Bez bodu se vrátila z Chrudimi Polička, která hrála lépe v deseti než v jedenácti. V regionálním derby v Moravské Třebové byli šťastnější domácí hráči, zatímco soupeř z Dolního Újezdu neposílil svoje naděje na udržení. Stále však nejsou ztraceny.

Moravská Třebová – Dolní Újezd 2:1

Hned první zajímavější akce okresního derby se ujala. Ve 4. minutě vnesl průnik dravého Žouželky velké zmatky do újezdské defenzivy, odražený balon si nakonec našel Švanda a ve skluzu jej umístil do odkryté Janeckého svatyně. Od té chvíle však začali hrát hosté, byli často aktivní na polovině soupeře a vypracovali si tutovou šanci na vyrovnání, když se Drahoš po pěkné akci dostal sám před Kamische, ale jeho branku minul. Odehrána byla sotva půlhodina, když se otevřela nebesa a silný liják významně ovlivnil a znehodnotil další průběh hry, neboť na stále více podmáčeném hřišti se utkání změnilo v náročný boj, což v ještě větší míře platilo po změně stran. Přesto byly k vidění hezké momenty, jako třeba v 52. minutě, kdy přes půl hřiště utekl Frňka, ostře vypálil, Kamisch stačil jeho ránu s námahou pouze vyrazit a dobíhající Mandlík vyrovnal na 1:1. Do vedení šel Slovan znovu v 64. minutě po obléhání dolnoújezdské branky, po opakovaných střeleckých pokusech protlačil balon za brankovou čáru Žouželka. A to byl rozhodují moment utkání, protože snaha hostů podruhé dotáhnout nebyla úspěšná. Slovan se vyvaroval chyby a nejtěsnější výsledek už ustrážil.

Fakta – branky: 5. Švanda, 65. Žouželka – 51. Mandlík. Rozhodčí: Morávek (Pardubice). ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Moravská Třebová: Kamisch – Novák, Strnad, Strouhal, Štaffa – Sedláček, Staněk, Vančura, Švanda (61. Šrom) – Polák (84. Špaček), Žouželka. Dolní Újezd: Janecký – Kabrhel, M. Vomáčka, Částek, Pešina – Vrabec (46. Frňka), Čejka, Fulík (78. Kopecký), Drahoš – Mandlík, Severa.

Svitavy – Česká Třebová 6:1

Proti mladému celku Třebové měli domácí od začátku převahu, Válek trefil ve 4. minutě tyč a o něco později se prosadil Ovad střelou na zadní tyč. Průtrž mračen si poté vynutila desetiminutové přerušení duelu, gólová smršť přišla po změně stran. Sólo Válka znamenalo zvýšení na 2:0, následně se však osmělili i hosté. Novotný po chybě obrany snížil a nebýt Veselského, který po závaru v šestnáctce zachraňoval na poslední chvíli na brankové čáře, mohlo být dokonce i vyrovnáno. Místo toho dostal na druhé straně šťastně s pomocí tyče míč do sítě Svoboda a hosté se úplně složili. Závěr patřil suverénně svitavským hráčům, kteří s chutí přidávali další góly a nastříleli jich plný půltucet.

Fakta – branky: 49., 77. a 86. z pen. Válek, 8. Ovad, 74. Svoboda, 88. P. Juřík – 60. Novotný. Rozhodčí: Mrkvička (Opatovice nad Labem). ŽK: 3:3. Diváci: 60. Poločas: 1:0. Svitavy: Jílek – Novák, Czehowský, F. Čížek, Veselský (80. Vacek) – Bartoš, M. Čížek, Chlup, Válek – Ovad, Svoboda (75. P. Juřík). Česká Třebová: Bárta – Abt, Fučík, Hašek, Grepl (80. Klumpar) – Rataj (80. Křepela), Sejkora (67. Popelka), Müller, Bohunek – Vondra (57. Novotný), Jankele.

