Rezervě velmi dobře vyšel vstup do sezony, v pěti úvodních kolech neokusila hořkost porážky. „Bylo znát, že se tým v létě připravoval společně s áčkem, docela dlouho jsme z toho těžili,“ řekl trenér JOSEF EHRENBERGER.

„Máme však v mužstvu i dost studujících, jako jsou bratři Urbanové či Fiala, kteří mají málo času na trénink a v závěru podzimu to bylo znát. Měli jsme užší kádr a v pátek jsme sestavu kolikrát lepili a počítali, kolik nás bude,“ pokračoval svitavský trenér, jenž přivítal hráčskou výpomoc z prvního celku.

„Ze začátku nám fotbalisté z áčka chodili rádoby pomoci, ovšem byla potřeba rázná domluva, aby pochopili, že v béčku nejsou na dovolené, ale že jsou sledováni a hrají i zde o svou pozici,“ poznamenal Josef Ehrenberger. V tomto ohlesu velmi pomohl zkušený Jaroslav Kabát, který ukázal všem mladým spoluhráčům, co to znamená hrát fotbal srdíčkem.

„Díky jeho přístupu a také zásluhou dalších starších hráčů, například Tomáše Lesáka, jsme dokázali dát dohromady partu, která drží pohromadě, což je pro kolektivní sport hodně důležité,“ chválí svitavský trenér, rovněž s poděkováním funkcionářům oddílu za jejich pomoc a podporu.

Za zmínku stojí vynikající výkony Svitav B na hřištích soupeřů. Dokázaly tam čtyřikrát zvítězit a jednou remizovat, to je druhá nejlepší bilance v I. B (po vedoucím Rychnovu). Doma ale ze sedmi duelů vyhrály jenom dvakrát.