KRAJSKÝ PŘEBOR

SKP SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ (3 zápasy, 5 bodů)

Jak se zdá, tak trpělivé sbírání bodu za bodem bude Slovanu vlastní i na jaře. Pravda, v Hlinsku se to nepovedlo, ale od té doby nabral správný kurs a v boji o elitní čtyřku rozhodně neřekl poslední slovo. Dokud bude zvládat zápasy, v nichž nemůže střídat, jako v Třemošnici, musí se s ním počítat.

TJ SVITAVY (4 zápasy, 12 bodů)

Takhle se uniká z pásma sestupu. Jarní bilance je stoprocentní, zlepšení je patrné zejména v defenzivě, za 360 minut dostaly Svitavy jediný gól, a to ze středového kruhu. I když, proti Chocni bylo čisté konto spíše zásluhou vychýlené mušky soupeře… Vyhráno ještě není, ale začíná se ukazovat, že bídný podzim byl snad pouze omyl.

SK POLIČKA (4 zápasy, 4 body)

Promarněné dvougólové vedení v Chocni a branka v nastaveném čase v České Třebové dělí poličské fotbalisty od pobytu v klidnějších vodách. Zdaleka si nemohou dovolit lehkomyslnost, klíčové zápasy je ještě čekají, nicméně herní kvalita týmu se zdá být na takové úrovni, že by se jí záchranářské potíže měly vyhnout.

JISKRA LITOMYŠL (4 zápasy, 5 bodů)

Bude to boj, aby se Jiskra vyhnula existenčním starostem. Zatím se totiž mohla spolehnout pouze na zisk ze své umělky, venku na trávě vyšla dvakrát naprázdno, což je varující vzhledem k tomu, že z následujících šesti kol hraje čtyřikrát na cizím hřišti. Teď přechází na přírodní povrch i doma a nesmí hazardovat.

I. A TŘÍDA

SOKOL DOLNÍ ÚJEZD (2 zápasy, 6 bodů)

Dobře zahájil svoji cestu za splněním postupového cíle tento tým a má všechny předpoklady k tomu, aby ji zdárně završil. V doposud sehraných zápasech rozhodl o výsledcích ve druhých poločasech a předvedl, že umí soupeře zmáčknout. Hned další utkání proti třetímu Vysokému Mýtu o jeho šancích výrazně napoví.

SOKOL KUNČINA (2 zápasy, 3 body)

Dokud se bude pohybovat okolo padesátiprocentní úspěšnosti, což se zatím děje, nebude mít kunčinský celek důvod k nespokojenosti. Udrží si tím distanc před spodními vodami pořadí a bude moci hrát v klidu, bez přílišného psychického tlaku. Vítězí převážně doma a zdá se, že stejně tomu bude i nadále.

TJ SVITAVY B (3 zápasy, 5 bodů)

Svitavští trenéři jsou maximalisté a tak všechny tři jarní výsledky (dvě výhry po penaltách a jedna taková porážka) označili jako ztráty svého mužstva. Budiž, ale podstatné je, že body přibývají kolo co kolo a náskok na ta nejspodnější patra se zvyšuje, což je prvořadý úkol. Tříbodový zásah by to však chtělo co nejdříve, to je fakt.

SOKOL POMEZÍ (3 zápasy, 0 bodů)

Dobrý jarní rozjezd snad mohl oživit naděje posledního týmu tabulky, jenomže ten se nedostavil, tři prohry přikovaly Pomezí ještě pevněji ke dnu. Je sice pravda, že výkon proti Horním Ředicím nebyl beznadějný, leč s bodovým ziskem nehnul a konkurence uniká. Nelze házet flintu do žita, ale nestane-li zázrak, bude zle.

I. B TŘÍDA

SOKOL OPATOVEC (3 zápasy, 6 bodů)

Jak jsou cenné vydřené jednogólové výhry, o tom se Opatovec přesvědčil hned při jarním nástupu. Není to na předčasné jásání, vždyť například dva z rivalů, kteří se nacházejí v tabulce pod ním, mají dva zápasy k dobru, ale minulé dva duely ukázaly způsob, kterým lze dosáhnout stanoveného cíle – záchrany.

SOKOL DOLNÍ ÚJEZD B (3 zápasy, 3 body)

Ještě, že přišel neočekávaný plný zisk na hřišti druhého Ústí nad Orlicí, jinak by rezerva byla po vstupu do jara bez nálady, protože první dva zápasy za mnoho nestály. Takhle je to přece jenom o malinko veselejší, s udržením však bude ještě práce jako na kostele. Je potřeba bodovat častěji než jednou za tři kola.

SKP SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ B (1 zápas, 0 bodů)

Po jediném odehraném duelu nelze dělat žádné závěry, dva odklady zatím neumožnily béčku předvést, co v něm je. Soudě ale podle toho, že v závěrečných dvaceti minutách proti Libchavám čtyřikrát inkasovalo dají si také tady tušit možné problémy. Zatím jen tušit, více napoví jeho další vystoupení.

TJ HORNÍ ÚJEZD (3 zápasy, 0 bodů)

Na podzim to bylo trápení. A na jaře? Vypadá to, že rovněž. Tři nezdary, skóre 1:10, propast se blíží a upřímně se nezdá, že by se pád dal odvrátit. To by „Horňák“ musel nastartovat sérii aspoň tři čtyři vítězství v řadě, aby se dostal více do kontaktu. Odhodlání mu jistě nechybí, nějaký světlý okamžik však ne a ne nastat.

Víkendový fotbalový program:
KRAJSKÝ PŘEBOR MUŽI: Litomyšl – Heřmanův Městec (sobota, 16:30), Svitavy – Třemošnice (hř. Svitavský stadion), Polička – Dobříkov, Lanškroun – Moravská Třebová (vše neděle, 16:30). I. A TŘÍDA MUŽI: Semanín – Pomezí (sobota, 16:00), Dolní Újezd – Vysoké Mýto B (sobota, 16:30), Letohrad B – Kunčina (neděle, 10:15, hř. Vamberk), Pardubičky – Svitavy B (neděle, 16:30). I. B TŘÍDA MUŽI: Těchonín – Opatovec (sobota, 16:00), Sloupnice – Moravská Třebová B (neděle, 16:00), Horní Újezd – FC Jiskra 2008, Jablonné nad Orlicí – Dolní Újezd B (oba neděle, 16:30). OKRESNÍ PŘEBOR MUŽI: Křenov – Janov, Morašice – Cerekvice nad Loučnou, Radiměř – Bystré, Dlouhá Loučka – Hradec nad Svitavou (vše sobota, 16:30), Městečko Trnávka – Jevíčko (neděle, 16:00), Opatov – Polička B, Jaroměřice – Linhartice (oba neděle, 16:30). III. TŘÍDA MUŽI: Moravská Třebová C – Borová (sobota, 10:15, hř. Staré Město), Koclířov – Čistá, Sebranice – Kunčina B, Kamenná Horka – Třebařov, Březová nad Svitavou – Rohozná (vše sobota, 16:30), Trstěnice – Boršov (neděle, 16:30).