Poslední domácí zápas v základní části krajské ligy hokejisté Slovanu prohráli. Tím se rozhodlo o tom, že do prvního kola play off půjdou ze třetího místa.

Moravská Třebová – Chrudim B 1:2

V duelu s vedoucím celkem tabulky se vše podstatné odehrálo v úvodní třetině. Domácí začali nastřelenou tyčkou Konopčíka, leč nejdříve udeřilo na druhé straně, když po akci dva na jednoho překonal Kulhavého Kišš. Podruhé se hosté prosadili v 11. minutě: Kolín vypálil a kotouč s pomocí tyčky zapadl do sítě – 0:2.

S domácími nepříznivý stav nezamával a pustili se do dobývání chrudimské svatyně. Její strážce Dundáček kapituloval po přečíslení, na jehož konci byl Kašpar – 1:2. Do přestávky měli vyrovnání na hokejkách Cik nebo Husárek a nikdo by v tu chvíli nemyslel, že se stav zápasu už nezmění.

Druhá třetina nabídla útočný hokej z obou stran. Jistému gólu zabránil chrudimský bek ve 26. minutě, Syrůček zakončoval téměř do prázdné branky. Neujala se ani žádná z dalších šancí, Kulhavý a Dundáček měli nad střelci navrch.

Na tom se nic nezměnilo ani ve třetí části. Nepomohly ani přesilovky, střely byly buď nepřesné, nebo končily u brankářů. Čas rychle ubíhal a ani pokus o power play v poslední minutě už Třebovou nespasil.

Fakta – branky a asistence: 15. Kašpar (Muselík, Husárek) – 5. Kišš (Formánek), 11. Kolín (Janoušek). Rozhodčí: Najman – Švec, Huryta. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 280. Třetiny: 1:2, 0:0, 0:0.

HC Slovan MT: Kulhavý – Klíč, Kutmon, Rybníkář, Havlíček, Havlík, Faltus – Cik, Koláček, Konopčík, R. Muselík, Kašpar, Husárek, Syrůček, Kobza, König.

Jan Klacl, trenér: Dvě hrubé chyby v první třetině a spousta nevyužitých šancí v našem podání rozhodly o naší dnešní prohře. S takovým mančaftem, jako je Chrudim B, musíme své příležitosti využívat, a nám se několikrát nepodařilo trefit ani prázdnou branku. Proto jsme zápas prohráli.

Chotěboř – Litomyšl 7:0

Tristní bilanci ze čtvrté čtvrtiny základní části nezlepšili zdejší hokejisté ani na ledě sedmé Chotěboře, kam si dojeli pro sedmibrankový výprask. Ten je odeslal až na šesté místo v KL a pokud se z něj v posledním dějství nevyhrabou, čeká je čtvrtfinálové derby s Moravskou Třebovou.

V utkání samotném našli více motivace domácí hokejisté a na ledě to bylo znát. Zkraje nevyužili dvě přesilové hry (hosté jednu), jenže po deseti minutách se po akci Hospodky prosadil Kočan. O zvýšení se postaral nestárnoucí matador Pokorný, zatímco několik možností Litomyšle skončilo většinou nepřesnou střelou.

Druhá část nabídla pokračování průměrného, nepříliš záživného hokeje. Protože koncovka v podání hostů byla nadále jalová, dočkali se znovu domácí hráči, a to po nájezdu Škaryda. Za Litomyšl propásli slibné příležitosti ke snížení Hudousek, Matys a Lustyk.

V poslední třetině se ukázalo, že hosté nejenže nemají síly ani chuť porvat se o výsledek, ale že se neubrání rostoucímu přídělu ve své síti. Domácí posílení o hbité juniory z Havlíčkova Brodu si před blížícím se play off vylepšili náladu, zato jejich soupeř se nezmohl ani na čestný úspěch.

Fakta – branky a asistence: 11. Kočan (Hospodka), 14. Pokorný (Fink, Milfait), 31. Škarýd (M. Kubát), 44. Fink (Pokorný), 50. Milfait (Fink), 56. Hospodka (Hurda, Kočan), 59. Milfait (Fink). Rozhodčí: Padevět – Kmoníčková, Zemánek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 200. Třetiny: 2:0, 1:0, 4:0.

HC Litomyšl: Pavlíček – Ač, Mimra, Pilný, Čejka, Kučera – Dospěl, Šedivý, Matys, Fikejz, Hudousek, Lustyk, Andrejs, Horák, Rejda.

Jiří Mlejnek, vedoucí družstva: Prohra s nulou a ještě k tomu dost vysoká samozřejmě nikoho nepotěší. Čtvrtá čtvrtina základní části je od nás naprostým propadákem. Domácí hokejisté lačně toužili po nějakém lepším výsledku a pustili se do nás, jako by šlo o finále. My jsme utkání odbruslili bez elánu a snahy.

(rh,dp)