Chrudim B – Polička 1:0

Další těsná porážka Poličky na cizím hřišti se narodila v Chrudimi. Hosté tam přitom rozhodně nepodali špatný výkon, dlouho drželi rovnocennou partii, stejně jako před časem v Žamberku je však srazila červená karta ještě v prvním poločase. Tentokrát ji viděl za zmaření zjevné brankové možnosti Jílek. Domácí početní převahu do přestávky využili P. Tlapákem a byl to jediný gól utkání. Přes početní oslabení se Poličští po změně stran snažili o vyrovnání, ale úsilí to bylo marné, byť byli v některých pasážích i herně lepší. Bojovnost jim úspěch nepřinesla, domácí hubené vítězství nepustili.

Fakta – branka: 42. P. Tlapák Rozhodčí: Papáček (Česká Třebová). ŽK: 0:1. ČK: 0:1 (38. Jílek). Diváci: 60. Poločas: 1:0. Chrudim B: Zíma – Jindrák, M. Tlapák, Holeček, Kopecký – Havránek (46. Zrůst), Zavřel (74. Hlavatý), Hauf, Svoboda (65. Bureš) – Žalud, P. Tlapák (77. Kalas). Polička: Slaný – Jakub Mužík, Jílek, Stejskal, Jiří Mužík – Vondra, Andrle, Pazdera, Navrátil – J. Dobiáš (70. J. Dittrich), T. Mbah.

Další výsledky KP Pardubicka:

Choceň – Holice 2:3

Fakta – branky: 30. Myšák z pen., 42. Voborník – 40. Machatý, 51. z pen. a 79. J. Jedlička. Rozhodčí: Bleša (Chrudim). ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 2:1. Choceň: Gerčák – Lebeda, Fogl, Holec, Kubový – Synek, Sršeň, Voborník (76. Baborák), Hanus (21. Prachař) – Myšák, Šafek (84. Sklenář). Holice: Kovařík – Tláskal, Chvála, Ručka, Bláha – Lát (46. Shejbal), J. Jedlička, Kopřiva (46. Černohorský), Machatý – Václavek (77. Fikejs), T. Jedlička.

Přelouč – Moravany 2:2 (PK 4:2)

Fakta – branky: 67. J. Novák, 90. Řezníček z pen. – 20. V. Novák, 35. Poláček. Rozhodčí: Klír (Pardubice). ŽK: 5:5. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Přelouč: Konvalina – Kačírek, Ulrych, Koblížek (46. Rokyta), Bendžik – J. Novák, Řezníček, Vančura, Březina – Koch, Klouda. Moravany: B. Branda – J. Branda, Záleský, J. Lukas, Hurta – Veselý, Mach, Bakeš, V. Novák (85. M. Lukas) – Kříž, Poláček (78. Knotek).

Žamberk – Heřmanův Městec 3:0

Fakta – branky: 10. Bartoň z pen., 29. Trnka, 73. Hrubý. Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda). ŽK: 1:0. Diváci: 125. Poločas: 2:0. Žamberk: Martinovský – Rudolecký, Franke, Bartoň, Zach (64. Trejtnar) – Trnka (80. Kos), Smola, A. Kopecký, Jírů (67. V. Huška) – Černík, Hrubý. Heřmanův Městec: Kouba – M. Jablečník, Tiler, Dvořáček (77. Musil) – Novák (76. D. Zrůst), Vegeš (64. Dostál), Mach, Jošt (76. Kápička) – D. Salfický (84. Pilný), Netušil.

Slatiňany – Hlinsko 6:0

Fakta – branky: 14., 70. z pen, 84. a 90. Kopecký, 50. Vácha., 53. Trňák. Rozhodčí: Matoušek (Polička). ŽK: 1:2. Diváci: 123. Poločas: 1:0. Slatiňany: Žďánský – Valda, Hudec, Chvojka, Malý – Pokorný (65. Slováček), Vácha (78. Málek), Trňák (65. Koudelka), Beran, Beneš (61. Rešetár) – Kopecký. Hlinsko: Rezničenko – A. Cach (61. Chmelík), Vukliševič (58. Zub), Křivka, Nevole – Zach (74.Vymetal), L. Cach, Volf, Mayer – Dostál, Ali Hussein.