Na závěr první poloviny soutěží vypracovala statistiky trestnosti a z nich vybíráme zajímavosti.

V OP mužů udělili rozhodčí 313 žlutých a 17 červených karet, ve III. třídě skupině A to bylo 153 ŽK a 5 ČK, ve III. třídě skupině B 141 ŽK a 10 ČK a v okresním přeboru dorostu 140 ŽK a 3 ČK. „Nejvíce udělených karet nasbírala během podzimu Kamenná Horka, a to plných 33 žlutých a k tomu čtyři červené karty,“ seznámil předseda DCK Jiří Henzl s největšími „hříšníky“. V zájmu objektivity je ovšem nutno dodat, že na této bilanci se velmi výraznou měrou podílelo poslední utkání v Mladějově, v němž hlavní rozhodčí Budina z Ústí nad Orlicí udělil hostům deset žlutých a tři červené. Jinak by Horka tak vysoko nebyla.

Dalšími „rekordmany“ jsou v jednotlivých soutěží následující týmy – OP muži: Jaroměřice 30 ŽK, Dlouhá Loučka a Jevíčko 28 ŽK, Linhartice a Čistá 3 ČK. III. třída A: Radiměř 23 ŽK, Hradec nad Svitavou 18 ŽK, Rohozná 3 ČK. III. třída B: Měst. Trnávka 23 ŽK, Chornice 20 ŽK, Moravská Třebová C 4 ČK, Boršov 3 ČK. OP dorost: Staré Město 20 ŽK a 3 ČK.

„Co se týče jednotlivců, byl nejčastěji napomínán Martin Paar z Opatova, který na podzim uviděl osm žlutých karet. Jak je známo, tak v okresních soutěžích se po udělené jedenácté a každé další žluté kartě jedno utkání stojí a tento hráč je k tomu nejblíže,“ poznamenal Henzl. Sedm žlutých nasbírali v podzimních střetnutích Petr Suchý z Mladějova. Jediný hráč byl dvakrát vyloučen a byl to Petr Hanák z Boršova.

Některé oddíly musely sáhnout poměrně hluboko do své „kasy“, což pokladníkům valnou radost neudělalo. Radiměř a Cerekvice musely zaplatit tři tisíce korun, v obou případech byl toho příčinou neoprávněný start hráčů. Poloviční sumu uhradil Hradec za neuspořádání turnaje OP žáků.