Světlá nad Svitavou - Litomyšl 7:5

Totéž platí o průběhu duelu ve Světlé, kde Litomyšl vedla po první třetině 4:0, po druhé byla stav 4:4 a konečný zněl 7:5… Okresní derby krajského přeboru před zaplněným poličským stadionem bylo vcelku poklidné, domácí Spartak si cestu ke třem bodům sice lehce zkomplikoval, ale nakonec je zaslouženě získal. Ještě ve 27. minutě vypadalo pro hosty všechno v růžových barvách.

Do zápasu vlétli jako velká voda, zejména díky produktivnímu Musilovi vedli 4:0 a zdálo se, že po zaváhání s Chocní znovu naberou vítěznou vlnu. Jenže druhá třetina také skončila o čtyři branky, ale v obráceném gardu. Domácí zdánlivě ztracený zápas nezabalili a během devíti minut vyrovnali.

Ve třetí třetině je pak už nikdo nezastavil: ve 45. minutě dokonal obrat ve vývoji zápasu Dolinský, za dvě minuty skóroval i zkušený bek Mečiar a stejný hráč vzápětí konsternované hosty definitivně dorazil. Trefa Pilného už jen kosmeticky upravila výsledek na 7:5. Ani ve druhém vzájemném zápase tak Litomyšl proti Světlé nad Sázavou nebodovala a v letošní sinusoidě svých výkonů se opět dostali na spodní část.

Fakta – branky: 47. a 48. Mečiar, 27. J. Krajíček, 32. Neuwirth, 34. O. Včela, 36. Žák, 45. Dolinský – 6., 9. a 15. Musil, 9. Lustyk, 51. Pilný. Rozhodčí: Kukeně (Havl. Brod). HC Litomyšl: Pavlíček – Pilný, Matalík, Matys, Drbal, Čejka, Pešina, Šedivý, Dospěl, Musil, Pavlák, Bačík, Lustyk, Novotný, Joukl.

Choceň - Moravská Třebová 3:2 po prodloužení

Moravská Třebová - Třetí muž se postavil na lavičku hokejistů Slovanu. Po B. Pavlišovi a J. Faltusovi převzal kormidlo bývalý extraligový hokejista a trenér Miroslav Venkrbec.

Premiéru neměl snadnou, obhájce krajského titulu jde s formou nahoru. Zápas začal pořádně zostra, domácí v úvodu třikrát zahrozili před Burešem, za Slovan se o odpověď pokusil po Lakomého zadovce Husárek. Ve 12. minutě puk poprvé skončil v síti, ale Držmíšek jej za Bureše dostal až po hvizdu rozhodčího. Šance se nadále střídaly, ale siréna zazněla za stavu 0:0.

Ve druhé části pokračoval bojovný hokej a tentokrát už začaly padat i góly. Ve 29. minutě nejprve trefil Husárek tyč a z protiakce se nemýlil Kišš – 1:0. Za minutu zakončil útok dvou na jednoho Krejza, ale Slovanu stačilo deset vteřin na srovnání – v přesilovce našel Řehulka před Dundáčkem Moravce, hned po bully Moravec nahrál Husárkovi a jeho střela od modré byla také přesná!

Hra se pak vyrovnala, ale další gól nepadl. Třetí část zahájl zázračným zákrokem Bureš a za pomoci obětavých spoluhráčů ustál i následné dlouhé oslabení, v němž prokázal své gymnastické schopnosti. V 55. minutě se řítil sám na brankáře Kobza, zakončení mu překazil faulem obránce, ale trestné střílení se nekonalo.

Do prodloužení museli Třebovští ve třech, ale bránili se statečně, sami mohli v početní výhodě rozhodnout. Nestalo se a přišly osudné poslední vteřiny: Hudousek dopravil puk do branky a sudí rozhodl, že to bylo ještě v hrací době, přestože třebovští hráči i příznivci jsou přesvědčeni, že to bylo už po čase. Tak či onak, druhý bod si připsala Choceň.

Fakta – branky: 29. a 65. Kišš, 30. Krejza – 34. Moravec, 34. Husárek. Rozhodčí: Chlaň (Pce) – Schaffer, Holeček. Vyloučení: 4:9, využití: 0:1. Diváků: 700. Třetiny: 0:0, 2:2, 0:0 – 1:0. HC Slovan Mor. Třebová: Bureš – Kutmon, Havlíček, J. Parolek, Klíč, Zahrada, Hanák, Kobza, König, Konopčík, Moravec, Lakomý, Řehulka, Husárek, Smolík, Syrůček.

Polička - Svitavy 6:2

Polička - První část nabídla vyrovnaný hokej. Škodu v domácí brance v jednom případě zachránila horní tyčka, jinak se ovšem šancí nezrodilo mnoho. V 10. minutě se i tak změnil stav, za Šauerova záda padla nevýrazná střela Drobného od modré – 1:0. Svitavští mohli vyrovnat v půlminutové přesilovce pět na tři, ale Škodu nepřekonali. Zápas se zlomil v úseku 25. a 26. minuty. Nejprve vrátil vyraženou střelu Švejdy do sítě Boháček, poté se zblízka pohotově prosadil i Vápeník a v čase 25:44 tečoval Machovu tvrdou ránu Havlíček.

Hosty vrátila do hry dvouminutová početní výhoda pěti proti třem, kterou po Zatočilově přesné přihrávce zužitkoval Crha.Na ledě se pak trochu přiostřilo, domácí promarnili minutu a půl dvojité přesilovky, ale až do 50. minuty kontrolovali hru.

Poté však mizernou rozehrávkou darovali Boucníkovi ve vlastní přesilovce gól na 4:2 a hosté se ještě nadechli k náporu, který odrazil výborně chytající Mach, jenž v polovině utkání střídal Škodu. V samotném závěru Spartak z rychlých kontrů zaslouženou výhru ještě dvakrát přikrášlil.

„Podařilo se odčinit porážku ze Svitav, takže jsem spokojen. Divákům se zápas musel líbit. Za stavu 4:0 soupeř nevěděl, co hrát, pak jsme ho pustili do hry zbytečnými vyloučeními. Naštěstí jsme si v závěru výsledek pojistili. Nedaří se nám využít přesilovky, na tom musíme zapracovat,“ řekl trenér vítězů Miloš Grubhoffer.

Fakta – branky: 26. a 60. Havlíček, 10. Drobný, 25. Boháček, 25. D. Vápeník, 59. Krajíček – 29. Crha, 51. Boucník. Rozhodčí: Přichystal (Světlá) – Šťastná, A. Pospíšil. Vyloučení: 8:8, využití: 1:1, v oslabení: 0:1. Diváků: 370. Spartak Polička: Škoda (V. Mach) – Veselý, Vaňák, M. Mach, Jakubec, Češka, Drobný, R.Valenta, D. Vápeník, Boháč, V. Vápeník, Grubhoffer, Havlíček, Husák, Krajíček, Boháček, Švejda. TJ Svitavy: Šauer – Bohatý, Crha, Křupka, Musil, Nespěšný, Radimecký, Peškar, Pytlík, Souček, Šudoma, Zatočil, Tesař, Šmehlík, Smékal, Boucník.