Litomyšl - Choceň 1:9

Touha a nažhavení domácího celku vrátit rivalovi předešlé nezdary vzala za své do 5. minuty. Nejprve se totiž zblízka prosadil Krejza, po něm vypálil do šibenice Hudousek a Litomyšlští se z tohoto šoku až do konce prakticky neprobrali. Důkazem budiž 20. minuta. Nejprve Dospěl trefil ve vyložené pozici v brankovišti stojícího beka, aby z protiakce v čase 19:58 propasíroval kotouč za Pavlíčka z nulového úhlu Krejza – 0:3.

Domácí se snažili marně, nedávali jasné šance, lehce inkasovali a psychicky šli stále dolů. Jediným světlým zjevem bylo snížení Matyse na 1:5, v závěru padly tři góly do Holomkovy sítě za 70 vteřin a „desítka“ visela ve vzduchu…

Petr Pešina, trenér: Byl to totální propadák, museli jsme si ho vyžrat až do konce. Moc mě to mrzí hlavně kvůli našim fanouškům. Jistě se to v hokeji občas děje, ale nemělo by se to stávat doma. Vysoká porážka je zasloužená, nedařilo se nic, hra soupeře nám prostě nesedí. Můžeme si pořád říkat, že se nesmíme nechat vylučovat, stejně jsme se faulů dopustili. Teď je nutné se oklepat, aby nás to nesrazilo před play off.

 

Fakta – branky: 43. Matys - 3., 20. a 36. Krejza, 37. a 58. Pochobradský, 44. a 57. O. Šeda, 5. Hudousek, 58. Škorpil. Vyloučení: 7:6, navíc Čech – Kopsa 5 minut + OK. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Najman (Vys. Mýto) – Budinský, Hájek. Diváků: 900.

HC Litomyšl: Pavlíček (41. Holomek) – Kosejk, Pilný, Matys, Drbal, Matalík, Čejka, Mimra, Fajfr – Dospěl, Musil, Šedivý, Joudal, Pešina, Čech, Lustyk, Novotný, Pavlák, Bačík, Šauer.