Osm z deseti týmů startujících v krajské hokejové lize se o víkendu pustilo do nové sezony, která slibuje zajímavé zážitky, pokud jí však budou přát okolnosti, což v současné době bohužel není vůbec jisté. Ale hrát se začalo, jedinou výjimkou byl duel Chotěboře s Litomyšlí, jenž byl odložen na 2. října.

Co nabídlo úvodní dějství? Třeba první vychytané čisté konto, a to v podání českotřebovského Kohouta Tomáše Vlka. Ten „vynuloval“ všechny světelské střelce a jeho spoluhráči tudíž měli „volné ruce“ k ofenzivním výpadům, které vedli ke čtyřem trefám a bezpečnému vítězství největšího favorita krajské hokejové ligy.

Potom také první dvouciferné vítězství, když finalisté minulé sezony z Chrudimi takto přivítali v soutěži navrátilce z Poličky. Hosté se do statistiky výrazně zapsali jen neuvěřitelnou nedisciplinovaností, rozhodčí Vepřovský jim udělil celkem 104 trestných minut (!) včetně řady vyšších trestů, padl dokonce i trest ve hře. Ne, toto opravdu nebude ten správný způsob, jak by Spartak mohl v soutěži odehrát důstojnou úlohu.

K vidění bylo i první prodloužení, které rozsekl svým gólem hlinecký Hron a Horses brali z dramatického boje s Chocní bod navíc. Mohli přitom mluvit o štěstí, že utkání do nastaveného času vůbec došlo, neboť ještě v polovině 59. minuty prohrávali, ale v power play stačili vyrovnat.

První gól nového ročníku padl v moravskotřebovské Rehau aréně, po necelé minutě hry se o něj postaral domácí David Haluza a Slovan zdolal s převahou lanškrounské Orly, kapitán Igor Čikl si připsal čtyři kanadské body.

KL PARDUBICKA, 1. kolo:

HC Kohouti Česká Třebová – HC Světlá nad Sázavou 4:0 (2:0, 0:0, 2:0). Branky: 14. Hemský (Filip, Daněk), 15. Fúzik (Křečan, Rozlílek), 45. Veverka (Plášek, Pažourek), 59. Filip (Polodna, Fúzik). Rozhodčí: Čížek – Pecina, Pošvář. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 365.

HC Chrudim – HC Spartak Polička 11:1 (3:0, 5:1, 3:0). Branky: 11. Dobiáš (Formánek), 12. Štěpánek (Jan Polák), 17. Karásek (Klement), 22. Haltuch (Karásek), 24. Jan Polák (Plch), 25. Dobiáš (Plch), 32. Kalous, 39. Jan Polák (Kišš), 42. Haltuch (Klement), 51. Karásek (Haltuch, Klement), 53. Haltuch (Kalous) – 34. Čermák (Martinů). Rozhodčí: Vepřovský – P. Kolář, Říha. Vyloučení: 5:12, navíc Nunvář, Nečas 10 min. OT, Martinů 10 min. OT + OK, Kyncl (všichni POL) 5 min. + TH. Využití: 3:0. Diváci: 152.

HC Hlinsko – HC Spartak Choceň 5:4 PP (2:2, 1:2, 1:0 – 1:0). Branky: 6. Chvojka (Fink), 11. Cejpek (Beneš), 27. Chvojka, 59. Plachý (Sobotka, Chvojka), 63. Hron (Beneš) – 6. Šeda (P. Prachař, Krejza), 15. L. Pilař (Půlpán), 33. Vlček (Bradáč), 38. Krejza (Šeda). Rozhodčí: Kis – Voltner, Švejda. Vyloučení: 2:7, navíc Faltys (CH) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 191.

HC Slovan Moravská Třebová – TJ Orli Lanškroun 5:1 (3:0, 2:0, 1:1). Branky: 1. Haluza (Skopal, Rajnoha), 9. Langr (Faltus, Čikl), 17. Čikl (Langr, Janků), 26. Langr (Čikl, Marek), 34. Marek (Langr, Čikl) – 54. Pražák (Holub, Pejcha). Rozhodčí: D. Kolář – J. Kopecký, P. Kopecký. Vyloučení: 8:6, navíc Janků (MT) – Moučka a Faltus (oba LAN) 10 min. OT. Využití 1:0. Diváci: 160.

Příští program:

2. kolo, středa 30. září, 18:30: Polička – Světlá nad Sázavou, Hlinsko – Chotěboř, Chrudim – Moravská Třebová. 19:00: Lanškroun – Choceň. Utkání Litomyšl – Česká Třebová bylo odloženo (28. 10.).