli a obrátili vývoj na 5:6. Choceň tak musela zase vytasit svoji elitní zbraň a její první formace se postarala o definitivní zvrat. „To je řada, která je top nejen v porovnání s Poličkou, ale i v rámci celé krajské ligy. Nedokázali jsme ji zastavit," vyzdvihuje kouč Grubhoffer kvality Prachařů a spol.

Běžela 58. minuta a P. Prachař rozhodl dramatický zápas ve prospěch favorita. Hosté se ještě dostali k odvolání brankáře a power play, ale bez efektu.

„Škoda, že jsme nevybojovali alespoň prodloužení, ale prohráli jsme se vztyčenými hlavami. Na to, v jaké jsme byli sestavě, jsme odehráli dobré utkání a svoje hráče musím pochválit. Připravíme se na čtvrteční odvetu a pokusíme se v ní odvrátit rychlý konec sezony. Soupeř z Chocně je kvalitní, ale pokud zopakujeme přístup z prvního zápasu, nejsme bez šancí," nevzdávají se v Poličce předčasně.

Choceň: Zelený (Růžička) – Kopsa, Vyskočil, Vondráček, Novák, L. Pilař, Fikejz – Křečan, Knytl, Šejba, T. Prachař, M. Pilař, P. Prachař, Král, Řezníček, Pochobradský. Polička: Vašátko – Cik, J. Hejtmánek, Musil, Vápeník – Bednář, Szilva, Pazourek, L. Boháček, Švejda, Peňáz, Jindra, Zobač.

Další výsledek čtvrtfinále:

Chotěboř – Ledeč nad Sázavou 5:7 (2:2, 3:4, 0:1). Branky: Činčila 2, Eis, Kraučuk, Hajšman – Štěpán 2, Marek Havel, Marian Havel, Svoboda, Hrabaň, Štěrba. Rozhodčí: Prchal – Schaffer, Budinský. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 220. Stav série: 0:1.