Není tak daleko doba, kdy se do centra pozornosti sportovních fanoušků dostane hokej. A to i v našem regionu. Jako „ochutnávku" si představme podrobněji, jaké soutěže se v Pardubickém kraji budou hrát.

KRAJSKÁ LIGA MUŽI

V nové hokejové sezoně dojde k zeštíhlení soutěže o dvě družstva. Místo loňských dvanácti jich bude nastupovat jenom deset. Svoji činnost totiž ukončilo družstvo Závodní hokejové Pardubice a na krajských stadionech se nepředstaví ani tým Skutče, jenž následoval příkladu Lanškrouna a přešel do nižší soutěže na Královéhradecku. Tato situace si vynutila i změnu hracího systému pro zbývající desítku účastníků. Ti nejprve odehrají klasickou základní část dvoukolově každý s každým, tj osmnáct kol, což stihnou v období mezi 4. říjnem a 6. prosincem. Následovat bude deset kol nadstavbové části „suchá – lichá", v níž se střetnou celky ze sudých míst tabulky po první části s těmi na lichých pozicích. Celkem tedy bude dlouhodobá část krajské ligy sestávat z 28 kol. Potom bude následovat play off v tradiční podobě: čtvrtfinále, semifinále, finále. Zkrátka nepřijdou ani dva nejhorší celky základní části. Na ty opět čeká zápolení o Pohár Vladimíra Martince, do něhož se zapojí spolu se čtyřmi vyřazenými čtvrtfinalisty.

Začátek soutěže je určen na první říjnou neděli (Litomyšl – Chotěboř, Choceň – Moravská Třebová, Polička – Světlá nad Sázavou, Chrudim – Hlinsko, Ledeč nad Sázavou – Česká Třebová). Z pohledu regionálních fanoušků zajímavé zápasy, tedy derby, se odehrají takto: Litomyšl – Polička (7. října a 12. listopadu), Moravská Třebová – Litomyšl (25. října a 29. listopadu), Polička – Moravská Třebová (28. října a 2. prosince).

KRAJSKÁ LIGA JUNIOŘI

V této soutěži došlo pro nový ročník ke zvýšení počtu družstev, a to ze šesti na osm, když k dosavadním účastníkům (Polička, Lanškroun, Litomyšl, Choceň, Moravská Třebová, Chotěboř) přibyli hokejisté z klubů z Vysočiny – ze Žďáru nad Sázavou a z Pelhřimova. Čeká na ně pěkná porce utkání, protože základní část odehrají čtyřkolově každý s každým (28 utkání). Nejlepší čtyři týmy tabulky postoupí do play off (semifinále, finále), zbylé celky dohrají sezonu ve skupině o umístění dvoukolově se započítáním všech předchozích výsledků. Úvodní kolo se hraje v pátek 9. října (Polička – Litomyšl, Moravská Třebová – Choceň, Chotěboř – Žďár nad Sázavou, Pelhřimov – Lanškroun).

KRAJSKÁ LIGA DOROSTENCI

Za účasti jedenácti družstev se odehraje soutěž této mládežnické kategorie (Polička, Moravská Třebová, Litomyšl, Světlá nad Sázavou, Hlinsko, Choceň, Skuteč, Chotěboř, Lanškroun, Velké Meziříčí, Pelhřimov). Hrát se bude na rozdíl od minulé sezony v jedné skupině. Základní část je plánována jako dvoukolová každý s každým s následným play off pro osm nejlepších (čtvrtfinále, semifinále, finále). Dorostenci zahajují 16. října.

KRAJSKÁ LIGA ŽÁCI

Nejdříve ze všech, 19. září, se do mistrovských bojů pustí mladší a starší žáci. Není divu, budou mít co dělat, aby stihli dokončit základní část dohrát do konce prosince. Účastníků je dohromady deset, formou dvojzápasů poměří svoje síly dvoukolově každý s každým (Moravská Třebová, Litomyšl, Chrudim, Skuteč, Hlinsko, Choceň, Pardubice, Česká Třebová, Lanškroun, Polička).

Kromě těchto soutěžích se v Pardubickém kraji budou hrát rovněž soutěže přípravek a minihokeje, u kterých však se nevedou dlouhodobé tabulky. (rh)