Pokud v prvním vedli po celou dobu, tak v Boleslavi se o konečném výsledku rozhodovalo v posledních sekundách. Po dvou výhrách drží Svitavy průběžné vedoucí místo s bilancí devíti výher a jediné porážky.

Slavia Liberec – Svitavy 72:78

Body: Šindelář 19, Teplý 18, Havránek 15, Hrníčko 9, M. Fröhde 8, Lepold 6, Sobotka 2, Sedlák 1. Poločas: 35:42.

Svitavští v Liberci nikdy nevyhráli a při dalším pokusu museli oželet neúčast Dvořáka s Andresem. Přivezli si ale „trumf“ v podobě nových dresů. Nežli se soupeř vzpamatovali, vedli 9:0 a, jak se později ukázalo, právě tento nástup asi rozhodl o osudu utkání.

Domácí od této chvíle po celý zápas bojovali o snížení svitavského náskoku. V 17. minutě korigovali na 28:33, v průběhu třetí čtvrtky na 49:54. V poslední části se dvakrát přiblížili na čtyři body, avšak více si je hosté „k tělu“ nepustili. Ve zlomových okamžicích dokázali vždy bodovat a bezpečně dokráčeli k premiérovému vítězství v Liberci.

Pavel Špaček, trenér: Jsem velmi rád, že jsme se v průběhu zápasu vyvarovali střeleckého výpadku a nedovolili tak soupeři dostat se do hry. Když nám ve druhém poločase odešla střelba z dálky, nahradili jsme ji zlepšenou obranou a výborným rychlým protiútokem. Nové dresy jsme tak pokřtili cenným vítězstvím.

Mladá Boleslav – Svitavy 91:93

Body: Šindelář 28, Havránek 17, Hrníčko 14, Teplý 11, M. Fröhde 9, Sobotka 7, Lepold 5, Sedlák 2. Poločas: 47:42.

Domácí nastříleli v posledních dvou zápasech postupně 116 a 114 bodů a na své palubovce letos ještě neprohráli. V jejich dresu nastupuje dlouholetý hráč Mattoni NBL Daniel Dvořák i další velmi kvalitní a zkušení basketbalisté.

Hosté zahájili utkání bez respektu (5. minuta 9:14), ovšem Boleslav díky lepší střelbě brzy dotáhla a ostrostřelec Skřivánek, jenž ve druhé části nasázel za tři minuty jedenáct bodů, zavelel k obratu (44:33). Před přestávkou se však hostům podařilo snížit na pro ně přijatelný pětibodový rozdíl.

Ve třetím hracím období si domácí udržovali náskok, ale Svitavští nepřipustili jeho navýšení nad deset bodů. Navíc se jim zdařil vstup do poslední čtvrtiny zápasu a osm minut před koncem srovnali stav na 66:66. Od této chvíle převzali otěže zápasu a neustále mírně vedli. Domácí znervózněli a snažili se hosty přibrzdit zvýšenou tvrdostí v soubojích.

Po ostrém ataku domácích tak zůstal ležet na palubovce Tomáš Teplý. Rozhodčí přerušili hru a následnou „komunikaci“ mezi účastníky potyčky ocenili technickou chybou pro svitavského hráče. Trenér raději reagoval dvěma oddechovými časy, aby celou situaci zklidnil. Domácí proměnili oba trestné hody a Dvořák jejich vedení zvýšil na 84:81.

Pak padlo po trojce na každé straně, po koších Šindeláře a Teplého svítilo na tabuli 87:87. Když se trefil „za tři“ i Šindelář, byly Svitavy na začátku poslední minuty dva body napřed, ale Dvořák prokázal, že ne nadarmo dlouho hrál nejvyšší soutěž, a 24 vteřin před klaksonem odpověděl trojkou – 91:90. Zraněného Šindeláře pak nahradil Hrníčko a právě on zakončil vzorně zahranou nacvičenou akci trojkou 1,9 vteřiny před koncem – 91:93!

Ještě ale nebyl konec. Domácí vyhazovali z půlky. Podařilo se jim sice dopravit míč na střelce zápasu Skřivánka (39 bodů), ale k velké radosti svitavských hráčů jeho tříbodová střela vyklouzla z obroučky! Konečně si vybrali štěstí v koncovce, které se k nim postavilo v Nymburce zády.

Pavel Špaček, trenér: K vidění byl skvělý zápas, který v závěru ocenili domácí diváci potleskem pro oba týmy. S vítězstvím jsem zde velice spokojen. Výkon měl vzestupnou tendenci a závěrečná čtvrtina okořeněná šesti trojkami byla doslova drtivá. Týmový duch jsme potvrdili v koncovce, dodrželi jsme taktické pokyny. Nejlepší zápas v sezóně sehráli Šindelář a Havránek. Vítězná trojka Hrníčka je krásným vánočním dárkem našim příznivcům, bez nichž bychom nebyli tam, kde jsme. Lepší závěr roku než dvě vítězství venku si lze jen těžko přát.

2. liga – další výsledky: Tesla Pardubice – Chrudim 63:74 a Poděbrady 69:73, Rychnov – Poděbrady 78:63 a Chrudim 78:70, Liberec – Šumperk 84:92, M. Boleslav – Šumperk 114:84, Pelhřimov – TJ Jičín 72:108 a Nymburk 81:89, Žďár – Nymburk 66:73 a Jičín 63:76.