V odehraném dějství krajského fotbalového přeboru potvrdily Svitavy, že jsou na jaře týmem několika různých tváří a nikdo dopředu neví, jakou zrovna ukážou. Tentokrát to byla ta fotbalově velice příjemná. V Dolním Újezdu panovaly po duelu v Chocni rozpaky a nebylo divu. I trenér Abt si uvědomoval, že jeho celek mohl uzmout více než bod.

Svitavy – Polička 4:1

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Tak se nám konečně podařilo na jaře zvítězit v okresním derby. Tentokrát musím kluky pochválit za odvedený výkon ve všech řadách, ačkoli jsme se nevyvarovali zaváhání deset vteřin před koncem prvního poločasu a nechali Poličku lehce vyrovnat. Ale jinak jsme soupeře v průběhu celého zápasu k ničemu nepustili, přehrávali jsme ho a ve druhém poločase jsme převahu vyjádřili třemi góly v rozmezí sedmi minut a tím stanovili celkem přesvědčivý výsledek.

Michal Kozel, trenér SK Polička: Zápas se nám vůbec nepovedl. První poločas byl ještě jakž takž, podařilo se nám po hezké akci i vyrovnat, ale ve druhém jsme propadli po taktické stránce. Patnáct minut tam bylo z naší strany doslova katastrofálních, domácí nás v této fázi přehráli a vstřelili rozhodující góly. Přijeli jsme si pro důležité body, ty nemáme a jsme tak reálně ohroženi sestupem. Čekají nás dva existenční zápasy na domácím hřišti, ve středu dohrávka proti Moravské Třebové a v neděli Choceň. Ty prostě musíme zvládnout.

Moravská Třebová – Moravany 1:3

Miroslav Večeřa, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Zápas jsme si prohráli sami, byl to snad náš nejhorší jarní výkon. Nevím, co se stalo, nedá se říci nic pozitivního. Je pravda, že jsme tam nějaké vyložené šance měli, trefili břevno, minuli branku z dobrých pozic, ale nic jsme nevyužili. V obraně jsme měli „dveře otevřené", takže soupeř si tam chodil, jak chtěl. Bylo to od nás hodně špatné, nešli jsme za třemi body tak, jak bylo potřeba a jak za nimi šli hosté.

Miroslav Kaluža, trenér TJ Sokol Moravany: Týmový výkon, přímočarost v útočné fázi a poctivá práce v defenzivě. Přesně tyto faktory rozhodly o tom, že jsme z Moravské Třebové odjížděli v pozitivní náladě. Kdybychom v prvním poločase proměnili všechny gólové příležitosti, mohlo být o výsledku rozhodnuto daleko dříve. Domácí sice byli po změně stran více na míči, ale s centrovanými míči a standardními situacemi si vždy s přehledem poradil výborný Branda. Mužstvu zřejmě pomohla naše prořídlá střídačka, na které byl pouze jeden aktivní hráč a ten již v páte minutě musel nahradit zraněného Jardu Lukase. Pak už jsem tam zbyl já pouze s asistentem…

Choceň – Dolní Újezd 3:3 (PK 4:3)

František Dvořák, trenér FK Agria Choceň: Tentokrát musím hráčům vyčinit, protože výkon, jakým jsme se prezentovali po většinu hry, by snesl úrovně středu I. A třídy. Ale bylo to oboustranné. Trenérům se to nemůže líbit. Bylo v utkání hodně hluchých okének a také nezodpovědnosti. Zápas neměl tvar. Z naší strany snese přísnější měřítko pasáž za stavu 0:1, kdy ještě Gerčák zlikvidoval dva samostatné nájezdy. Až tohle hráče namotivovalo. Po chvíli jsme otočili na 3:1, kdy utkání mělo gradaci, na kterou jsme zvyklí. Jenže v posledních deseti minutách jsme to celé rozbili. Vyrobili jsme dvě hrubé chyby a soupeři jsme darovali vyrovnání. Navíc mohl i zvítězit. Pokutové kopy jsme zvládli lépe. Nikdo z hráčů nepřekročil v utkání pomyslnou čáru výkonnosti.

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: První poločas byl spíše ve znamení oťukávání a hrál se bez větších šancí na obou stranách. Nám se povedl nástup do druhé půle, ujali jsme se vedení a měli další stoprocentní gólovky, kdy jsme šli od půlky sami na branku. Ty jsme nedali a, jak už to tak bývá, soupeř trestal a snad během deseti minut nám nastřílel tři góly. Vypadalo to zle, ale kluci ještě zabojovali a podařilo se vyrovnat. Šlo se do penalt a v nich nás vychytal Gerčák, který kryl dva pokusy, přestože nebyly špatně kopnuté. Doplatili jsme na nevyužívání šancí a máme jen bod, ale je to zisk z venku a naděje na záchranu pořád žije.